دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

افتاب خواهد دمید

افتاب خواهد دمید

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

این است جهان ما در این لحظه

این است جهان ما در این لحظه
روی تابلو کلیک کنید

کرونا وزمین ما

کرونا وزمین ما
روی تصویر کلیک منید

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۴۰۲ شهریور ۲۲, چهارشنبه

در شناخت شتر در کلام الهی دانش خود را در شناخت پروردگار بالا بریم

 


 سوره اعراف آیه 40: إِنَّ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیَاتِنَا وَاسْتَکْبَرُوا عَنْهَا لَا تُفَتَّحُ لَهُمْ أَبْوَابُ السَّمَاءِ وَلَا یَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ حَتَّى یَلِجَ الْجَمَلُ فِی سَمِّ الْخِیَاطِ وَکَذَلِکَ نَجْزِی الْمُجْرِمِینَ - آرى، کسانى که آیات ما را دروغ انگاشتند و از روى تکبر از پذیرفتن آنها خوددارى کردند،درهاى آسمان به روى آنان گشوده نمى‌شود و به بهشت درنمى‌آیند تا این که شتر به سوراخ سوزن فروشود، و ما گنهکاران را این‌گونه سزا مى‌دهیم.

از جناب شتربه دلیل اینکه در عربستان آن ایام بسیار مهم بوده است به همین دلیل مورد توجه الله و در قرآن در شرایط و با نامهای مختلفی یاد شده است.

 شتر در قرآن کریم به صُوَر زیر آمده است: اِبِل(شتر) دو مرتبه(144/ انعام و 17/ غاشیه)، جَمَل(شتر نَر) یکبار(40/ اعراف) و جِمَالَه نیز یکبار(33/ مرسلات) در قرآن آمده است. همچنین عِشار به معنای شتر آبستن، یکبار(4/ تکویر)، ناقه به‌معنای شتر ماده، هفت بار(73 و 77/ اعراف، 64/ هود، 59/ اسراء، 155/ شعراء، 27/ قمر و 13/ الشمس) آمده است(2)(10).

همچنین بَعیر(شتر میان‌سال) در آیات 65 و 72 سوره یوسف/ بُدن(شتر قربانی) آیه 36 سوره حج/ هیم(شتر بسیار تشنه) در آیه 55 سوره واقعه و حام(شتر نری که ده شتر از او پدید آمده است) در آیه 103 سوره مائده آمده است(4 و 11).

نامهای شتر در قرآن کریم به شرح زیر است:

* ابل

إبل به کسر الف به معنی مطلق شتر است اعم از نر و ماده و از هر جنس که باشد و لفظ آن مفرد است و دلالت بر جنس دارد. این کلمه در دو آیه آمده است:

سوره انعام آیه 144: وَمِنَ الْإِبِلِ اثْنَیْنِ وَمِنَ الْبَقَرِ اثْنَیْنِ قُلْ آلذَّکَرَیْنِ حَرَّمَ أَمِ الْأُنْثَیَیْنِ أَمَّا اشْتَمَلَتْ عَلَیْهِ أَرْحَامُ الْأُنْثَیَیْنِ أَمْ کُنْتُمْ شُهَدَاءَ إِذْ وَصَّاکُمُ اللَّهُ بِهَذَا فَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ کَذِبًا لِیُضِلَّ النَّاسَ بِغَیْرِ عِلْمٍ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ - و از شتران نیز دو تا ( نر و ماده آنها ) و از گاوها دو تا ( نر و ماده آنها ) را آفریده است. بگو: آیا نرهاى آن دو را خدا حرام کرده یا مادّه‌هاى آن دو یا جنینى را که رحم ماده‌هاى آنها دربرگرفته است؟ آیا تحریم اینها را خود به اندیشه دریافته‌اید یا آن‌گاه که خدا شما را بدان سفارش مى‌کرد حضور داشتید؟ هرگز چنین نیست، بلکه بر خدا دروغ بسته‌اید. و کیست ستمکارتر از آن کس که بر خدا دروغى بندد تا مردم را ندانسته به گمراهى افکنَد. شما ستمکارید و خدا مردم ستمکار را هدایت نمى‌کند.

