ما منتقدیم ما حق داریم منتقد باشیم. ما مخالفیم . ما حق داریم مخالف باشیم.باید سخنان منتقدان و مخالفان و همرزمان را شنید.هیچکس کامل نیست واگر خود را کامل بپنداریم بدون آنکه حتی بخواهیم اندک اندک به سنگلاخ جباریت پای خواهیم گذاشت ولی متاسفانه تاپایان هرگز نه خواهیم فهمید و نه قبول خواهیم کرد که در چه تراژدی و فاجعه ای به بند کشیده شده ایم.دموکراسی حرف نیست یک فرهنگ است باید آنرا شناخت پذیرفت وبه آن عمل کرد. آنان که با کلماتی درشت و پر طنین از دموکراسی سخن میگویند ولی در جزئی ترین کارها دمادم دموکراسی را زیر پا میگذارند دروغ میگویند.مشکل اصلی تاریخ ما امیختگی مذهب و سیاست است. تمام کسانی که صادقانه حتی راه نجات را در حکومتی مذهبی یافتند یا ایدئولوزی برخاسته از مذهب را راهنمای عمل قرار دادند جز به کمک ارتجاع و تیره روزی مردم بر نخاستند. اینان در پایه ها از همان مردابی تغذیه میکردند و می کنند که ملایان حاکم میکنند. باید به مذهب به عنوان مسئله ای شخصی احترام گذاشت ولی باید سوداهای رنگین و مسموم برپائی حکومتی که مذهب ذر آن رسوخ داشته باشد را با تمام مدعیانش به زباله دان ریخت. برای درک این حقیقت باید تاریخ ایران و اسلام و بخصوص تشیع را شناخت.نور!نور باز هم نور بیشتر. پشت درهای کهنه و پوسیده متوقف نشویم. نترسیم! درها را بشکنیم و بگذاریم نورحقیقت و شناخت ما را از این همه کهنگی و ارتجاع بشوید. هرگز فراموش نکنیم که زندگی مادی ما سایه و باز آفریده اعتقادات و باورهای ماست. .

روی تصویر کلیک کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۵ دی ۱, چهارشنبه

نامه ۵۳ فعال مدنی و سیاسی به خامنه ای: پاسخگو باشید

amnesty-hunger-strike-765x510
آقای خامنه‌ای، پاسخگو باشید!ما نسبت به سلامت زندانیان سیاسی که در اعتصاب غذا بسر می‌برند هشدار می‌دهیم و خواستار آزادی فوری آنان هستیم. فرصت شما تنگ است.اکنون نزدیک به پنجاه روز است که دست کم دو هم‌میهن ما، آرش صادقی و مرتضی مرادپور، در زندان شما در اعتصاب غذا بسر می‌برند و سلامتی آنان هر روز در معرض خطر بیشتری قرار می‌گیرد.آرش صادقی در
اعتراض به بازداشت غیرقانونی همسرش گلرخ ابراهیمى ایرایی دست به اعتصاب غذا زده‌است. او در تاریخ بیست‌وهفتم آبان‌ طی نامه‌ای سرگشاده به کانون وکلای ایران اعلام می‌کند که «برای نجات همسرم راهی ندارم جز اینکه جانم را در دست بگیرم و برای احقاق حق او بایستم و فریاد مظلومیت او باشم.» در مظلومیت گلرخ ابراهیمی ایرایی نیز همین بس که او توسط حکم دادگاه غیابی و به جرم نگارش داستانی درباره سنگسار که منتشر نشده، دستگیر می‌شود. در زمانی که او بخاطر جراحی در حال درمان است و امکان حضور در دادگاه را ندارد، دادگاه تشکیل می‌شود و قاضی دادگاه وکیل منتخب او را نیز نمی‌پذیرد. آرش صادقی ضمن شمردن تعدادی از تخلفات دادگاه از قوانین آیین دادرسی کیفری، می‌نویسد: «پرونده پزشکی به دادگاه ارائه شده و دادگاه میبایست مجدد تعیین وقت می‌کرد.»
مرتضی مرادپور فعال مدنی و زندانی سیاسی دیگر نیز مدتی از زندان تبریز به زندان کرج تبعید شده و از امکان ملاقات با خانواده خود محروم بوده. در این مدت بنا به اظهارات خانواده، برخلاف دستور پزشک در سلول سرد انفرادی، بدون پتو و لباس گرم بسر برده. او که برای شرکت در یک راهپیمایی با مجوز در زندان بسر می‌برد، در اعتراض به عدم اجرای اصل ۱۳۴ ـ قانون تجمیع مجازات، دست به اعتصاب غذا زده است.
آقای خامنه‌ای، دلیلی که این نامه را خطاب به شما می‌نویسیم، سیر پرونده‌های سیاسی است که با تایید و حمایت شخص شما صورت می‌گیرد، و شما بیش از هر مقام دیگری، مسئول مظالمی هستید که در دادگاه‌ها و زندان‌های کشور به مردم روا داشته می‌شود. از سوی دیگر دادخواهی برای این سه زندانی به معنی محدود شدن به آنان نیست. ما همچنین خواستار آزادی سعید شیرزاد، مهدی و حسین رجبیان، وحید صیادی، علی شریعتی، رسول رضوی و محمد على طاهرى هستیم. پرونده‌ این افراد ناقض آشکار دروغ بزرگی است که مى گوید ما در جمهوری اسلامی زندانی سیاسی و عقیدتی نداریم.
آقای خامنه‌ای، ما امضاکنندگان این نامه شما را مسئول مستقیم سلامت مرتضی مرادپور و آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی ایرایی می‌دانیم. خواسته صریح ما از شما این است که سه زندانی سیاسی فوق‌الذکر بی‌درنگ و بی‌قید و شرط آزاد شوند، امکانات لازم برای درمان کامل آنان تسهیل و تسریع گردد، و نیز مراتب احقاق حقوق و دادخواهی آنان از مراجع قضایی متخلف از جمله دادگاه‌های انقلاب فراهم شود.
کمال آذری
بابک اجلالی
تایماز اروملو
ناصر اعتمادى
خسرو اکبرى
نوشابه امیرى
صادق بهرامى
حسین باقرزاده
نگین بانک
مهران براتى
یدالله بلدى
امیر بیگلرى
رامین پرهام
حسین ترکاشوند
مهدی جلالی تهرانی
سعید حسین‌پور
خلیل حوارا‌نسب
فریدون خاوند
پرویز دستمالچی
نعیمه دوستدار
مونا ده‌محسنی
احمد رافت
حسین رئیسى
امین ریاحی
مینا زند سیگال
توفیق سهرابی
کریم شامبیاتی
حسن شریعتمداری
یزدان شهدایى
حامد شیبانی راد
شاهین صادق زاده میلانی
اشکان صفایی
محمد صفایی
مهدی عربشاهی
ناهید فرهاد
مهرانگیز کار
محسن کدیور
کاظم کردوانی
عبدى کلانترى
نیک آهنگ کوثر
کامى کهن لو
علی گرجی
عبدالحمید معصومی تهرانی
مرتضى ملک محمدى
عمار ملکی
طاهر مهامی
حمید مهدی‌پور
احمد میرفخرایی
افشین نریمان
بورگان نظامی نرج‌آباد
جمشید نعمتی
مرتضی نگاهی
مجتبی واحدی
منبع

نامه ۵۳ فعال مدنی و سیاسی به خامنه ای: پاسخگو باشید


هیچ نظری موجود نیست: