مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۹, سه‌شنبه

ماشاالله آجودانی مشکل ملت ایران با تغییر حکومت حل نمی‌شود

دموکراسی دستاورد فرهنگ بشری است. ما در یک مرحله‌ی تاریخی هستیم، مرحله‌ای که انسانِ امروز می‌خواهد مسائل تاریخی و اجتماعی خودش را در رابطه با بنیادهای فرهنگی و نهادهای مدنی حل کند. یک سوی آینده‌‌ی دموکراسی در ایران با فرهنگ جهانی و بشری ارتباط دارد، که متعلق به یک کشور و منطقه‌ی خاص نیست؛ یعنی ارتباط با این مرحله‌ی تاریخ بشر که به این دستاورد، یعنی دموکراسی، رسیده است. اما این فقط یک سوی ارتباط ما است، و سوی دیگر ارتباط ما که خیلی مهم‌تر است سوی داخلی آن است. ادامه‌ی مطلب...

۲ نظر:

محمود گفت...

یکی از جدی ترین مشکلات جامعه ایرانی را آقای آجودانی به درستی مطرح میکنند.
جامعه ما قبل از تحول سیاسی به تحول فرهنگی، اخلاقی، علمی و یادگیری تفکر منطقی نیاز دارد.
جامعه ایرانی جاجعه ای عصبی و احساسی و به لحاظ روانشناسی در سنین بین سه تا پنج سالگی است. با انبوهی از عقدها و کینه ها و خشم های فروخورده. به سادگی جذب شعارهایی میشویم که در کوتاه مدت پاسخ نیازهای روانی ما را بدهد.
عقل و منطق جایی در جهت گیری های اجتماعی و سیاسی مان ندارد.
به سرعت فضاهای سیاسی و اجتماعی را پلاریزه کرده و فقط خودی و غیر خودی میبینم.
ارزشهای ما فقط سفید یا سیاه. خوب یا بد دوست یا دشمن هستند.
انتخابات را تحریم میکنیم و بعد خود را صاحب اصلی جنبش سبز که محصول انتخابات است میدانیم و کسانی که رای میدهند را خائن و وطن فروش میدانیم. سهراب اعرابی رای داده و برای گرفتن رایش جان بر کف به میدان رفته و بعد ما در حالی که به رای دهندگان فحش های ناموسیی میدهیم و ... برایش مراسم گرامیداشت میگیریم.
رژیم با جنگ ضدمیهنی خودش صدها هزار نفر را قربانی تثبیت حکومت قرون وسطایی اش کرده ولی این کشته ها را شهید دفاع از وطن میدانیم(در حالی که قربانیان این سیاست ضد میهنی بودند).
کسانی که جان برکف برای رهایی از حکومت آخوندی سالیان از جان و عمر و همه چیز گذشتند را در حالی اینان نیز قربانیان یک سیاست سهم خواهی منحرف بودند را گروهی به عنوان شهید تا ارش اعلاء میبرند و گروهی آنان را خائن و کثیف میدادنند. اینها همه ناشی از همان پلاریزه بودن دیدگاهها و ارزشهایمان است و فقطی با یکی از جهت ها خود را هماهنگ دیدیدم چشم بر تمام حقایق میبندیم.
میگوییم خطر اصلی رئیسی است و ممکن است میهن را در شرایط جهانی از یک سو و احتمال مرگ رهبر از سوی دیگر که احتمالا در چهار سال آینده اتفاق خواهد افتاد را به کام گردابی مهیبتر از آن که هست بکشاند ولی باز هم انتخابات را تحریم میکنیم.

با چنین فرهنگ و روانشانسی اجتماعی این حکومت که هیچ حکومتهای به مراتب جنایتکارتر و وطن فروش تر نیز به راحتی میتوانند سوار گرده ما شوند.

ناشناس گفت...

اقای یغمایی از این مقالات نگذار. الان انقلابیها نگران می شوند که نکند سرنگونی باز هم عقب بیفتد و سراسیمه سر می رسند و این بنده خدا را مزدور می نامند که دارد عامدا برای بقای رژیم تلاش می کند و مستقیما از خامنه ای پول می گیرد.

سهراب