مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۵ آذر ۶, شنبه

شب، هاوانا می‌رقصد به یاد فیدل کاسترو

۷ نظر:

ناشناس گفت...

جناب همنشین
بجای شعر بفرمایید تفاوت فیدل با خمینی در کشتن آزادی و دگر اندیشان و سانسور در کجاست؟
نصرت

محمود گفت...

سالهاست که آرمان های سوسیالیستی زیر فشار ثروت و قدرت سرمایه داری جهانی در کما بسر میبرد. این درحالی است که سرمایه داری جهانی جیزی جز فلاکت و بدبختی و نا امنی برای جهان به ارمغان نیاوره است. در قرن بیست ویکم و در حالی که پیشرفت های تکنولوژیکی چشم ها را خیره میکند ولی رضایت جامعه بشری در کل از زندگی و کیفیت زندگی هر روز کمتر و کمتر میشود. بیگانگی، بی اعتمادی، ناامنی بخشی از روزمرگی انسانها شده است.
در حالی که جوامعی که تلاش کردند درجهت آرمانهای سوسیالیستی حرکت کنند ولی زیر فشار زر و زوری که سرمایه داری جهانی به ناحق در دست دارد، مجبور به اقدامات دفاعی کند که طبعا وقتی فشار و توطئه هر چه بیشتر شود تلاش برای حفظ حکومت بیشتر میشود و خواه ناخواه در مسیر محدود کردن و حتی سرکوب مخالفان پیش میرود.
در ظاهر به نظر دیکتاتوری ها همسان وجه سرکوبشان مشابه است ولی بسیار با هم متفاوتند
در کوبا تحصیل در تمام مقاطع با عالی تری کیفت مجانی است. به طور کلی گرسنگی آخرین مشکلی است(هر چند نبود ثروت و فقر به هر حال واقعیت است) اکثر مردم به آن فکر میکنند. پیشرفته ترین درمان و خدمات پزشکی در کوبا مجانی است(به نحوی که حتی از آمریکا برای درمان به کوبا میروند) آیا این با جوامع دیکتاتوری که در جبهه سرمایه داری هستند یکی است. رضایت از زندگی و خوشحالی در کوبا از بسیاری از کشوهای جهان حتی برخی کشورهای اروپایی بیشتر است. برخی به غلط تصور میکنند که فقر در آنجا به تساوی تقسیم میشود. این نظر غلطی است..
مهم ترین نکته این است که در دیکتاتوری همچون ایران ثروت بی کران در شکل بی رحمانه ای توزیع میشود. در حالی که درآمدهای ملی توان ایجاد رفاه شغل و امنیت در جامعه دارد ولی حکومتیان تمام آنرا برای خود مصادره کرده
و از آن برای سرکوب بیش از 90 درصد ناراضی جامعه استفاده میکنند
در حالی که در کشورهایی همچون کوبا اصولا فشار انتقام جویانه سرمایه داری و وضعیت درآمد به گونه ای است که چیزی برای توزیع نیست و این تفاوت بسیار مهمی است..
نباید فراموش که سوسیالیسم ایده جامعه انسانهایی است که نه دشمن هم که برادر هم هستند
ولی در اثر مسمومیت آموزه هایی که از بدو تولد و در شرایطی مسمومی که هزاران سال است به مغز و روان انسانها تزریق میشود انسانها چنین یاد گرفته اند که برای خوشبختی خود باید بجنگند و در این مسیر از بین بردن خوشحالی و خوشخبتی دیگران هم اجتناب ناپذیر و بخشی از قاعده بازی است
سرمایه داری و قوانینی که صاحبان زر و زور به ما حقنه کرده اند و تقریبا تمام جامعه انسانی رو مسموم کرده تفکر منطقی را در انسانها از بین برده
برخی انسانها در حالی که از فقز و فلاکت و بیچارگی مستاصل شده اند ولی کماکمان از قوانی و قواعد فاسد سرمایه داری حمایت میکنند برایش حتی جان میدهند شاید به این امید که روزی خودشان هم به آن بالاها برسند.
روانشناسان زرخرید سرمایه داری به خوبی از نیروی امید در انسان باخبرند و از آن برای بستن قلاده های سرمایه داری بر گردن انسانها استفاده میکنند.
نکته دیگری که در نوشته آقای همنشین بهار بطور برجسته دیده میشود موضوع "فحشااست" در حالی که دهها سال انسان مسموم امروزی باید در مفهموم فحشا بحث و تبادل نظر کند تا به نظر واحد برسد
واقعا فحشا چیست؟
در جایی خواندم که خانمی که او را فاحشه خوانده بودند گفت همه انسانها فاحشه هستند فقط تفاوت در این است که کجای خود رو میفروشند.
یکی فکرش را یکی وجدانش را یکی زور بازویش را یک هم بدنش را
این که چه عملی و با چه انگیزه ای و تحت چه آموزه و با چه فهم فرهنگی در جامعه ای با شرایط کوبا اتقاق می افتند که بیننده ای از یک دنیا فرهنگی دیگر و با آموزه های دیگر آن را فحشا و به عنوان مضموم میبیند ممکن است الزاما همان نباشد که به ظاهر دیده میشود.
شخصا در زمان تسلط بی چون و چرای سرمایه داری وحشی و قوانین بازی های ضدانسانی اش، حضور جوامعی همچون کوبا (بدون چشم پوشی از اشتباهات و ندانمکاری رهبرانشان که به هر حال انسان و درای اشتباه بوده و هستد) را شخصا نورهای روشنی هر چند بسیار کوچک دور و در انتهای تونلی تاریک در جامعه انسای میبینم
به نظر میرسد هیولای سرمایه داری را جز نابودی تام و تمام همه چیز در جامعه بشری متوقف نخواهد کرد و از این بابت متاسفم و متاثرم

