مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۷ اردیبهشت ۱۳, پنجشنبه

کره شمالی. همنشین بهار

6
«تمدن رودی است با دوساحل و بیشتر تاریخ‌نگاران تنها به خود رود توجه دارند که گاه به دست آنها که می‌کُشند و می‌دزدند و غوغا می‌کنند پر از خون شده... اما ساحل‌ها بسیارمهم‌ترند جایی که مردمان گمنام خانه می‌سازند، عشق می‌ورزند، کودک می‌پرورند، آوازمی‌خوانند و شعر می‌گویند.»
مقاله
ویدئو

۱۰ نظر:

فرهاد گفت...

جناب همنشین

لطفا ویدیو مصاحبه خانم اقبال در مورد رقص رهایی و در آوردن رحم زنان مجاهد خلق را که با آن همه اشک و آه پخش فرموداه ید را ملاحظه کرده و انتظار اینست که جهت حفظ حقیقت و حقانیت مطبوعات و ژورنالیسم یا با ایشان مصاحبه فرموده و یا بنحوی در مقابل این ترهات رژیم ساخته موضع بگیرید. ما مردم ایران هیچوقت جنایات رژیم را باور نکرده و نمیکنیم و آتش بیاران و آتش باد زدگان را نمیبخشیم.

ناشناس گفت...

متاسفانه در جند نورد اقای همتشین بهار قضاوت خوبی در باره وقایع تاریخی نداشته اند اول در باره حمله اعراب که از نظر ایشان با استقبال ایرانیان همراه بوده بدون انکه به جنایت ها اشاره شود ( اقای رجوی هم همین موضع را دارد )
دوم اینکه در باره زدن گردن ۷۰۰ نفر از قوم بنی قریظه بدستور پیغمبر توسط علی ، اقای همتشین تلاش دارد که این واقعه تاریخی یعنی این جنایت را با توسل به منابع مختلف خلط کند و از واقعیت ان را دور نماید ... حارا تو این هیری بیری ایشان جه اصراری بر نفی ان دارند بنده معذورم ! به نظر میاید اقای همنشین هنوز دل در گرو مدار جاذبه دارد . البته این حس منه و امیدوارم اینطور نباشه .

ناشناس گفت...

متاسفانه در جند نورد اقای همتشین بهار قضاوت خوبی در باره وقایع تاریخی نداشته اند اول در باره حمله اعراب که از نظر ایشان با استقبال ایرانیان همراه بوده بدون انکه به جنایت ها اشاره شود ( اقای رجوی هم همین موضع را دارد )
دوم اینکه در باره زدن گردن ۷۰۰ نفر از قوم بنی قریظه بدستور پیغمبر توسط علی ، اقای همتشین تلاش دارد که این واقعه تاریخی یعنی این جنایت را با توسل به منابع مختلف خلط کند و از واقعیت ان را دور نماید ... حارا تو این هیری بیری ایشان جه اصراری بر نفی ان دارند بنده معذورم ! به نظر میاید اقای همنشین هنوز دل در گرو مدار جاذبه دارد . البته این حس منه و امیدوارم اینطور نباشه .

ناشناس گفت...

