مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۵ دی ۱۹, یکشنبه

اکبر هاشمی رفسنجانی درگذشت

۵ نظر:

منیژه حبشی گفت...

رهبر معظم دستور تعویض قرصش رو نداده بوده؟ که تکلیف بعد از خودش مبهم نمونه:))

منیژه حبشی گفت...

اما درهرصورت چه لذبتخش بود اگر او را بروی صندلی دادگاه مردم در حال پاسخگوئی به جنایاتش میدیدیم.

جهانگیر گفت...

به چیزم! امیدوارم خداوند مهربان همان‌طور که در قرآن در آیه های متعدد هشدار داده و اخطار کرده، هم‌اکنون در قعر جهنم در اسفل السافلین با استعمال هیزمهای آتشین از بالا و پایین به وجود نا مبارکش به استقبال او شتافته و مشغول پذیرایی از اوست. قبلاً ها وقتی خبر به درک واصل شدن این‌ها را می‌شنیدم دلخور می‌شدم که چرا راحت مردند و پاسخ‌گوی جنایات شان نبودند و یا در فکر و تحلیل توازن و بالانس قدرت در میان جناح‌های رژیم فرو می‌رفتم ولی الان با تواضع و فروتنی فقط خواهان نیست و نبودنشان هستم. بمیرید مادر به خطاها. فقط بمیرید.

ناشناس گفت...

هموطنان عزیز 

به این خبر فوری توجه کنید

یکی از فرزندان هاشمی رفسنجانی  در گفتگو  با روزنامه شرق  اظهار داشت که پدرش از سلامتی کامل برخوردار بود و هیچگونه عارضه قلبی  نداشت. او بیت رهبری و مجتبی خامنه ای را مسبب  مرگ پدرش می داند. وی  همچنین گفت با اینکه رهبری از پدرش کینه عمیقی به دل داشت اما آنها  سه روز عزای عمومی اعلام کرده اند  تا این قتل را مرگ طبیعی جلوه دهند و کسی به آنها بد گمان نشود. او  همچنین اظهار داشت بر اساس خبری که از بیت رهبری به ما رسیده، مجتبی پس از اطمینان از موفقیت طرحش دستور می دهد که دربیت شیرینی پخش کنند. این فرزند هاشمی در این گفتگو بیان داشت ما از دولت آقای روحانی درخواست کردیم  که پیکر ایشان را برای کالبد شکافی به یکی از کشورهای اروپایی بفرستند اما وزارت اطلاعات با این خواسته مخالفت  کرده است. 

فرزند هاشمی رفسنجانی در پایان از همه هموطنان استدعا کرده که این خبر را به گوش همه  برسانند و با حضور در تشییع جنازه پدر مرحومشان با شعار مجتبی مجتبی هاشمی رو

 تو کشتی و شعار مجتبی بمیری بمیری رهبری رو نبینی به خیابان ها بیابند.

آنا لله و انا الیه راجعون
محسن

محمود گفت...

از کم بودن نظرات به وضوج روشن است که جامعه روشنفکری ایران کیش و مات شده است و حرفی برای گفتن ندارد.
چند تک تیری هم که شلیک میشود به وضوح نشان از تحلیل سیاسی ندارد و ناشی از تنفر فردی و احساسی است. این هم متاسفانه درخت فاسدی است که رجوی کاشته و متاسفانه جامعه روشنفکری ایران را گم و گیج کرد و از گردونه تاثیر گذاری جدی در سرنوشت سیاسی ایران محروم کرد.
شخصا هر چند رفسنجانی را به دلیل گذشته سیاهش شایسته محامکه عادلانه میدنم و اینکه به تک تک کاشته هایش علیه مردم ایران باید پاسخ دهد.
ولی از بابت تحلیل سیاسی آروز میکردم که خامنه ای قبل از او می مرد.
زیرا در زمان به هم خوردن جدی تعادل و معادلات سیاسی (چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی) بزرگترین بازندگان آن محرومان و ناتوانان جاجعه هستند و این درندگان وحشی تر هستند که بدون هیچ مقاومتی عنان را به دست میگیرند.
برای خارجه نشینانی که هیچ خطری نزدیکی (هرچند در دراز مدت ممکن است این هم عوض شود) گفتن به فلانم کاری ندارد و ناشی از بی مسئولیتی کامل است.
ولی حتی در جنگل هم منطق حکم میکند که تعادل بین جانواران طوری باشد که همدیگر را مستهلک کنند. و حتی اگر لازم باشد جانور ضعیف تر را برای منافع تاکتیکلی تقویت کرد.
شکی نیست که مرگ رفسنجانی کفه سمت مردم را به شدت ضعیف تر کرد و این اصلا خبر خوشحال کننده است. نه از بابت مرگ فردی بلکه از بابت به همه خوردن تعادل به نفع فاسدترین جناح های حاکم بر میهنمان.
ای کاش روشنفکران ما کمی به جای احساسی نظر دادن و با عینک نفرت و کینه همه جیز را دیدن کمی سیاسی فکر میکردند و شاخص را منافع تاکتیکی و استراتژیکی مردم و میهنمان میگرفتند.
از نظر من ابرهای تیره و تار بر آسمان میهنمان دیده میشود که سرنوشت و عراق و سوریه در برابر آن امیداوار کننده تر است.