دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

افتاب خواهد دمید

افتاب خواهد دمید

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

این است جهان ما در این لحظه

این است جهان ما در این لحظه
روی تابلو کلیک کنید

کرونا وزمین ما

کرونا وزمین ما
روی تصویر کلیک منید

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۴۰۱ اسفند ۴, پنجشنبه

نگران مباش گلشیفته اسماعیل وفا یغمائی . برای گلشیفته فراهانی

 
نگران مباش گلشیفته
اسماعیل وفا یغمائی


نگران مباش گلشیفته
دبِّاغان چون شاعران
ستایشگر پوست آهوانند
شاعران ستایشگر پوست آهوان زنده
و عریانی آن به هنگام خرامیدن
در زیر آفتاب زنده
و دبّاغان نیز ستایشگرانند
تا با پوست غزالی زیبا چون تو
قلمدانی بسازند
یا جلد چرمین کتاب خود را زینت بخشند
یا از آن نعلینی
برای فقیهی
تا بر پوست نرم تو به کرشمه قدم زند
و سخن از خدا بپراکند

***
نگران مباش گلشیفته
غزال زیبای دلاور
تردید ندارم
دبّاغان چون من شاعر
چون عریان به میدان آمدی
سالها قبل
به ستایش زیبائی توسکوت فرمودند
ودر خلوت خود
فتبارک اللهی زمزمه کرده
و آهی سوزناک از سر آرزو بر آوردند
تا شاید در جنّت در خلوت
حورالعینی چون ترا به پاداش دریابند
و من شاعر
که ستاینده عریانی آزادی وزیبائی ام
با عریانی تو
غزلی را در گرما و زیبائی زن
زنی از سر زمین خود جان بخشیدم
چون خدائی که عریانی حوا را جان بخشید
تا عشق و اینهمه زیبائی
بهانه زیستن در تبعیدگاه زمین باشد
تا شعر زاده شود
تا ترانه ها
تا آوای سازها و طبلها
بر خیزد
و سکوت را بشکند
و تا من در پیری
جوانی را در جان خود امتداد دهم

***
نگران مباش گلشیفته
غزال عریان دیروز
امروز تو باز عریان به میدان آمده‌ای
عریان اما چون کلام مقدس آزادی
که عریان است
چون کلام مقدس عدالت که عریان است
عریان در دفاع از ملّتی
که سالهاست بر چنگگ خونین دبّاغان حاکم
پوست کنده می‌شود
عریان در دفاع از زنانی
که پیرامون مزار مقدسان بخاطر نان
بر بستر زائران بیگانه
عریان می‌شوند
***
گلشیفته
غزال زیبا
دباغان از عریانی کلام تو در خشمند
از عریانی نبرد تو برای آزادی
و نه از عریانی دیروز تو
و شاعران
عریانی کلام تر در امروز
و عریانی پیکر زیبای ترا در دیروز
همچنان به ستایش ایستاده‌اند
عریان بمان گلشیفته
چون غزالی خرامان یا ببری خروشان
عریان چون آفتاب
و ماه نیمه شب ایران که عریان است
چون سرو کاشمر
که تن پوشی جز زیبائی خود ندارد
و چون نخلهای دهکده کوچک من
که عریان عریانند
با خوشه های پر شهد خود
در گذر نسیم نیمه شب
عریان بمان گلشیفته
بی هراس از دبّاغان
عریان بمان
بیست و یک فوریه
2023

۲ نظر:

مسعودعالمزاده پاريس گفت...

💚 زن
🤍 زندگی
❤️ آزادی
۲ اسفند ۲۵۸۱ شاهنشاهی ۲۲ فوریه ۲۰۲۳ مسعود عالمزاده پاريس

رخدادها میان و میرن اما برخی از اینها میشن ژالون و معیار که بعدهاوبعدها میشه برگشت و دید چه کسی درباره شان چه موضعی گرفته.
یکی از این رخدادها هوایی کردن قاسم کتلت بود (که دستش درد نکنه ترامپ). قاسم کتلت که مثه آخوندا نعلین نداشت، بلکه ... پوتین ... پاش کرده بود خیلی بین توده ای ها، چپ های خط مسکو و رفقای زرت امپریالیستی برو برو داشت. وقتی آمریکایی ها زدند فزرتش رو قمصور کردند، اینها حسابی جوش آوردند که ای وای وطن در خطره و قاسم کتلت مدافع میهن بوده. عجالتا برای این جماعت، وطن و میهن بالای مدار ۴۵ درجه و سمت مسکوست تا ایران. این رفقا به خیال اینکه شرایط به همین روال خواهد ماند تا تونستند طبق طبق آوردند و بار کردند. زرشک ! حالاکه ورق برگشته، این لشوش یکی یکی دارن میرن زیر ضرب مردم.

جریان خانم گلشیفته فراهانی هم شده معیار. اینها با نهایت بلاهت رفته ن دوباره زیر خط کمربند. همه چیز روشنه و لازم به توضیح بیشتر نیست. مردم ما سطح شون از اینها خیلی بالاتره. چهارماه پیش من با این استدلال که هنوز این موضوع برای بیشتر مردم قابل فهم نیست، بنظرم میرسید که حضور گلشیفته به زیان جنبش تموم میشه. اشتباه میکردم.