یک انتقاد به اقای همتشین :
در یکی از نوارهای مصاحبه با یغمایی ( فکر کنم اخرین قسمت ) اقای همنشین چنان اقای رجوی را به عرش اعلا میبرد که واقعا ادم تعجب میکنه ... یعنی راحت بگم که اقای اسدیان استان بوس درگاه ولایت رجوی هم اینچنین ایشان را به عرش نمیبرد که همنشین برد ! من واقعا موندم . مگه شدت و قدرت این مدار جاذبه چقدر میتونه باشه ؟ و با چه تکنیکی در روح و روان همنشین رفته که اینگونه غلو امیز درباره رجوی سخن میگوید ؟!
در مورد حمله اعراب به ایران هم روایت اقای همنشین چندان حقیقت ندارد و بیشتر جنایات اعراب در حمله به ایران و ازار و ستم بر ایرانیان را تعدیل میکند ... بعد هم ایشان در نصاحبه ها با شخص مصاحبه شونده در دفاع از مجاهدین یکی بدو میکند و این کاملا اشکار است ! به نظر بنده اقای همنشین در میان مدارجاذبه و دافعه شناور است . شایدم ایشان سعی دارد قضاوت خود را عادلانه انجام بدهد که منجر به تحریف و یا جعل تاریخ نشود ( البته این خوب است ) اما ایشان درباره موضوعاتی که درباره ان مدارک و دلائل متقن وجود دارد وسواس بخرج میدهد ونه درباره مسائلی که از نظر مدارک ناقص هستند ! بهرحال من فکر میکنم ایشان مصاحبه میهمان را با پارازیت های خودش خراب میکند .
موارد در حد صدها بسیار است اگر ایشان بخواهد ریز به ریز تیتروار بدان اشاره میکنم . اصن ایشان محتوای مصاحبه را ضایع میکند . مانند فرد وسواسی که انقدر یک جیزی را میشوید تا رنگش برود و پاره پاره بشود و از انتفاع بیافتد ... یعنی ضایع کند . البته متظور مت مربوط به مصاحبه های ایشان با افراد است .اگر مایل بودنند ریز ان را تیتروار اشاره نیکنم .

ناشناس گفت...

جناب همنشین بهار باسلام
نمی دانم چرا جنابعالی از تغییرو تحولات سال 53 یا 54 مجاهدین انفدر با کینه صحبت میکنید صرف نظر از اشتباهاتی که به علت صغر سن و بی تجربگی و همچنین روح مشی چریکی از ناحیه بهرام و شهرام در باره یکی دو نفر انجام شد و نباید میشد چرا تحول از اسلام به مارکسیسم به شما فشار میاورد ؟ ایا به ایده الوژی شما برخورده بود ؟ چرا و با چه مستنداتی مانند اپورتونیستهای توجیب ریز مجاهدین پس از 57 ان را خدمت به راست سنتی ارزیابی میکنید ؟ چرا بصورت اراده گرایانه برعکس نتیجه میگیرید ؟ تحلیل سراپا خطای شما هرگز قابل تحمل نیست ... اگر چیزی نمیدانید بهتر است سکوت کنید و با راست سنتی و مجاهدین پس از 57 همصدا نشوید .همین قضاوتهای فرصت طلبانه است که مسیر یک جنبش را به انحراف میکشاند .شما که جرات نداری حمله اعراب به ایران را جنایت تلقی کنی و ان را با استقبال ایرانیان از اسلام ماست مالی میکنید و بر حقیقت تاریخی پرده ساتر میکشید لطفا اظهار مسیولانه اظهار نظر کنید .

ناشناس گفت...

لطفا در باره موضوعاتی که مطمین هستید مطلب بخوانید ونه در باره مسایلی که هرگز نمیتوانید به واقعیات ان اشاره کنید ... بزرگترین دشمن بهرام و شهرام پس ازساواک راست سنتی بود و هست ... بعد شمایان بصورت فرصت طلبانه و اراده گرایانه برعکس نتیجه گیری میکنید و خودتان را هم منصف به تاریخ نشان میدهید ؟ عجب !!!

ناشناس گفت...

لطفا اقای همنشین بهار به مسئله بنده که حسابی گیج و منگم کرده پاسخ بگویند ؟
همه میدانیم که تقی شهرام توسط راست سنتی محاکمه و تیرباران شد ... بنابراین چگونه است که شما بارها فرموده اید که تغییروتحولاتی که ایشان به سازمان تحمیل ! کرد در جهت راست سنتی بود ؟ ایا خودتان متوجه هستید که چه میگویید یا عین اقای رجوی بصورت اراده گرایانه و از یک موضع حسادت نظر میدهید ؟! بابا جون همتون بدونید که راست سنتی یه جریان مذهبی - اسلامی بود و تغییروتحولاتی که تقی شهرام تحت عنوان تغییر ایده الوژی انجام داد نفی اسلام و پذیرش مارکسیسم بود ! میفهمید ؟ راست سنتی دشمن سرسخت شهرام بود اورا مرتد میدانست که به اسلام ضربه زده و خیانت ! کرده است و علیه بچه مسلمونا موضع داشته است و اورا گرفتند پس از شکنجه های فراوان تیربارانش کردن ..‌ میفهمید ؟ تیربارانش کردنند . بله راست سنتی تیربارانش کرد ... میفهمید ؟

ناشناس گفت...

