مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۵ آذر ۲۳, سه‌شنبه

در روز جهانی حقوق بشر: کشف گور دسته جمعی در تبریز

%da%af%d9%88%d8%b1-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%ac%d9%85%d8%b9%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d8%a8%d8%b1%db%8c%d8%b2 مسئولان جمهوری اسلامی باید به پرسش‌های بی‌شماری پاسخ بدهند، از جمله: در این گور چه کسانی دفن شده‌اند؟ مبارزان دهه‌ی ۱۳۶۰؟ نام و مشخصات دقیق آنها چیست؟ گورهای دیگر کجاست؟ چه کسانی در این گورها دفن شده‌اند؟ آمران و عاملان این فاجعه و فجایع مشابه چه کسانی هستند؟…جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران روز شنبه ۱۰ دسامبر ۲۰۱۶ (۲۰ آذر ۱۳۹۵) ماموران شهرداری در حال حفاری فاضلاب در محله ۴۰ متری تبریز، یک گور دسته جمعی پیدا کردند. بر خلاف ادعای فرماندار تبریز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی پس از انجام کارشناسی‌های باستان‌شناسان این اداره، در گفت‌وگو با ایسنا احتمال تاریخی بودن این گور دسته‌جمعی را رد کرد. بنابراین، این گور دسته جمعی مربوط به دوران معاصر است.مسئولان جمهوری اسلامی باید به پرسش‌های بی‌شماری پاسخ بدهند، از جمله: در این گور چه کسانی دفن شده‌اند؟ مبارزان دهه‌ی ۱۳۶۰؟ نام و مشخصات دقیق آنها چیست؟ گورهای دیگر کجاست؟ چه کسانی در این گورها دفن شده‌اند؟ آمران و عاملان این فاجعه و فجایع مشابه چه کسانی هستند؟…نوار آقای منتظری در گفت‌وگو با مسئولان کشتار زندان‌ها در سال ۱۳۶۷، پاسخ‌های مسئولان در آن نوار و واکنش‌های مسئولان آن جنایت‌ها (همچون وزیر «دادگستری» پورمحمدی، رئیسی…) و دیگر دولت‌مردان در پی انتشار نوار و پذیرش ارتکاب جنایت‌های علیه بشریت، یک بار دیگر ضرورت مبرم آشکار شدن کامل حقیقت، تحقیق و پیگرد مستقل را به نمایش می‌گذارد. تمامی مسئولان این جنایت‌ها و جنایت‌های دیگر دیریازود باید با عدالت روبرو شوند.

فیلم کشف گور دسته‌جمعی و باقی‌مانده‌های اجساد را در اینجا ببینید.
منبع
https://www.radiozamaneh.com/313331

۱ نظر:

ناشناس گفت...

منطقه حفاری شده در درون شهر می باشد و به نظر نمی رسد رژیم فعلی برای دفن اجساد به چنین کاری مبادرت کند در ضمن کلیه اعدام شدگان دهه ۶۰ ,۶۷ در گورستان وادی رحمت تبریز دفن شده اند .علی