ملت

ملت

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۶ اردیبهشت ۲۷, چهارشنبه

فراخوانِ "نه" به نمایشِ "انتخاباتِ" رژیمِ جمهوریِ اسلامیِ سالِ 1396

6000.jpg

فراخوان
هم آوا و همگام؛
!نه" به نمایش "انتخابات" رژیم جمهوری اسلامی"
!ایرانیان آزادی خواه
ما کنشگران سیاسی باورمند به آزادی و برپایی مردمسالاری در ایران، همراه با بسیاری از دیگر هم میهنان، شما رابه همگامی برای بایکوت نمایش "انتخابات" رژیم "جمهوری" اسلامی دعوت می کنیم

ما برآنیم،
تا به 4 دهه بی خردی، فریب، فساد، تاراج دارایی های ملی، ستم، کشتار دگراندیشان، نقض حقوق بشر و ویرانگری رژیم جمهوری اسلامی در ایران همصدا "نه" بگوییم و همبستگی سیاسی خود را در بایکوت نمایش دروغین "انتخابات" این رژیم تبهکار بازتاب دهیم.
ما برآنیم،
تا پیام همبستگی ملی خود در "نه به رژیم جمهوری اسلامی" را،  که در بایکوت "انتخابات" دروغین، خوارکننده و فریبکارانه ی "پادو برای ولی فقیه" بازتاب می یابد، به گوش ایرانیان و جهانیان برسانیم.
ما برآنیم،
تا از هم میهنان خود دعوت کنیم تا همدل، همصدا و همگام:
نخست، پیرامون اهمیت سیاسی – اجتماعی و تاریخی رویگردانی از رژیم جمهوری اسلامی و ولایت فقیه  روشنگری کنیم.
دوم، با بایکوت ملی انتصابات، جنایتکاران حاکم بر میهن و وابستگان شان را تنها بگذاریم.
سوم، با اقدام ملی بایکوت انتصابات رژیم جمهوری اسلامی، پیش شرط های آزادی ایران و ایرانیان را فراهم کنیم.

رسوا باد نمایش انتصاباتی و مردم فریبانه ی رژیم جمهوری اسلامی!
 رها باد ایران و ایرانیان از چنگال تبهکاران حاکم بر میهن ما!
پیروز باد پیکار دمکراتیک مردم ایران!
جاوید باد آزادی!
پاینده ایران!

اردیبهشت 1396 خورشیدی

 لینک پیوستن به فراخوان:     https://fa.petitions24.com/not_to_the_islamic_repu...

فراخوان دهندگان:
*  *  *  *
دکتر بهرام آبار
ایرج آبشار
دکتر محمد رضا آذرپاد
حمید آریا
آسما آزاد
جعفر آزرمگين (فعال حقوق بشر)
مجید آژنگ (عضو شورای رهبری حزب سکولار دمکرات ایرانیان)
نوشین آشیرا
حمید آقا غدیر

مهین ارجمند
دکتر سعید احمدی
رضا اسماعیلی
زری اصفهانی
اقبال اقبالی

وحید بدیعی
بهناز بهادری
بهروز بهادری
سعید بهبهانی

کیارش پارسی
محمد رضا پاشنا
رضا پرچی زاده
ناصر پل

یوسف تبریزی
پریوش تجدد

لهراسب جاماسب
کاوه جویا
بهیه جیلانی

سینا چهراز

پرویز حدادی زاده
محبوبه حسین پور
حنیف حیدرنژاد
فیروز حیدری

صدا خاچیک
لیلا خالد
عباس خرسندی (نماینده جبهه دمکراتیک ایران برون مرزی)
عباس خسروی فرزانی
اسفندیار خلف
احمد خلیلی

 دکتر عبدالستار دوشوکی
میترا درویشیان

مهدی ذوالفقاری

پایا راستگونیا
علی رحیمیان
جهانشاه رشیدیان
رحیم رحمانی
لیلا رفیع نوری
جواد ریاحی
محمد رضا روحانى (وكيل دادگسترى)

خسرو زارع فرید

سیاوش سرخ آبادی
مهین سلطانی
علی اصغر سلیمی

مراد شیخی

رویا صادقی
بهروز صمیمی
بهزاد صمیمی

پرویز ضرغامی

هوشنگ طالبی
حسین طاسباز
محسن طبری

شهلا عبقری
سیاوش عبقری
امیر عزتی
مراد عزیزی
پریسا عسگرنیا
پری عسگری

امیر علی
شهرام علیمردانی
حسن عیار

سعید غلامی

امین فاضلی نیا
سلیم فانی
اصغر فتاحی
رشید فدائی
دکتر کوروش فرزین
دکتر ایمان فروتن
زمان فیلی
زمان فیضی