ناشناس گفت...

آرمان های سوسیالیستی بخاطر دروغگو بودن رهبرانشان در کما بسر می برد نه سرمایه داری. از سرمایه داری چنان غولی نسازید خودش غرق در فشار هاست بعلاوه منصف باشید خود شما عاشق این نیستید که امکانات سرمایه داری مال شما باشد؟ اخ و پیف ضد سرمایه داری ازینست که دستمان به خرما نمیرسد و گرنه همگی شناگران زبده ای هستیم پر از ادعا

ماهی

ناشناس گفت...

محمود
زيادى چرت و پرت پشت تقسيم عادلانه ثروت مى گى. نگاهى به كشورهاى چون سوئد، دانمارك، فنلاند، نروژ و هلند بينداز و اينقدر چرنديات چپ را طوطى وار تكرار نكن. انقلاب كوبا در مقابل باتيستا درست، انقلاب مردم ولى كاسترو هم جانى بود كه با تفكر ماركسيسم كه تفكرى مرده مى باشد در عصر كنونى، جز جنايت و ديكتاتورى كارى نكرده و به همين دليل كشورش را دو دستى تحويل سرمايه دارى آمريكا خواهد كرد. آزادى دادنى نيست چه در زرورق چپ و چه در زرورق ديكتاتورى وابسته به سرمايه،
شماها ديگه چقدر عقب افتاده هستيد كه هنوز ماله كش تفكر چپى هستيد كه دستاوردش بر پايه جنايت و سركوب استوار است، دوران اين توجيح كارى ها گذشته است.
كاسترو خدمات زيادى كرد ولى جنايات و سركوب او بر خدمات او مى چربد. در دوران انفجار انفورماتيك نمى توان اين چرنديات تو را قورت داد، مى گى نه بگو خودت در كوبا أقامت دارى يا در همين كشورهاى غربى يا ايران با فرهنگ آخوندى.
جمع كن بساط شيادى را.
طرفدار كشورهاى اسكانديناوى

محمود گفت...

