دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

آفتاب خواهد شد

آفتاب خواهد شد

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

شماری فیلمها و گفتکو روی تصویر کلیک کنید

شماری فیلمها و گفتکو روی تصویر کلیک کنید
روی تصویر کلیک کنید

این است جهان ما در این لحظه

این است جهان ما در این لحظه
روی تابلو کلیک کنید

کرونا وزمین ما

کرونا وزمین ما
روی تصویر کلیک منید

روی تصویر کلیک کنید

روی تصویر کلیک کنید
از این وبگاه پر بار و وزین و در راستای شناخت هویت ملی خود دیدن کنیم

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۹ مرداد ۱۶, پنجشنبه

کاک جلیل گادانی مبارز کرد به سفر رفت اسماعیل وفا یغمائی

 

کاک جلیل گادانی مبارز کرد به سفر رفت

اسماعیل وفا یغمائی

دوستان کرد خبر دادند که کاک جلیل گادانی هموطن مبارز و شریف کرد امروز ششم اوت به دلیل بیماری کرونا  در کردستان ، به سفر رفت. او رفت ولی نخواهد رفت او با ما و در کنار ماست.او سالها در تبعید بود وچهل و دوسال با جمهوری اسلامی جنگید. او دو بار تا پای اعدام رفت.

کاک جلیل متول 12/12/1312بود و هشتاد و نه سال بر این خاک زیست و از سال

1327 یک رزمنده کرد بود و تا پایان این چنین زیست. او شصت و پنجسال مبارزه کرد. او سیزده سال زندانی سیاسی بود

کاک جلیل آقای گادانی سه جلد کتاب در مورد حزب دمکرات کردستان آماده و چاپ کرده بود که به احتمال زیاد منتشر شده است، دو جلد بنام، پنجاه سال خه بات و کتاب سوم بنام، با نه بێته درۆی پاش مردوو، در جلد اول، پنجاه سال خه بات، باختصار در مورد کومه له ژـ ک و نیز تشکیل حزب دمکرات کردستان و تاسیس اولین جمهوری کردستان مطالبی نوشته اند. عده ای نیز در نوشته ها و تزهای دانشگاهیشان به آنها استناد نموده اند. خاطرات و تجربیات کاک جلیل که شخصیتی برجسته ا ز تاریخ معاصر کردستان ایران است استناد نموده اند. من در سال شصت بیش از یکسال در مقر حزب دموکرات کاک جلیل را میدیدم . انسانی شجاع شریف و فرهیخته بود و تا پایان این چنین ماند. چند ماه قبل در خانه دوستی کرد برای آخرین بار او را دیدم همچنان شاداب و مبارز بود. فکر نمیکردم به سفر برود ولی رفت و نرفت او در کنار و در قلب ماست.به دوستان و مبارزان کرد تسلیت میگویم ودر فرصتی بیشتر خواهم نوشت.

 اسماعیل وفا یغمائی

هیچ نظری موجود نیست: