ما منتقدیم ما حق داریم منتقد باشیم. ما مخالفیم . ما حق داریم مخالف باشیم.باید سخنان منتقدان و مخالفان و همرزمان را شنید.هیچکس کامل نیست واگر خود را کامل بپنداریم بدون آنکه حتی بخواهیم اندک اندک به سنگلاخ جباریت پای خواهیم گذاشت ولی متاسفانه تاپایان هرگز نه خواهیم فهمید و نه قبول خواهیم کرد که در چه تراژدی و فاجعه ای به بند کشیده شده ایم.دموکراسی حرف نیست یک فرهنگ است باید آنرا شناخت پذیرفت وبه آن عمل کرد. آنان که با کلماتی درشت و پر طنین از دموکراسی سخن میگویند ولی در جزئی ترین کارها دمادم دموکراسی را زیر پا میگذارند دروغ میگویند.مشکل اصلی تاریخ ما امیختگی مذهب و سیاست است. تمام کسانی که صادقانه حتی راه نجات را در حکومتی مذهبی یافتند یا ایدئولوزی برخاسته از مذهب را راهنمای عمل قرار دادند جز به کمک ارتجاع و تیره روزی مردم بر نخاستند. اینان در پایه ها از همان مردابی تغذیه میکردند و می کنند که ملایان حاکم میکنند. باید به مذهب به عنوان مسئله ای شخصی احترام گذاشت ولی باید سوداهای رنگین و مسموم برپائی حکومتی که مذهب ذر آن رسوخ داشته باشد را با تمام مدعیانش به زباله دان ریخت. برای درک این حقیقت باید تاریخ ایران و اسلام و بخصوص تشیع را شناخت.نور!نور باز هم نور بیشتر. پشت درهای کهنه و پوسیده متوقف نشویم. نترسیم! درها را بشکنیم و بگذاریم نورحقیقت و شناخت ما را از این همه کهنگی و ارتجاع بشوید. هرگز فراموش نکنیم که زندگی مادی ما سایه و باز آفریده اعتقادات و باورهای ماست. .

روی تصویر کلیک کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۵ بهمن ۲, شنبه

خواندنی

۳ نظر:

ناشناس گفت...

خودتان را خسته نکنید در اسلام برای کسی که دین خود را ترک می کند مطلقا مجازاتی در نظر گرفته نشده. به آیت الله منتظری مراجعه کنید. بقیه اش همه جو سازی و مذهب ستیزی است !
سمیرا

esmail گفت...

عزیز کارنامه عملی اسلام پیش روست کافی است ببینیم و بدانیم از دوران پیامبر تا اکنون
موفق باشید

جواد گفت...

سمیرا خانم گرامی یا شما مجتهدی یا مقلد. اگر مقلدی، مقلد هر کس که باشی از راست تا چپ و اولترا چپ و اولترا سوپر چپ انقلابی همه را من آزموده ام همه اشان به اعدام مرتد اعتقاد دارند. ولی اگر شما مجتهدی پیشنهاد دارم مطلبی کشاف با استناد به آیات قران بنویسی و اسلام مدل خودت را عرضه کنی ولی تا زمانی که اسلام ورژن شما بیرون نیامده اجازه بدهید ما با اسلامهای موجود قضاوت کنیم.