یک خاطره ی کوچک. حدود ۳۸ سال پیش بود که من در یک محل جمعی زندگی میکردم که سالن تلویزیون مشترکی داشت. همه میدونستند کی از کدام کشوره. اخبار شبانه بود و یک گزارش یکی دو دقیقه ای از ایران نشان میداد. صحنه ای هم بود از عزاداری عاشورا که توش یک نره خر ابله بچه شیرخواره تو بغلش داشت عزاداری میکرد، هم تو سر خودش میزد هم تو سر این بچه. یکباره سالن به هم ریخت و همه برگشتند رو به من چپ چپ نگاه کردن. یکی هم برگشت گفت ... حالا میشه فهمید چرا خمینی ایرانیه.

جریان احمدی نژاد هم که یادتونه و لات بازی پاسدارها و گروگان گیری. بیشتر این کارها اگرچه از نهاد اینها بیرون میامد، اما حساب شده هم بود. برای این بود که کل ایران رو هرچه بیشتر و بیشتر منزوی کنند، از کشورهای غربی دور کنند تا ایران بشه محل شکار اختصاصی و قرق سلطنتی روسها و تزار روس.

مهم ترین جنبه ی این تظاهرات خارج از کشور اینه که مردم دنیا ببینند که مردم ما واقعا کی اند و اینکه این وحوشی که دارند تو ایران اشتلم می کنند نماینده ی مردم ما نیستند.

از اینجا به بعد با خانم گلشیفته فراهانی است که بی خیال این حرفها باشه و توانمندی هاش رو در عرصه ی سیاسی نشون بده. حضور گلشیفته در سمت ما، جان رزمندگان کف خیابون رو صرفه جویی میکنه. ایشان باید ارزش کاری رو که میکنه بفهمه و با اراجیف رژیم، دارودسته اش و لشوشی از قبیل این دباغ جا نزنه. گلشیفته عزیز، بودن تو هر روز جان رزمندگان کف خیابون رو نجات میده. محکم بایست، ما همراه با مادران داغدیده دست ترا می بوسیم.

زنده یاد پیرمندس فرانس (یهودی) نخست وزیر فرانسه بود درست در زمانی که تونس به عنوان مستعمره ی فرانسه دستخوش نا آرامی بود و رو به سوی استقلال. مندس فرانس که امروز در فرانسه به عنوان شرف و نمونه ی یک مردسیاسی بی همتا شناخته میشه، میتونست ارتش فرانسه رو بسیج کنه و اینها رو له کنه، اما نکرد وتقریبا دودستی استقلال شان را به رسمیت شناخت. به یمن این کار، امروز تونس پشت جبهه ی فرانسه در کشورهای عربی است و فرانسوی ها در تونس بالاترین احترام رو دارند، اما تو اون زمان این کار اصلا مقبول نبود. در همان زمان خواست بین فلسطینی ها و اسراییلی ها پا درمیانی کنه و طرحی به فلسطینی ها پیشنهاد کرد که امروز یک بیستم اش رو به خواب هم نمی بینند. فلسطینی ها تاقچه بالا گذاشتند به امید اینکه این دست آن دست کنیم، بیشتر مطالبه کنیم. چندی بعد مندس فرانس دیگر در قدرت نبود و فلسطینی ها این فرصت تاریخی رو از دست دادند. فرصتی که هیچگاه نیز بدستشان نخواهد افتاد.

در همان زمان این مرد بزرگ در پیوند با استقلال تونس این را گفت ... آن مغزهایی که با گلوله پاشیده نشد و آن قلب هایی که گلوله نخورد هرگز نخواهند فهمید من چه کردم. هیچ اهمیتی ندارد. من تنها وظیفه ام را انجام دادم و وجدانم آسوده است.

گلشیفته خواهر نازنین من، برای تو هم همینه. آن قلب هایی که با گلوله از هم نپاشید، آن کسانی که زیر شکنجه، تجاوز و اعدام تکه پاره نمی شوند، هیچگاه نخواهند دانست که تو چه کردی. اما تو خود میدانی. میهن قدردان توست و ما نیز فروتنانه با او.
زنده باشی.

ناشناس گفت...

زنده یاد اسماعیل خویی یک مرتبه پوزه این توله شیخ مدرن خمینی پرست را به خاک مالیده بود و بعد از آن برای مدتی سر گرش را زیر پرش کرده بود و زوزه نمی کشید و حالا به شیوه بازجوهای متجاوز به ناموس دختران ایرانی در زندان‌ها شروع به لجن پراکنی کرده است. گویی مردک چیزی از عارفانی چون مولوی و حافظ و دیگران نیاموخته بلکه از ادیبان جز بی ادبی و و بی ناموسی نیاموخته است. او بی شرفی از بیشرف های لندن نشین اصلاح طلب است.