دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

افتاب خواهد دمید

افتاب خواهد دمید

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

این است جهان ما در این لحظه

این است جهان ما در این لحظه
روی تابلو کلیک کنید

کرونا وزمین ما

کرونا وزمین ما
روی تصویر کلیک منید

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۶ بهمن ۱۹, پنجشنبه

دیوان عالی تقاضای تجدیدنظر حکم اعدام پزشک جلالی را در یکساعت رد کرد

دیوان عالی تقاضای تجدیدنظر حکم اعدام پزشک جلالی را در یکساعت رد کرداحمد رضا جلالی و همسرش ویدا مهران نیا وکلای احمد رضا جلالی، پزشک ایرانی محکوم به اعدام روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن اعلام کردند که دیوان عالی جمهوری اسلامی ایران درخواست او برای بازبینی حکم را رد کرده است.زینت طاهری، وکیل آقای جلالی به خبرگزاری فرانسه گفت که قاضی روز یکشنبه درخواست او را برای تجدیدنظر ظرف کمتر از یک ساعت رد کرد.

او با بیان اینکه امکان ارائه درخواست‌های متعدد برای بازبینی پرونده وجود دارد، گفت که با توجه به حساسیت این پرونده بار دیگر از دیوان عالی خواهد خواست درخواست آنها را به طور کامل بررسی کند.

حکم اعدام آقای جلالی و پخش اعترافات او انتقاد نهادهای حقوق بشری و کارشناسان سازمان ملل در امور حقوق بشر را در پی داشت.

چهار کارشناس حقوق بشر سازمان ملل ۲۹ آذر در بیانیه‌ای اعلام کردند که روند رسیدگی به پرونده آقای جلالی شاهد موارد فراوان نقض حقوق او بوده و این متهم از داشتن دادگاه عادلانه نیز محروم بوده است.

در این بیانیه با اشاره به بازداشت خودسرانه، شکنجه و صدور حکم اعدام برای آقای جلالی به گزارش‌هایی اشاره شده است که حاکیست این متهم به وکیل دسترسی نداشته، در انفرادی حبس بوده و به زور وادار به اعتراف شده است. این کارشناسان خواستار نقض حکم اعدام آقای جلالی شدند.

نامه به دستیار ویژه روحانی

همسر احمد رضا جلالی، پزشک ایرانی محکوم به اعدام در نامه‌ای به شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس جمهوری ایران در امور حقوق شهروندی، اتهامات علیه همسرش را رد کرد و شرایط زندان و دادگاه او را غیرانسانی و غیرقانونی خواند.

ویدا مهران نیا در این نامه که روز سه شنبه ۱۷ بهمن منتشر شده نوشته است که همسرش که از ۲۲ ماه پیش در بازداشت بسر می‌برد، طی این مدت «تحت غیرانسانی‌ترین اقدامات غیرقانونی و غیرشرعی قرار گرفته و طی روندی مهندسی شده و دادگاهی نمایشی، با اتهاماتی واهی و بدون سند و مدرک به اعدام محکوم شده است.»

خانم مهران نیا در ادامه نامه خود به دستیار رئیس جمهوری ایران با تاکید بر اینکه تلاش‌ها برای رفع اتهام جاسوسی از همسرش از مسیرهای قانونی به نتیجه نرسیده است، نامه‌ای از احمدرضا جلالی را ضمیمه نامه خود کرده که در آن آقای جلالی بار دیگر اتهامات علیه خود را رد کرده و اعلام کرده که اعترافات او تحت فشار بازجویان صورت گرفته است.

او همچنین در این نامه که از داخل زندان برای همسرش فرستاده نوشته است که در دوران بازجویی، فرزندان خردسال او تهدید به دستگیری و آزار شده‌اند و به او هم تا مدتها اجازه تماس با فرزندانش داده نشده تا به او القا شود که آنها دستگیر شده‌اند.

آقای جلالی بهار که دارای اقامت موقت در سوئد بوده و با چند دانشگاه اروپایی همکاری می‌کرد، سال گذشته هنگامی که به دعوت دانشگاه تهران به ایران سفر کرد، دستگیر و زندانی شد. او در ویدئویی که یکشنبه شب از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد اعتراف کرد که اطلاعات مربوط به دو دانشمند هسته‌ای ایران را در اختیار دستگاه جاسوسی اسرائیل قرار داده است. این در حالی است که پیشتر ایران یک نفر دیگر را به اتهام ترور این دانشمندان اعدام کرده بود.

دادگاه انقلاب ایران، آقای جلالی را به اتهام انتقال اطلاعات محرمانه به موساد در اوج فعالیت برنامه هسته‌ای ایران، به مجازات اعدام محکوم کرده است.

آقای جلالی در پی پخش فیلم اعترافاتش از تلویزیونی دولتی جمهوری اسلامی، با انتشار یک فایل صوتی اعلام کرد که اعترافات او تحت فشار گرفته شده و اتهامات خود را رد کرد.

خانم مهران‌نیا در بخش دیگری از نامه خود به شهیندخت مولاوردی آورده که این نامه را نوشته است تا «همه مردم ایران و جهان در جریان این اقدامات خلاف قانون و ضد حقوق بشر علیه همسرم باشند تا هیچ عذری برای مسئولان جمهوری اسلامی ایران در محضر خداوند متعال و مردم شریف ایران باقی نماند.»

هیچ نظری موجود نیست: