ملت

ملت

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۷, یکشنبه

ده کلمه به بهانه ی روز جهانی کارگر و بقيه ی قضايا محمد علی اصفهانی

Mohammad Ali Esfahani   محمد علی اصفهانی دوستان تاکید میکنم این مقاله ارزنده را حتما بخوانید
در همين انتخابات اخير رياست جمهوری فرانسه، می بينيم که درصد بزرگی از کارگران، به جای رأی دادن به ژان لوک ملانشون (و بنوآ آمون) بخش مهمی از آرای مارين لوپن سوپر ناسيوناليست دست راستی را تأمين کرده اند، و او را و امانوئل ماکرونِ خدمتگزار بانک های بزرگ جهانی و تأمين کننده و تضمين کننده ی منافع اولترا ليبراليسم اقتصادی را با فاصله يی زياد از ملانشون‌ (و بنوآ آمون) به دور دوم فرستاده اند.خودفريبی استده کلمه به بهانه ی روز جهانی کارگر و بقيه ی قضايا  


۲ نظر:

ناشناس گفت...

آقای اصفهانی سلام.
من هم با نکات کلیدی بحث شما خصوصا؛ زحمتکشان (نه فقط کارگران)، وحدت خلقی (نه تفرقه اجتماعی-سیاسی)، موافقم و فکر می کنم: ورای پیشینه سیاسی یا قومی شون بنی صدر، یعقوبی، برومند، خانبابا، اصفهانی، متین دفتری، سیدجوادی، پاکدامن، شکری، اتحادیه کمونستها، ... به حیث سازمانی و فردی حول میثاق و برنامه حداقل شورای ملی مقاومت تونسته بودن واسه مدتی اتحاد و همکاری کنن.

بدلیل وجود این تجربه تاریخی، فکر می کنم بدون رجوی رذل، نیم چلبی و پان فلانها، اینها توان چنین اتحادی رو دارن. واسه همین اسامی مستقل فوق باید با اتحادی نو حول نسخ اصلاح شده اون متون (و یا متونی جدید)، زمینه اتحاد سیاسی لازم، تبدیل شدن به سخنگوی مبارزات داخل و کور کردن خطوط تجزیه طلب، وابسته و جنگ طلب در داخل و خارج رو کلید بزنن.

مخلص همه جانهای شیفته آزادی و برابری،
بروبچه های اسیر آلبانی و هزار اشرف یادتون نره!

رفیق سائل.

ناشناس گفت...

سخن گفتن از امانوئل ماکرون با اتهاماتی چون، "امانوئل ماکرونِ خدمتگزار بانک های بزرگ جهانی و تأمين کننده و تضمين کننده ی منافع اولترا ليبراليسم اقتصادی" شما را درست هم سبد همانهائی میکند که در جعبه کبریت اصطلاحات یک قرن پیش تئوری ها سیاسی خواب خورشید تابان می بینند. به واقعیت نگاه کنید نه به تسبیح اصطلاحات و القابات. این مرد شاید با صداقت ترین رئیس جمهوری ست که فرانسه به خود دیده و عدالت طلبی و روشن بینی او نیز کم نظیر است. البته نسبت به آنچه موجود است نه آنچه در هپروت واقع میشود. حالا البته چون تضمین نکرده به محض ریاست جمهوری تمام بانک ها را تعطیل کند، و شرکت ها را یا ببیندد یا بدهد دهد زحمتکشان تا همه را به سفره خانه تبدیل کنند، شما ببخشیدش

قنبر