مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۵ دی ۲۲, چهارشنبه

مرگ رفسنجانی چهار...............چند مقاله در مورد علی اکبر رفسنجانی

*او یک واسطه سیاسی برای نظام بود. بهزاد کریمی
*گز را با گز میشکنند درباره علل "ستایش از دیکتاتور"ایرج فرزاد
 *مرگِ هاشمی رفسنجانی و آزمونی دیگر خسرو باقر پور
*مرگ رفسنجانى. محمد رضا روحانی ‏ 
 *امیر چمنی   «مرد بدون سایه»
 *در ستایش دیکتاتور؟ ف. تابان
 *هیولای ولایت مطلقه، و نقش هاشمی رفسنجانی در برساختن آن!آیا رفسنجانی آن گونه که ادعاکرده می تواند در گور خود آرام بخوابد؟. تقی روزبه 
*پایان یک سیاست‌مدار اثرگذاریاسر عزیزی
 * گزارشی   از  ثروت خانواده رفسنجانی

۷ نظر:

محمود گفت...

دوست داشتی منتشر کن نداشتی نکن!؟ قرقی ندارد چون دیگر گذرم اینطرفها نمی افتد.
امید به هیچ!؟ بیجاره مردم ایران با این روشنفکران فسیل شده.
متاسفم که حتی در معقول ترین نگاههایی که میشناختم هم جز با سوته دلی کینه ها را به رخ کشیدن، هیچ عقلانیتی نمی بینم (شاید هم برای عقب نماندن از قافله و ثابت کردن به سازمان که ببینید ما رژیمی نیستیم!؟). این همان نهالی است که رجوی کاشته و متاسفانه امروز در کنار راست ترین و رذل ترین جناح های حاکمیت اشتراک منافع و دلیل خوشحالی پیدا میکنند. این آن خیانت بزرگی است که ولی فقیه مغلوب کرد. نه که دردکشیده نیستم، یا خانواده زیر سنگ قبرهای شکسته قطعه 93 ندارم، بیشتر از همه تان نداشته باشم کمتر نیست.
نا امیدی اصلا چیز خوبی نیست ولی واقعیت است. دیگر برای مراجعه به سایتهایی که بوی نا و خاکستر و خون و انتقام و بی عقلی میدهند و کوچکترین نظر متفاوتی را هم تحمل نمیکنند، انگیزه ای ندارم.
متاسفم که مردم بیچاره ایران در اثر حماقت های ماها(که از نظر خودمان انقلابیگیری و از خود گذشتگی بوده) امروز در بدترین شرایط سیاسی اجتماعی در سطح جهانی قرار دارند.
خوش باشید!

esmail گفت...

سلام و در تصمیم خود مختاری ولی راستش من نفهمیدم مشکل چیست
با درود

ناشناس گفت...

آقای یغمایی عزیز
من هم با بخشی از نوشته محمود هم نظرم ,می گویند ضرب المثل ها بخش مهمی از ادبیات فولکوریک ملت ها هستند این ضرب المثل معروف " سوزنی به خود و جووالدوزی به دیگران " گویا و آیینه امروز ماست .منظورم ما اعضا و هواداران سابق مجاهدین و شورای دست ساخته آنان است .پس از مرگ رفسنجانی برخی از آقایان و خانمها که سابقه عضویتشان در مجاهدین و شورا از ده سال به بالا بوده و نوشته های آنان نیز در سایت شما منعکس شده در بررسی وضعیت سیاسی و حقوق بشری رفسنجانی تنها و تنها با اتکا مطلق به کینه و نفرت بدان کارنامه پرداختند ودر حسرت اینکه انتقام گرفته نشد وا حقوق بشرا سر میدهند .اگر جنایت ها و خیانت ها و اشتباهات را در راستای منافع ملی ملت و وطن به سنجیم مگر ما خودمان در کدامین صف ایستاده بودیم مگر ما خودمان در ان موقع چکار می کردیم و عملکردمان چگونه بود آیا اساسا منافع ملی کشور را می شناختیم و ان را ارزشمند تر از هر منافع دیگر می پنداشتیم ؟ آقایان چه خوش مان بیاید و چه نیاید ,قبول کنیم یا نکنیم ,البته این نظر شخصی بنده است که اتفاقا بخشی از ان جنایتی را که از کارنامه رفسنجانی برجسته نمودید واکنشی بود به عملکردهای نا صحیح , توهم آمیز و گاها خیانت بار ما .خوشبختانه اینک ملت ایران فارغ از هر گونه احساسات به ان حد از بلوغ وآگاهی رسیدند که سره را از ناسره تشخیص به دهند و راه درست مبارزه با استبداد مذهبی را بشناسند و این مهم را در تشیع جنازه رفسنجانی به نمایش گذاشتند و تحسین جهانی را فراهم نمودند ,به نظرم پیام روشن و رسای جمعیت تشیع کننده جنازه رفسنجانی روش بود, دوری از هر نوع خشونت و انتقام و حرکت در راستای منافع ملی واینکه هر آنکس که با ما باشد بدون چشم پوشی از سوابقشان و فراموش نکردن ان سوابق ,وی را می پذیریم ,حال ما نباید کاتولیک تر از پاپ باشیم .بایستی هم از چراغ قرمز و راهبندان سال ۶۰ که در فرایند و ایجاد ان سهمی نیز داشتیم رد بشویم و هم از اندیشه ان .علی ۲۲

محمود گفت...

