دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

آفتاب خواهد شد

آفتاب خواهد شد

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

روی تصویر کلیک کنید

روی تصویر کلیک کنید
از این وبگاه پر بار و وزین و در راستای شناخت هویت ملی خود دیدن کنیم

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۸ شهریور ۲۸, پنجشنبه

خدایا، خدای تازه کجاست... اسماعیل وفا یغمائی

نفس گرفت در این شب هوای تازه کجاست
برون ازین قفس آیا، فضای تازه کجاست
از این نوای به تکرارها دلم خونست
سرود و نغمه و بانگ و نوای تازه کجاست
خروش چنگ و دف و طبل نو، کجاست کجاست
غریوبربط وعود و درای تازه کجاست
عزای تازه و جانکاه و سوگ نو بسیار
دمی سرور دل و جان فزای تازه کجاست
به انتها ی خود و ره رسیده ایم و کنون
ز بهر مقصد نو ابتدای تازه کجاست
بر این کویر هر آنکس گذشت یادش سبز
ولی بگو تو مرا نقش پای تازه کجاست
طبیب! درد من و ما زحد گذشت بگو
زبهر درد قدیمی دوای تازه کجاست
گرفتم آنکه رسولان وفات فرمودند
خداست زنده! خدایا، خدای تازه کجاست
گرفتم آنکه همه راهها به سنگ نشست
خدای تازه بگو! رهگشای تازه کجاست
از این طریق کهنسال مندرس گشتیم
طریقتی که به دستش لوای تازه کجاست
ز بهر عصر نوین «جبرئیل» خاک نشین
«رسول» تازه! «کتاب» و «حرای» تازه کجاست
کجاست راه نو و مقصدی نوین به زمین
در این کویر عبث رهنمای تازه کجاست
«وفا» در آینه خود را نگاه کرد وسرود
زبعد این همه اما! وفای تازه کجاست

۲ نظر:

ناشناس گفت...

اخوند پدرسوخته و کربلای حسینی !

واقعیت همیشه چیزی نیست که برایمان گفته اند و شنیده ایم. بیایید بدون تعصب قبل از اینکه بدون مطالعه فحش خواهر و مادر بدین بیایید اندکی فکر کنید .

دهم محرم سال ۶۱ هجری قمری برابر با ۲۱ مهرماه سال ۵۹ هجری شمسی است. بر خلاف آنچه که ادعا میکنند ، عاشورا در تابستان نبوده است.

 در اوج گرما نبود است...

کربلا صحرا نیست .

 جلگه حاصلحیز است.

جلگه‌ای پر آب !

عراق کشوری است که بین دو رود بزرگ و پر آب دجله و فرات قرار دارد.

این دو رود پر آب و زیرشاخه‌هایشان ، عراق را تبدیل به کشوری کرده اند که امروزه یک سوم خرمای صادراتی جهان را تولید می کند.

شهر کربلا در مسیر رودخانه پر آب فرات است. رودخانه‌ای عمیق و عریض که در برخی نقاط عرضش به چند صد متر می رسد.

بستن این رودخانه و بند آوردن آبش نه در توان یک سپاه است و نه در توان ساخت یک سد! نمی توان آب فرات را بست. حتی یک سد بتنی عظیم هم نمی توان در مسیر اصلی این رود ساخت.

به خاطر حجم زیاد آب ، سد‌ها را فقط در مسیرهای فرعی این رود می سازند.

كربلا تقريبا در مدار جغرافيايي شهر اصفهان قرار دارد. هر چه به زمانهای قبل بر می گردیم میانگین درجه حرارت دما کمتر و فراوانی آب بیشتر می شود.جمعیت کمتر و سطح آب‌های زیر زمینی هم بالاتر می آید.

پس کندن چاه برای ۷۲ نفر ، امکان پذیر بوده است! میگویند زمین سنگی و انها نیز کون گشاد بوده اند ! اما دشت کربلا بستر رودخانه و به لحاظ زمین شناسی تا عمق ۴ تا ۵ متر رس و ماسه آبدار است و دسترسی به آب بسیار ساده بوده است .

سپاه حسین بن علی که با کاروانی از شتر‌ها به آنجا آمده بودند.