فرهنگ قاسمی
زهرا قاسمی
رضا قاسمی بابلی
مهتاب قربانی
کریم قصیم
رضا قلی زاده

ناصر کرمی
دکتر حسن کیانزاد
مهران کیوانی

رضا گوران فعال سياسى
بهرام گوران

جهانگیر لقایی

محمد مرادی
دکتر گلمراد مرادی
مسعود مقدس
عباس مظاهری
احمد مقیمی
امیر معیری
صادق منصوری
مریم موذن زاده
رویا مولایی
لیلا مهربان
 انور میرستاری
منصوره ناصرچیان
مظفر نامداری (نقاش و مجسمه ساز)
منیژه ناظم
آرمان نجم
محمود نیک توکلی


مریم نوری
پرتو نوری علا (شاعر ونويسنده)

گوران وارمیزر
رضا وزیریان
فرهاد وفادار
اسماعيل وفا يغمايى (شاعر ونويسنده)

میترا هخامنش

فرشید یاسایی

 ماخذ
 http://www.iranglobal.info/node/60075


۱۰ نظر:

محمود گفت...

اسماعیل گرامی
از دیدن این گونه بی خردی در جامعه سیاسی ایرانیان خارج کشور شگفت زده میشوم.
در سرنوشت سازترین برهه از تاریخ میهنمان، تحریم انتخابات هر چند مد روز در خارج از کشور است ولی در خوشبینانه ترین حالت واکنشی احساسی از روی خشم و کینه و عصبانیت است و فاقد هرگونه خرد و منطق.
امروز چند گروه این نوع نگاه را نمایندگی میکنند:
اول و قبل از همه جنایتکارترین باندهای حکومتی و بخصوص اطلاعات سپاه و جبهه پایداری و مصباح و هدفشان دور مانده مننقدین و مخالفین از صندوفهای رای است تا با کمترین تنش هدفشان که استراتژیک است و تعیین تکلیف رهبریشان برای سالهای آینده. رئیسی فقط عامل اجرایی برای هدف اصلی است که مجتبی خامنه ای است. متوجه باشید که بخشی از تلاش اطلاعات سپاه اتفاقا در جهت ایجاد تردید در میان مخالفین و خالی کردن سبد روحانی از رای این طیف است. در داخل ایران حتی فیلمهای آخوندهایی که به هر دو جناح حمله میکنند و ظاهرا هم کل حاکمیت را هدف گرفته اند دست به دست میشود. که هدف اصلی نا امید کردن مردم از شرکت در انتخابات است.
دوم: نئوکانها که تحریک به انتقباض هر چه بیشتر حاکمیت در جهت از هم پاشیدگی جامعه ایران برای تدارک مداخله نظامی و سوریه یا عراق کردن ایران.
سوم: طالبان قدرت و سرنگون طلبان به هر قیمت که حاضرند به قیمت خرابه شدن ایران از میان این خرابه برای خود حکومت تاسیس کنند و اصولا هم از دشمنان میهنمان همچون عربستان، اسرائیل خط میگیرند، مجاهدین و کمونیست کاگری و سلطنت الهی ها.
چهارم: سیاسیون کراواتی بدون درد که مدل فحاشی به رژیم جهل و جنایت را شیک تر و مدرن تر میپندارند و در فضای سیاسی خارج کشور که هرگونه حمایت از جنبش مدنی ایران سازش با رژیم و مهر مزدوری میخورد، پز مخالفت با تمامیت رژیم خیل هم مقبول و بدون دردسرتر است. اینان در واقع با خاک پاشیدن به سرونوشت ملت و مینمان برای خود کاسبی چهره سیاسی میکنند.
پنجم: زخم خوردگان از رژیم آخوندی که خانواده و عزیزانشان در این این حاکمیت جهنمی به قتل رسیده و جان و مال و همه چیزشان را از دست داده ا ند. خودم از این دسته آخر هستم.ولی ای کاش این دسته آخر به جای اینکه احساس خشم و کینه و قهر خود پیروی کنند، کمی منطقی بیاندیشند و متوجه هزینه تحریم انتخابات که به احتمال قوی موجب تحکیم کثیف ترین جنجاح حاکمیت تا حداقل سی سال دیگر خواهد شد خود را از سهیم شدن در چنین خیانتی دور نگهدارند.
واقعا از این همه بی خردی و بی مسئولیتی متاسفم. امیدوارم امضا کنندگان این بیانیه مسئولیت اخلاقی، انسانی، و میهنی خود را بپذیرند.
از نظر من خالی کردن سبد آرای جناح منطقی و حتی پشیمان حاکمیت از دهه ها جنایت(اگر به صحبت ها نگاه کنید متوجه مبشوید) دقیقا همراهی و در عمل بازی کردن با کارت جنایتکارانی همچون رئیسی خواهد بود.
امیدوارم ذره ای ممنطق حداقل در عقلای ما دیده شود. البته اگر خشم و کینه و عصبیت بگذارد.