اسماعیل گرامی
در رابطه مرگ رفسنجانی فقط مطالب با نگاه 35 سال قبل(از جنس مجاهدینی منتشر می شود).
موضوع مجرم بودن یا نبودن رفسنجانی و مسئولیتش در جنایتهای رژیم نیست. موضوع همان است که 2.5 میلیون نفر برای نشان دادن آن به خیابان می آیند و ما هنوز نتوانسته ایم بفهمیم داستان چیست.
روز اول انتشار موضوعات رفسنجانی، مطلب زیر را جند مرتبه در مطالب مرتبط با رفسنجانی فرستادم ولی منتشر نشد. با توجه به فضای عمومی مطالبی که منتشر میکنی چه نتیجه ای جز همان که نوشتم باید گرفت؟!
--------------------------------
از کم بودن نظرات به وضوج روشن است که جامعه روشنفکری ایران کیش و مات شده است و حرفی برای گفتن ندارد.
چند تک تیری هم که شلیک میشود به وضوح نشان از تحلیل سیاسی ندارد و ناشی از تنفر فردی و احساسی است. این هم متاسفانه درخت فاسدی است که رجوی کاشته و متاسفانه جامعه روشنفکری ایران را گم و گیج کرد و از گردونه تاثیر گذاری جدی در سرنوشت سیاسی ایران محروم کرد.
شخصا هر چند رفسنجانی را به دلیل گذشته سیاهش شایسته محامکه عادلانه میدنم و اینکه به تک تک کاشته هایش علیه مردم ایران باید پاسخ دهد.
ولی از بابت تحلیل سیاسی آروز میکردم که خامنه ای قبل از او می مرد.
زیرا در زمان به هم خوردن جدی تعادل و معادلات سیاسی (چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی) بزرگترین بازندگان آن محرومان و ناتوانان جاجعه هستند و این درندگان وحشی تر هستند که بدون هیچ مقاومتی عنان را به دست میگیرند.
برای خارجه نشینانی که هیچ خطری نزدیکی تهیددشان نمیکند (هرچند در دراز مدت ممکن است این هم عوض شود) گفتن به فلانم کاری ندارد و ناشی از بی مسئولیتی کامل است.
ولی حتی در جنگل هم منطق حکم میکند که تعادل بین جانواران طوری باشد که همدیگر را مستهلک کنند. و حتی اگر لازم باشد جانور ضعیف تر را برای منافع تاکتیکلی تقویت کرد.
شکی نیست که مرگ رفسنجانی کفه سمت مردم را به شدت ضعیف تر کرد و این اصلا خبر خوشحال کننده ای نیست. نه از بابت مرگ فردی با گذشته سیاه، بلکه از بابت به همه خوردن تعادل به نفع فاسدترین جناح های حاکم بر میهنمان.
ای کاش روشنفکران ما کمی به جای احساسی نظر دادن و با عینک نفرت و کینه همه جیز را دیدن کمی سیاسی فکر میکردند و شاخص را منافع تاکتیکی و استراتژیکی مردم و میهنمان میگرفتند.
از نظر من ابرهای تیره و تار بر آسمان میهنمان دیده میشود که سرنوشت و عراق و سوریه در برابر آن امیداوار کننده تر است.

esmail گفت...

با سلام
من حدود سی چهل مطلب در مورد هاشمی رفسنجانی تا حال لینک داده ام تا او در روشنی قرار گیرد. شخصا هم علاقه ای به سیاه یا سفید کردن او ندارم . کارنامه او روشن است. واقعیت او را بعنوان یک فرد که وارد تاریخ شده میطلبم مثل ناپلئون یا چنگیز خان یا معاویه و یا علی . اگر مقالات خاصی مورد نظرتان هست لینکش را بدهید تا منتشر شود
با تشکر

ناشناس گفت...

فرض کنیم که بیشتر مطالب مطرح شده در مقاله "ثروت خانواده رفسنجانی" صحت داشته باشد و میتواند هم بیشتر از این باشد و چیز بعیدی هم نیست . ولی اینکه فقط به مافیای خانواده رفسنجانی در این شرایط اشاره شده باید با شک وتردید به اهداف انتشار دهندگان نگریست. این فقط خانواده رفسنجانی نیست که مافیاست. خانواده خامنه ای مافیا تر است. مافیاهای دیگر که شاید بزرگتر از مافیای رفسنجانی هستند دارند مثل زالو شیره این مملکت را میکشند. باید همزمان به بقیه مافیا ها هم اشاره میشد تا بیطرفی انتشار دهندگان و نویسندگام مقاله مشخص شود.
عارف

خواهر ملت گفت...

آقایون شما را بخدا توجه کنید که رفسنجانی چه بر سر من اورده مثل خامنه ای مثل همه آخوندها آخه دردم را به کی بگم