ما منتقدیم ما حق داریم منتقد باشیم. ما مخالفیم . ما حق داریم مخالف باشیم.باید سخنان منتقدان و مخالفان و همرزمان را شنید.هیچکس کامل نیست واگر خود را کامل بپنداریم بدون آنکه حتی بخواهیم اندک اندک به سنگلاخ جباریت پای خواهیم گذاشت ولی متاسفانه تاپایان هرگز نه خواهیم فهمید و نه قبول خواهیم کرد که در چه تراژدی و فاجعه ای به بند کشیده شده ایم.دموکراسی حرف نیست یک فرهنگ است باید آنرا شناخت پذیرفت وبه آن عمل کرد. آنان که با کلماتی درشت و پر طنین از دموکراسی سخن میگویند ولی در جزئی ترین کارها دمادم دموکراسی را زیر پا میگذارند دروغ میگویند.مشکل اصلی تاریخ ما امیختگی مذهب و سیاست است. تمام کسانی که صادقانه حتی راه نجات را در حکومتی مذهبی یافتند یا ایدئولوزی برخاسته از مذهب را راهنمای عمل قرار دادند جز به کمک ارتجاع و تیره روزی مردم بر نخاستند. اینان در پایه ها از همان مردابی تغذیه میکردند و می کنند که ملایان حاکم میکنند. باید به مذهب به عنوان مسئله ای شخصی احترام گذاشت ولی باید سوداهای رنگین و مسموم برپائی حکومتی که مذهب ذر آن رسوخ داشته باشد را با تمام مدعیانش به زباله دان ریخت. برای درک این حقیقت باید تاریخ ایران و اسلام و بخصوص تشیع را شناخت.نور!نور باز هم نور بیشتر. پشت درهای کهنه و پوسیده متوقف نشویم. نترسیم! درها را بشکنیم و بگذاریم نورحقیقت و شناخت ما را از این همه کهنگی و ارتجاع بشوید. هرگز فراموش نکنیم که زندگی مادی ما سایه و باز آفریده اعتقادات و باورهای ماست. .

روی تصویر کلیک کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۵ مهر ۹, جمعه

انتشار نامه فوق محرمانه آیت الله منتظری خطاب به آیت الله خمینی (اعدام دختران سیزده ساله)

می‎گویند اوضاع جاری زندان اوین و بسیاری از زندانهای شهرستانها از قبیل اعدامهای بی رویه و احیانا بدون حکم قضات شرع یا بدون اطلاع آنها و گاهی به رغم مخالفت با آنها و ناهماهنگی بین دادگاهها و احکام صادره و تاثیر جوها و احساسات و عصبانیتها در احکام صادره و حتی اعدام دختران سیزده چهارده ساله به صرف تندزبانی بدون اینکه اسلحه در دست گرفته یا در تظاهرات شرکت کرده باشند کاملا ناراحت کننده و وحشتناک است، فشارها و تعزیرات و شکنجه های طاقت فرسا رو به افزایش است  ادامه‌ی مطلب...

۲ نظر:

jahandid گفت...

با درود،

هر گاه چنين افشاگريهايى بعد از ٣٥ سال تأخير بيرون ميايند، كارى جز افسوس و غم براى امروز نميكنند. بايد يك جايگزينى باشد كه بتواند از اينها گرزى كوبنده بسازد و بر فرق اين هيولاى وحشى و خونخوار بكوبند. ولى متاسفانه ان محور و ستون همبستگى در اين اب و خاك گم است. انقدر مزدوران استمرار طلب فضاى نااميدى و گمراهى را الوده كرده اند كه نيروى جوان و تأثيرپذير از اين افشاگريها استفاده اى نميبرد. رهايى مردممان ايران زمين در اين است كه فارغ از اختلافات نظرى، براى عملى مشترك حول محور ازادى و قانون گرد هم ايند تا توان از سر راه برداشتن اين ديو ادم خوار اخوند را كه در انها به هزاران شوند ميباشد را بكار اندازند و كار اخوند و تمام جنايتكاران را يك سره كنند. بواقع حيف است كه اين افشاگريها بى ثمر بمانند. بايد براى سرنگون كردن اين هيولاى جانى بكار گرفته شوند. اينها فقط يك خبر روزانه نيستند كه امروز انتنى بشوند و بعد از چند روز دوباره محو شوند. هر يك از اين افشاگريها براى كندن بنيان اخوند سرشار از نيرو هستند.

آذر گفت...

حقیقت اینستکه این رژیم روزهای آخرش را میگذراند و حتی بچه های خودشان هم نغمه مخالف خوانی و بعضاً افشاگری سرداده اند،بهمین دلیل و ترس از جرقه ها ست که وزارت اطلاعات رژیم اینروزها لباس روشنفکری پوشیده وبا توشه مارک زدن و توهین و توجیه جنایات رژیم بعلت تظاهرات ۳۰ خرداد ۶۰ و محو کردن عمق جنایات رژیم و همسو و متهم کردن مخالفان بخصوص مجاهدین ،قصد دارد آب یعنی جریان سرنگونی را از مسیر اصلی منحرف کند و همه را به اتهام کمک کردن به رژیم تحت عنوان نقد به یاس و پاسیویسم و سکوت بکشاند خوشبختانه جرقه ها شروع شده و بزودی آتش میشود و بنیاد این رژیم را از بیخ و بن برمیکند ،رژیم جمهوری اسلامی ایران در موت است و روزها آخرش را میگذراند.