حقیقت اگر در خدمت رفع ظلم نباشه اصن حقیقت نیست ، یه چیزی دیگه است که ما اسمشو بیخودی میزاریم حقیقت . مثال :
فرض کنید بچه ۹ ساله گرسنه یتیمی را اخوندا میخوان دستشو برای دزدیدن یک قرص نان ( در جمهوری اسلامی ) قطع کنن و دنبال شاهدن تا مثلا پرونده شون تکمیل باشه و شما بیایید بگویی که من به عنوان بازگو کردن حقیقت شاهد سرقت نان توسط این بچه بودم اما موافق قطع دستش نیستم !!! خوب ادم ساده ! اینا دنبال تکمیل شهادت بودن تا دست بچه گرسنه را قطع کنن دیگه ! چرا بیخودی و بی محل ظاهر میشی ؟ الان گفتن حقیقت چه سودی برای اون بچه داره ؟ حقیقت اگه در جهت رفع ظلم نباشه که اسمش حقیقت نیس برادر عزیزمن ... اسمش یه چیز دیگه است . الان تو این هیری بیری اومدی میگی دفن زباله اتمی دروغ است ! مثلا به خیال خودت حقیقتو گفتی ؟؟؟ نه ، فکر نمیکنم .

ناشناس گفت...

البته میتوانم با شناختی که از یکی بدوهای شما در نوارهای صوتی دارم حدس بزنم که چرا در باره دفن زباله اتمی نظر دادی ؟! یه مقدار ژست اتم شناسی و فیزیک کوانتومی و این چیزا بود ! اگه مطالعه علمی داری قبول ... اگه فیزیک خوندی قبول ... ولی این جه موقع اظهار نظربود ؟! اصن بیا تو یه نوار کلی مباحث فضا و کوانتوم و بعد چهارم و منحنی زمان و سیاه چاله مطرح کن درباره اش حرف بزن ماهم یاد بگیریم و لدت ببریم .

ناشناس گفت...

اقا ما رفتیم گل سرسبد و شاه بیت مقالات اقای رجوی یعنی بیانیه ۱۲ ماده ای را از توی اینترنت پیدا کردیم و خوندیم ... ولی چیز مهمی دران ندیدم که این قدر اقای همنشین برای ان اهمیت قائل میشود ! خدا نکنه ادم از یه چیزی خوشش بیاد دیگه تا اونو به عرش اعلا نبره ول کن نیست ... وقتی صدها جوون داشتن بیرون زندان درخون اتش رزم میکردن نوشتن اون بیانیه اولا دهن کجی به اون جوون ها بوده دوما مرزبندی با فالانژها بوده سوما و از همه مهمتر محور قراردادن خود بوده ! از نظر من اصلی ترین نکته همین است . با توجه به خصلت اپورتوتیستی و توجیب ریزی و حسادت و گنده طلبی رجوی طبعا ۱۲ بند بیانیه نمیتونسته غیرازاین بشه . طبعا با راست مرز میکشه و طبعا با جوونهای مبارز هم مرز میکشه ( حالا جرا گفتم که برنیگرده به خصلتهای حسادت و اپورتونیستی ایشون ) و غیره ...
شما باید ویژگی های خصلتی ایشونو بشناسی تا قلمشو بفهمی ... ایشون یه روزی که تو عراق توپ و تفنگ داشت همه را تو اروپا مسخره میکرد ! وقتی توپ و تفنگو از ترس تحویل داد شعارهاشو سریع عوض کرد ! شما باید ایشونو بشناسی که متاسفانه یا نمیشناسی یا میشناسی اما مدار جاذبه نمیزاره !!! ...