ما منتقدیم ما حق داریم منتقد باشیم. ما مخالفیم . ما حق داریم مخالف باشیم.باید سخنان منتقدان و مخالفان و همرزمان را شنید.هیچکس کامل نیست واگر خود را کامل بپنداریم بدون آنکه حتی بخواهیم اندک اندک به سنگلاخ جباریت پای خواهیم گذاشت ولی متاسفانه تاپایان هرگز نه خواهیم فهمید و نه قبول خواهیم کرد که در چه تراژدی و فاجعه ای به بند کشیده شده ایم.دموکراسی حرف نیست یک فرهنگ است باید آنرا شناخت پذیرفت وبه آن عمل کرد. آنان که با کلماتی درشت و پر طنین از دموکراسی سخن میگویند ولی در جزئی ترین کارها دمادم دموکراسی را زیر پا میگذارند دروغ میگویند.مشکل اصلی تاریخ ما امیختگی مذهب و سیاست است. تمام کسانی که صادقانه حتی راه نجات را در حکومتی مذهبی یافتند یا ایدئولوزی برخاسته از مذهب را راهنمای عمل قرار دادند جز به کمک ارتجاع و تیره روزی مردم بر نخاستند. اینان در پایه ها از همان مردابی تغذیه میکردند و می کنند که ملایان حاکم میکنند. باید به مذهب به عنوان مسئله ای شخصی احترام گذاشت ولی باید سوداهای رنگین و مسموم برپائی حکومتی که مذهب ذر آن رسوخ داشته باشد را با تمام مدعیانش به زباله دان ریخت. برای درک این حقیقت باید تاریخ ایران و اسلام و بخصوص تشیع را شناخت.نور!نور باز هم نور بیشتر. پشت درهای کهنه و پوسیده متوقف نشویم. نترسیم! درها را بشکنیم و بگذاریم نورحقیقت و شناخت ما را از این همه کهنگی و ارتجاع بشوید. هرگز فراموش نکنیم که زندگی مادی ما سایه و باز آفریده اعتقادات و باورهای ماست. .

روی تصویر کلیک کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۵ آبان ۲۲, شنبه

*آرامگاه یعقوب لیث صفاری (رادمان پورماهک) سردار نامدار و بنیادگذار استقلال ایران و بازگرداندن زبان پارسی در آستانه‌ی ویرانی

۲ نظر:

آذر گفت...

در کمال تأسف این نشان سطح فرهنگ ما و بیسوادی ماست ،شاید هم بیانگر عدم جسارت ما در بزرگداشت خدمتگذارانمان.باشد که روزی به این بلوغ برسیم.

ناشناس گفت...

اگر آرامگاه یعقوب و مانند او را هم مانند قبرهای این امامزاده ها درست کنند دوباره یعقوب هم میشه امامزادی ای برای یک عده. بهتر است نامشان را با ادامه راهشان ماندگار کنیم تا آرامگاهی باشکوه. البته ساخت بنائی با طراحی زیبا که محتوای کارشان را نشان دهد شایسته آنان میباشد. در حکومت اسلامی نباید چنین توقعاتی داشت . همینکه هنوز آنرا با خاک یکسان نکرده اند خودش خوب است.