ما منتقدیم ما حق داریم منتقد باشیم. ما مخالفیم . ما حق داریم مخالف باشیم.باید سخنان منتقدان و مخالفان و همرزمان را شنید.هیچکس کامل نیست واگر خود را کامل بپنداریم بدون آنکه حتی بخواهیم اندک اندک به سنگلاخ جباریت پای خواهیم گذاشت ولی متاسفانه تاپایان هرگز نه خواهیم فهمید و نه قبول خواهیم کرد که در چه تراژدی و فاجعه ای به بند کشیده شده ایم.دموکراسی حرف نیست یک فرهنگ است باید آنرا شناخت پذیرفت وبه آن عمل کرد. آنان که با کلماتی درشت و پر طنین از دموکراسی سخن میگویند ولی در جزئی ترین کارها دمادم دموکراسی را زیر پا میگذارند دروغ میگویند.مشکل اصلی تاریخ ما امیختگی مذهب و سیاست است. تمام کسانی که صادقانه حتی راه نجات را در حکومتی مذهبی یافتند یا ایدئولوزی برخاسته از مذهب را راهنمای عمل قرار دادند جز به کمک ارتجاع و تیره روزی مردم بر نخاستند. اینان در پایه ها از همان مردابی تغذیه میکردند و می کنند که ملایان حاکم میکنند. باید به مذهب به عنوان مسئله ای شخصی احترام گذاشت ولی باید سوداهای رنگین و مسموم برپائی حکومتی که مذهب ذر آن رسوخ داشته باشد را با تمام مدعیانش به زباله دان ریخت. برای درک این حقیقت باید تاریخ ایران و اسلام و بخصوص تشیع را شناخت.نور!نور باز هم نور بیشتر. پشت درهای کهنه و پوسیده متوقف نشویم. نترسیم! درها را بشکنیم و بگذاریم نورحقیقت و شناخت ما را از این همه کهنگی و ارتجاع بشوید. هرگز فراموش نکنیم که زندگی مادی ما سایه و باز آفریده اعتقادات و باورهای ماست. .

روی تصویر کلیک کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۴ آبان ۱۲, سه‌شنبه

آخر و عاقبت پرورش و رشد درخت لیبرتی با خون و سرنوشت جناب باغبان


۲ نظر:

ناشناس گفت...

کاش این کاریکاتور تلخ را چاپ نمی کردید قلب آدم ریش می شود. اگرچه واقعی است ولی خیلی دردناک است.ای کاش می شد کاری کرد
جواد

ناشناس گفت...

دل آدم ریش می شود از بی تفاوتی به جون آدما.
رجوی ملای بدون دستاره عضو حجتیه بوده. کسی که درخت ظلم آب بده هم خودش را بالا می کشه و هم می خواد نردبون زور بشه تا کسانی که برای جون آدمیزاد هیچ ارزشی قایل نیستن مصدر امور بشن که هیچوخ نمیشن . صد سال سیاه نمیشن چون مردم ایران تجربه ملا دارند.
ملا ملاست و آخوند آخونده و اسلام پرست اسلام پرسته ، حالا چه با یک متر پارچه بسرش چه بدون یه متر پارچه به کله ش . کسی که امروز جون این ابله های مقاله چی را مث ریگ بیابون خرج میکنه اگر روزی روزگاری دستش رسید از هدر دادن خون هزار هزارتای دیگه مردم بدبخت هم ابایی نداره .

قاسم - ت