آیا کسی به ذهنش نرسید که شیر شترها را بدوشند ؟

شیر شتر که خوردنش در میان مردم عرب بسیار رواج دارد!

اصلا همه‌اش راست !

کربلا صحرا بود ، آب را بستند ، شتر‌ها همه نر بودند....

پس چرا اینجا خبری از معجزه نمی شود ؟

مگر این دیوثا  برایمان نمی گفتند که خدا از زیر پای ابراهیم چشمه زمزم را جوشاند ؟ مگر نمی گفتند که خدا برای مریم آب و خرما فرستاد ؟

مگر نمی گفتند که خدا برای عیسی و یارانش از آسمان سبد‌های غذا می فرستاد ؟ چه شد ؟ دستگاه معجزه سازی ته کشید ؟ آن کسی که آتش را تبدیل به گلستان میکرد چه شد ؟ البته که اخوند وقتی کم بیاره خواهدگفت خواست خدا برای زنده نگهداشتن عاشورا و حتما که مشیت الهی !!!

ایکاش در ۱۸ سالگی این چیزهارا میفهمیدم ... واقعا حیف .

از زمانی که بشر توانست وقایع و اتفاقات را ثبت و ضبط کند دیگر نه عصایی به مار تبدیل شد و نه دریایی شکافته!

این تعصب ماست که از کاهی ، یک کوه می سازد و دف و کف میزند .

از آن گذشته در چنین مناطقی به دلیل نزدیکی به رودخانه بستر زیرین زمین را سفره‌های پهناور آبی تشکیل می دهد و دست رسی به آب آسان تر از آن چیزیست که به ذهن می رسید. تنها با کندن ۴ یا ۵ متر از زمین می توان به آب رسید. در منطقه اهواز یکی از مشکلات ساخت و ساز همین سفره‌های زیرزمینی است که کاملا زیر شهر را فرا گرفته اند. ۷۲ نفر که توانستند با هزاران نفر بجنگند نتوانسته اند یک گودال ۴ متری حفر کنند؟

از طرفی بر طبق گفتارو روایات آخوندها و مداحان اهل بیت این رویداد در تابستان و هوای گرم و جهنمی رخ داده ولی با مراجعه به سایت ناساو سایتهای جغرافیایی و وارد کردن تاریخ ۱۰‌ام محرم سال ۶۱ هجری قمری  در می یابید که عاشورا در روز چهارشنیه ۲۱ مهر ماه بوده است.البته ۲۱ مهر نیز هوای کربلا آنچنان خنک نیست ولی آن تابستان جهنمی هم که آخوندها و مداحان اهل بیت میگویند نیست. اکنون می گویند شرایط آب و هوایی ۱۴۰۰ سال پیش با امروز فرق دارد. نخست اینکه در یک پریود ۱۴۰۰ ساله آن تغییر آب و هوایی که در ذهن مسلمانان است نمی تواند رخ دهد و دوم اینکه اگر هم تغییری باشد مطمئنا هوا خنک تر نشده بلکه دما بالاتر هم رفته است. یعنی ۱۴۰۰ سال پیش نسبت به امروز خنک تر بوده.

البته نکات چاخان اخوندی بسیار است .

حال از گریه اسب ابولفضل و دو دست قطع شده انهم نه با تبر بلکه با تیر !!! و مشک به دندان ! و صدها چاخان قهرمانانه اخوندی دیگر میگذریم .

پسرعموها برسر قدرت  و ثروت زدن دهن همدیگرو سرویس کردن مانند هزاران نمونه تاریخی دیگر .... وما امروز گرفتار ایده الوزی چاخان اخوند برای مشتی خمس و ذکات و درهم و دلار !بازنقل از خاکزاد

ناشناس گفت...

امسال محرم درایران به لحاظ تعداد عزاداران بسیار کاهش داشته اما درعوض به لحاظ زلم زیمبو و سیاه کاری بسیار افزابش داشته و وحشیگری هم افزایش داشته است . شاید کاهش استقبال مردم موجب تبلیعات بیشتر و حضور افراد کاملا بی مغز باشد .
حامد