ما منتقدیم ما حق داریم منتقد باشیم. ما مخالفیم . ما حق داریم مخالف باشیم.باید سخنان منتقدان و مخالفان و همرزمان را شنید.هیچکس کامل نیست واگر خود را کامل بپنداریم بدون آنکه حتی بخواهیم اندک اندک به سنگلاخ جباریت پای خواهیم گذاشت ولی متاسفانه تاپایان هرگز نه خواهیم فهمید و نه قبول خواهیم کرد که در چه تراژدی و فاجعه ای به بند کشیده شده ایم.دموکراسی حرف نیست یک فرهنگ است باید آنرا شناخت پذیرفت وبه آن عمل کرد. آنان که با کلماتی درشت و پر طنین از دموکراسی سخن میگویند ولی در جزئی ترین کارها دمادم دموکراسی را زیر پا میگذارند دروغ میگویند.مشکل اصلی تاریخ ما امیختگی مذهب و سیاست است. تمام کسانی که صادقانه حتی راه نجات را در حکومتی مذهبی یافتند یا ایدئولوزی برخاسته از مذهب را راهنمای عمل قرار دادند جز به کمک ارتجاع و تیره روزی مردم بر نخاستند. اینان در پایه ها از همان مردابی تغذیه میکردند و می کنند که ملایان حاکم میکنند. باید به مذهب به عنوان مسئله ای شخصی احترام گذاشت ولی باید سوداهای رنگین و مسموم برپائی حکومتی که مذهب ذر آن رسوخ داشته باشد را با تمام مدعیانش به زباله دان ریخت. برای درک این حقیقت باید تاریخ ایران و اسلام و بخصوص تشیع را شناخت.نور!نور باز هم نور بیشتر. پشت درهای کهنه و پوسیده متوقف نشویم. نترسیم! درها را بشکنیم و بگذاریم نورحقیقت و شناخت ما را از این همه کهنگی و ارتجاع بشوید. هرگز فراموش نکنیم که زندگی مادی ما سایه و باز آفریده اعتقادات و باورهای ماست. .

روی تصویر کلیک کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۵ آبان ۸, شنبه

گرامیداشت کورش

۲ نظر:

ناشناس گفت...

هردم از این باغ بری می رسد، باعث افکنده سری می رسد

آقای عزیز شما یعنی متوجه نیستید که این ترانه مال زمان آن جشنهای بی ربط دوهزارمین پانصدمین سالگرد شاهنشاهی است؟ حد اقل باید این مصرعی که در یکی از ابیات آن است« به جهان بخشیده جان مهر پاک آریا» گوشی را به دستنان داده باشد؟ اگر مرضیه زنده بود این کار شما حتما باعث شرمساری او می شد. اینقدر مشغول آش شله قلمکار پختن نباشید و به ماشالله و بارک الله آدمهای سطحی و سطنت طلبان که کمترین شانسی برای بازگشت به قدرت و حتی شرکت در تحولات آینده ایران ندارند، دلخوش نکنید! با روش و رفتار نه تنها نمی توانید «همه طرفها» را داشته باشید، زیر آب آن هویتی را که از جوانی تا همین اواخر برای خود ساخته بودید تخریب می کنید. از ما گفتن از شما نشنید و خر شیطان با سیخونک که دیگران در دواندنش می زنند، دواندن. 20 اکتبر 2016

آذر گفت...

اولاً جشنهای ۲۵۰۰ ساله شکوه و عظمت ایران کهن را برخ جهانیان میکشید و مثبت بود ،دوماً سلطنت طلبها صددرصد در تحریک امروز مردم از به اصطلاح گروه های متحجر مبارز مجاهدین و فدائی ها نقش فعالتر و مثبتی دارند و چه ما بخواهیم یا نه با همه نارسائیها و اشکالات جدی سلطنت طلبان و رضا پهلوی در معادلات آینده ایران نقش خواهد داشت و تا آنجا که من میدانم برخلاف مجاهدین که حرمت هیچکس حتی مجاهدین زنده و شهید را نگه نداشتند و نمیدارند،او حرمت دیگران را تا حدی حفظ میکند.
از خواب خرگوشی بیدار شوید شما قرنها از ملت ایران عقب تر هستید و از جنس رژیم هستید هیچ پایگاهی هم در ایران ندارید پس بخود بیائید و بدانید که شما هم بخاطر عملکردهای خودتان و البته سم پاشیهای رژیم در آینده ایران شانسی ندارید.اگر شانس آوردید و حاکم شدید من مثل حالا باز هم به ایران ارتجاعی نخواهم رفت.