دوست طرفداری کشورهای اسکاندیناوی!؟
حداقل آبروی این بیچاره ها را با فرهنگ لمپنی خودت نبر عزیز. من نظر خودم را که بهش باور دارم گفتم.
ولی شما مثلا طرفداران آزادی که تنها انتقادات به حکومت کوبا دیکتاتوری!؟ است حتی در پشت اینترنت هم میخواهی خرخره کسی که نظر موافق خودت را ندارد بجوی.
خداییش اگر در دنیای واقعی و زمانی که منافع واقعی خودت در خطر قرار بگیرد (مثلا پول، شغل، جه برسد به حکومت) آیا فکر میکنی کمتر از شنکنجه گران کاپیتالیسم و یا کمونیسم عمل خواهی کرد؟
به نظرت چه کسی باید جمع کند!؟
واقعا خنده دار است. هنوز الفبای نظردهی و دمکراسی را بلد نیستی. بهتر نیست از کشورهای اسکاندیناوی حمایت نکنی؟ اگر بندگان خدا بدانند چنین طرفداری دارند از شرم خود را پنهان خواهند کرد.
برایت آروزی آرامش دارم.
این همه کینه توزی و فحاشی و یقه درانی برای چیست؟!
نه مرا میشناسی و نه میدانی برای این حرفهایی که میزنم چه بهایی داده ام.

ناشناس گفت...

محمود نازك نارنجى چريك
كاسترو جناينكارى بود كه انسانها را بدليل عقايد مخالف حزب حاكم تيرباران و به زندان مى انداخت و مهمترين ويژگى انسان كه انتخاب آزاد او مى باشد را از او سلب مى كرد.
تو نگران فرهنگ نوشتارى من مباش، تو جاى خود را در فرهنگ لمپنهايى كه آن إنسانها را از خانه و كاشانه خود بيرون مى كشيدند و به ميدانهاى تيرباران و سلولها مى انداختند، پيدا كن. حالا پيدا كن پرتغال فروش را. لمپن و فرهنگ لمپنى در عمل يعنى تو نازك نارنجى كه با حمايت و توجيح كارى خود مى خواهد ماله كسى كنى چهره يك جنايتكار را.
طرفدار كشورهاى اسكاندينوى

محمود گفت...

دوست گرامی به جای اینکه ذهن خود را درگیر جنگ رزگری و شخصی کنید کمی مطالعه بفرمانید. مشکل جامعه ایرانی عدم مطالعه و نبود آگاهی است.
اگر مشغولیاتتان در کشورهای اسکاندیناوری اجازه میدهد، بعد از همه مشغولیات "جدی" تان سرکی هم به این مطلب بزنید و اگر خوابتان نبرد آن را تا آخر بخوانید.
تا متوجه شوید که مشکل امروزی جهان را در کشور کوجکی مثل کوبا نباید جستجوی کرد.
هر چند که چشمهای بسته را باز کردن کار آسانی نیست.

http://www.negaresh.de/?p=85

اگر باز هم وقت کردید مصاحبه ها و کتابهای آقای یورگن کریسمانسکی که یکی استادید معروف و جامعه شناس آلمانی است، مطالعه بفرمائید تا تحت تاثیر دستگاهها تبلیغات دروغ پردازی که تمام چشم و گوش و زمان و مکان تمام انسانها را پر کرده و اجازه دیدن حقایق را نمی دهند، مشتی حرفهای کلیشه ای را تکرار نکنید. در اندونزی دهه شصت صدها هزار انسان بیگناه صرفا به دلیل باورشان به عدالت تحت تاثیر همین تبلیغات (که شما را وادار به دشنمام و کینه توزی به کسی میکند که حتی نمیشناسید) و توسط افرادی که حتی معنی کمونیست را نمیدانستند انجام شد. این مطلب هم اگر نسبت به قتل انسانهای بیگناه حساس هستنید مطالعه بفرمائید. البته از نگاه معروف ترین رسانه سرمایه داری!

http://www.bbc.com/persian/world/2015/11/151114_l44_indonesia_crime_against_humanity

البته که شما هم یکی از قربیان شعبده بازی دستگاههای رنگی تبلیغات با بالاترین کیفتیت صوتی و تصویری که چشم را خیزه و ذهن را مسحور میکند هستید و نگاه من به شما فقط دلسوزانه است.