ما منتقدیم ما حق داریم منتقد باشیم. ما مخالفیم . ما حق داریم مخالف باشیم.باید سخنان منتقدان و مخالفان و همرزمان را شنید.هیچکس کامل نیست واگر خود را کامل بپنداریم بدون آنکه حتی بخواهیم اندک اندک به سنگلاخ جباریت پای خواهیم گذاشت ولی متاسفانه تاپایان هرگز نه خواهیم فهمید و نه قبول خواهیم کرد که در چه تراژدی و فاجعه ای به بند کشیده شده ایم.دموکراسی حرف نیست یک فرهنگ است باید آنرا شناخت پذیرفت وبه آن عمل کرد. آنان که با کلماتی درشت و پر طنین از دموکراسی سخن میگویند ولی در جزئی ترین کارها دمادم دموکراسی را زیر پا میگذارند دروغ میگویند.مشکل اصلی تاریخ ما امیختگی مذهب و سیاست است. تمام کسانی که صادقانه حتی راه نجات را در حکومتی مذهبی یافتند یا ایدئولوزی برخاسته از مذهب را راهنمای عمل قرار دادند جز به کمک ارتجاع و تیره روزی مردم بر نخاستند. اینان در پایه ها از همان مردابی تغذیه میکردند و می کنند که ملایان حاکم میکنند. باید به مذهب به عنوان مسئله ای شخصی احترام گذاشت ولی باید سوداهای رنگین و مسموم برپائی حکومتی که مذهب ذر آن رسوخ داشته باشد را با تمام مدعیانش به زباله دان ریخت. برای درک این حقیقت باید تاریخ ایران و اسلام و بخصوص تشیع را شناخت.نور!نور باز هم نور بیشتر. پشت درهای کهنه و پوسیده متوقف نشویم. نترسیم! درها را بشکنیم و بگذاریم نورحقیقت و شناخت ما را از این همه کهنگی و ارتجاع بشوید. هرگز فراموش نکنیم که زندگی مادی ما سایه و باز آفریده اعتقادات و باورهای ماست. .

روی تصویر کلیک کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۵ دی ۳, جمعه

سقوط حلب ، ترور برلین ، حقوق شهروندی ، ترور کلاهی ، تاجزاده و مجاهدین از نگاه ایرج مصداقی

۱ نظر:

محمود گفت...

با تمام احترامی که برای آقای مصداقی قائلم برخی مطالب ایشان مرا مایوس میکند.
به نظر می رسد که تمایل ایشان به حمایت از غرب و تنفر از رژیم جنایتکار آخوندها تبدیل به ضدیت کور شده که تنها شاخص ایشان برای تحلیل مسائل فقط و فقط ضدیت با رژیم است.
دوست عزیز مصداقی عزیز فراموش نکنید که هشت میلیون آواره و صدها هزار کشته محصول نبرد استراتژیک غرب و دخالت صریح غرب برای سرنگونی حکومت سوریه است و رژیم سوریه مثل هر حکومت دیگری از حاکمیت خودش دفاع کرده و جمهوری اسلامی و روسیه نیز به دلیل منافع استراتژیک خودشان از این حکومت دفاع میکنند.
چرا شما با اصل شروع جنایت و جنایتکاران اصلی کاری ندارید.
سفیر سابق انگلیس به زبان خودش از سیاستشان در سوریه انتقاد میکند و به صراحت اعلام میکند که چرا غرب در رابطه با بمباران یمن و عراق ساکت است ولی در مورد بمباران حلب این همه جوسازی میکند؟!
بعد آقای مصداقی نظرشان دخالت موثر غرب و آمریکا در سوربه است. به چه دلیل دوست گرامی شما معتقدید که آمریکا باید در سوریه دخالت موثر کنند.
برخی مواضع شما واقعا مرا متعجب میکند. یا برای موضع گیری فقط حرفها مدیاهای غرب را تکرار میکنید که ناشی از ناآگاهی است و یا اینکه اگاهانه بنابر مناقعی چنین مواضعی میگیرید.
دوست عزیز غرب بسیار غلط میکند که جنگ داخلی برای سرنگونی حکومت یک کشور دیگر راه می اندازد و بعد به این نتیجه میرسد که اسد بهتر است که بماند.
دوست عزیز نفرت از رؤیم آخوندی نباید موجب شود که مواضع اینچنین قیقاج ارتجاعی شود.