محمود گفت...
این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.
محمود گفت...

اسماعیل گرامی با درود
از این که به پیشنهادم توجه کردی و مطلب در بالای سایتت تثبیت کردی و نشان دادی که من اشتباه میکنم سپاسگذام. نسبت به هوشیاری ات شک نداشتم ولی باز هم معجب شدم.
از این که برخی از دوستان را در این لیست نمی بینم کمی مایوس شدم.
برایت آرزوی سلامتی دارم.

ناشناس گفت...

دقیقا با تحلیل محمود موافقم.
این کشتی درب و داغان یعنی ایران، که سکاندار آن جنایتکار خود کامه ای به نام خامنه ای و تیمش آن را در مسیر برخورد با کوه یخی نئوکان ها و ارتجاع منطقه‌ای قرارداده اند؛ و خود نیز از داخل در حال تخریب و سوراخ کردن کشتی مشغولند؛ اکنون برای جلوگیری از آن تصادم ویرانگر که آن را پاره پاره خواهد کرد به شدت احتیاج به خریدن وقت دارد.
این مهم در شرایط کنونی و اضطراری محقق نمیشود مگر توسط کاپیتان هر چند کوچک مرتبه‌ای به نام روحانی که شاید به تواند چند درجه‌ای کشتی را موقتا ازمسیر تخریب کامل منحرف کند.چرا که این کشتی حامل بسا استعدادات و پتانسیلی است که بتواند نهایتا سکان آن را در دست گرفته و آن را به سامان کنند.
دوستان بایستی از فراز ابرهای روشنفکری فرود آمد و دستهایمان را برای تعمیر و هدایت این کشتی به گرد و خاک و روغن و گریس آغشته. متاسفانه تنزه طلبی روشنفکری آن هم از فاصله هزاران کیلومتری میهن دردی و گرهی از مردم محروم و در زنجیرمان دوا نمیکند و نهایتا بازی کردن در زمین همان کسانی است که ادعای برانداختنشان را داریم.
به قول مرحوم شریعتی در آن لحظه ای که باید باشی و نباشی دیگر فرقی نمیکند که در کعبه باشی یا در بتخانه.
امیدوارم این گونه پاسیویسم از باقیات عافیت طلبی و خارجه نشینی نباشد.

افشین

esmail گفت...

دوست گرامی
علت اینکه انتخابات رفته بود پائین بی توجهی نبود گرفتاریهای زندگی و نیز سالخوردگی!!من است در هر حال میبخشی
موفق باشی و به امید نجات ملت و میهن
شاد باشی

محمود گفت...

با اینکه برای تحریم کنندگان انتخابات احترام قائلم و انگیزه برخی را (نه همه را) را میتوانم بفهمم ولی متاسفانه این خط دقیقا خطی است که اطلاعات سپاه و بخش سایبری سپاه در شبکه های اجتماعی در حال دامن زدن به آن است. هدف رسیدن به رئیسسی بدون قیمت سال 88 است.
بطور طبیعی 50 درصد مردم در انتخابات شرکت میکنند که که سهم سننتی هر کدام از نیروها حدود 15 درصد است و 20 درصد نیز سرگردان هستند و عمدا ناآگاه که فقط برای اینکه شناسنامه مهر بخورد پای صندوق میروند و معمولا در آخرین لحظه انتخاب میکنند.
25 درصد اساسا هرگز پای صندوق نمی روند در هیچ شرایطی.
دعوا سر 25 درصد باقیمانده است که رای تمام انها به نفع بخش معقول تر و منطقی تر حاکمیت است(ابخش منطقی تر حاکمیت شامل: کسانی که از گذشته پشیمان هستند و یا دغدغه وطن و مردم دارند و در جبهه مردم هستند و یا تنکوکراتهایی که در پی منافعشان از طریق جامعه سیاسی باز و امن هستند).
عملا تحریم یعنی سعی در دور کردن این جمعیت از پای صندوق رای که عملا در خدمت راست ترین و مرتجع ترین جناح حاکمیت خواهد بود.
بخش سایبری اطلاعات سپاه از دور طریق سعی در دور کردن این 25 درصد از صندوق ها دارد:
1. با تخریب بخصوص جناح میانه رو تا 25 درصد های مخالف به این نتیجه برسند که هر دو جناح یکی و دزد هستند پس رای دادن بی نتیجه است.
2. در روزهای اخیر با تبلغ اینکه روحانی بالای 60 و حتی 70 درصد رای دارد سعی در القای پیروزی قطعی او دارد تا رای دهندگان خاکستری که با گرفتن بینی دورترین فرد از حاکمیت راست انتخاب کنند از این عمل شاقه خود را معاف کنند.
دوستان عزیز اینکه به دلایل شخصی در انتخابات شرکت نکنیم یک چیز است ولی بازی کردن در میدان راست ها عملا همدستی با آنان است.
کر ثابت تحریمی ها هم ثابت کردن اینکه رئیسی مثل بقیه و همه حاکمیت جنایتکار است و فرقی هم بین خاتمی و تاجزاده(که رسما از گذشته اظهار پشیمانی میکند و میگوید باید جبران کنیم) و روحانی(که حداقل اعدام ها را زیر سوال میبرد) و رئیسی (که رسما در ستادش از قتل ها دفاع میکنند و یا فردی مثل عباسی با رذالت از آن دفاع میکنند) نیست. آبا واقعا نیست؟!
کار به آنجا میرسد که حتی حسن داعی که معرف حضور هستند در مصاحبه ها سعی در کم رنگ کردن جنایات سال 67 رئیسی کرده تا روحانی را جنایتکارتر از رئیسی نشان دهد. این مایه خجالت و عین حال انحراف جدی جریانی است که این فرد سخنگوی آن است و رسیدن به قدرت به هر قیمتی را هدف خود قرار داده حتی به قیمت عراق و یا سوریه شدن ایران و روی آن هم علنا تبلیغ میکنند.
این مایه شرم تاریخ سیاسی ایران است.
به عنوان کسی که حداقل 25 سال در خدمت این جریان منحرف بوده ام از اینکه 25 سال عمرم مهر چنین انحرافی را خورده(هر چند از روی ناآگاهی بوده) احساس شرمندگی عمیق میکنم.

ناشناس گفت...

آیا کسانیکه اصلاح‌طلب و اصولگرا شناخته میشوند عینهو شبیه همدیگرند؟ و سر و ته یک کرباس؟
متاسفانه ذهنی گرایی نسبت به جامعه ایران + کینه و نفرت باعث شده یسباری از ما چشم دیدن تفاوت‌ها را نداشته باشیم. آیا واقعاً کسی که به تنش‌زدایی با آمریکا و جهان معتقد است با کسی که جنگ با آمریکا و تحریم را به نفع ایران میداند یکیست. یعنی ظریف همان منوچهر متکی است؟ آیا کسی که به دانشجویان دانشگاه حمله گازانبری می‌کند با کسی که از فعالیت سیاسی در دانشگاه دفاع می‌کند با هم فرق ندارند؟
اگر هر دو یکی هستند پس چرا آنهمه اصلاح طلب در سال ۱۳۸۸ توسط قوه قضائیه و دولت اصولگرا به زندان افتادند؟ آیا بازجو وزندانی یکیست؟ بابا ایوالله.
اگر گنجی و تاجزاده همان حسین شریتعمداری و طائب است پس آقای یغمایی و روحانی هم با محمد اقبال و پرویز خزاعی فرقی ندارند و سر و ته یک کرباس هستند. که البته چنین نیست.
بیشتر ما اصلاً دیدمان کج و معوج شده و حتی تاثیر خاتمی بر آراء مردم را هم انکار میکنیم. از بس به اصلاح طلبان کینه داریم.
تعارف را کنار بگذاریم. ما هنوز نمی‌دانیم که سیاست علم ممکنات است و نه عالم ایده‌آل‌ها. ما پرت پرتیم و با واقعیات بیگانه. هنوز تفاوت گفتگو و بازجویی، ثبات و ناامنی و کتاب و چماق را نمی‌فهمیم. محمد

جواد گفت...

من شخصا رای نمی دهم ولی در فقدان یک الترناتیو و یک استراتژی مشخص برای سرنگونی . شعار تحریم انتخابات برای کسانی که در ایران زندگی می کنندبه نظر من شعاری انحرافی است که به تقویت جناح انحصارطلب منتهی میشود. تحریم وقتی جواب دارد که در خدمت یک استراتژی فعال و به روز باشد نه از سر استیصال....
اگر من رای نمی دهم دلیل شخصی دارم ولی هرگز تحریم را تبلیغ نمی کنم و آن را اشتباه می دانم . مردم به طور غریزی بین نیروهای در حاکمیت به تقویت جناح ضعیف اقدام می کنند اقدامی که در نبود یک الترناتیو و یک نیروی رهبری کننده اتفاقا فهم بالای مردم ما را از روند تحولات می رساند.
درود بر مردم ایران

ناشناس گفت...

کاریکاتور - جمهوری فاشیستی اسلامی و انتخابات
http://written-blood.blogspot.de/2011/09/blog-post_6683.html

محمود گفت...

این هم میدان و سمت بازی کسانی که صحبت از تحریم انتخابات میکنند:
صحبت های حمید رسایی را به دقت گوش کنید:
"باید مشارکت در انتخابات را پایین نگهداریم"!!!

https://www.youtube.com/watch?v=Ev6nQR8VUz4