سوره غاشیه آیه 17: أَفَلَا یَنْظُرُونَ إِلَى الْإِبِلِ کَیْفَ خُلِقَتْ - آیا براى این که به تدبیر خدا پى ببرند، به شتران نمى‌نگرند که چگونه آفریده شده‌اند؟

* جمل

جمل به معنای شتر نر و طناب کشتی می‌باشد. درصحاح اللغه آن را مطلق شتر گفته و نر بودنش را از فراء نقل کرده است.

سوره اعراف آیه 40: إِنَّ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیَاتِنَا وَاسْتَکْبَرُوا عَنْهَا لَا تُفَتَّحُ لَهُمْ أَبْوَابُ السَّمَاءِ وَلَا یَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ حَتَّى یَلِجَ الْجَمَلُ فِی سَمِّ الْخِیَاطِ وَکَذَلِکَ نَجْزِی الْمُجْرِمِینَ - آرى، کسانى که آیات ما را دروغ انگاشتند و از روى تکبر از پذیرفتن آنها خوددارى کردند، درهاى آسمان به روى آنان گشوده نمى‌شود و به بهشت درنمى‌آیند تا این که شتر به سوراخ سوزن فروشود، و ما گنهکاران را این‌گونه سزا مى‌دهیم.

سوره مرسلات / آیه 33: کانه جمالت صفر- ترجمه : گویى آنها شترانى زرد رنگ اند.

* ناقه

ناقه به معنای شتر ماده هفت بار درکلام الله مجید آمده و همه درباره حضرت صالح (ع) است.

سوره شعراء آیه 155: قَالَ هَذِهِ نَاقَةٌ لَهَا شِرْبٌ وَلَکُمْ شِرْبُ یَوْمٍ مَعْلُومٍ - صالح به درخواست قوم خود، از دل کوه شترى ماده بیرون آورد و گفت: این ماده شترى است که سهمى از آب این سرزمین حق اوست و سهم روزى معیّن نیز حق شماست.

سوره شمس آیه 13: فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّهِ نَاقَةَ اللَّهِ وَسُقْیَاهَا- پس صالح فرستاده خدا به آنان ابلاغ کرد که ناقه خدا و آب خوردنش را واگذارید و مانع آن نشوید.

سوره اعراف آیه 73: وَإِلَى ثَمُودَ أَخَاهُمْ صَالِحًا قَالَ یَا قَوْمِ اعْبُدُوا اللَّهَ مَا لَکُمْ مِنْ إِلَهٍ غَیْرُهُ قَدْ جَاءَتْکُمْ بَیِّنَةٌ مِنْ رَبِّکُمْ هَذِهِ نَاقَةُ اللَّهِ لَکُمْ آیَةً فَذَرُوهَا تَأْکُلْ فِی أَرْضِ اللَّهِ وَلَا تَمَسُّوهَا بِسُوءٍ فَیَأْخُذَکُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ - و به‌سوى قوم ثمود برادرشان صالح را به رسالت فرستادیم. گفت: اى قوم من، خدا را بپرستید که شما را معبودى جز او نیست. همانا براى شما از جانب پروردگارتان نشانه‌اى روشن آمده است. این ماده شترى است که خدا آن را به اعجاز پدید آورده و براى شما نشانه‌اى بر پیامبرى من است، آن را آزاد بگذارید که از زمین خدا بخورد و گزندى به آن نرسانید که عذابى دردناک شما را فرو خواهد گرفت.

سوره هود آیه 64: وَ یَا قَوْمِ هَذِهِ نَاقَةُ اللَّهِ لَکُمْ آیَةً فَذَرُوهَا تَأْکُلْ فِی أَرْضِ اللَّهِ وَلَا تَمَسُّوهَا بِسُوءٍ فَیَأْخُذَکُمْ عَذَابٌ قَرِیبٌ - و اى قوم من، این ناقه خداست که او آن را از دل کوه براى شما پدید آورده است تا نشانه‌اى بر درستى رسالت من باشد، پس آن را آزاد بگذارید تا در زمین خدا بچرد و آسیبى به آن نرسانید که عذابى زودرس شما را فروخواهد گرفت.

سوره اعراف آیه 77: فَعَقَرُوا النَّاقَةَ وَعَتَوْا عَنْ أَمْرِ رَبِّهِمْ وَقَالُوا یَا صَالِحُ ائْتِنَا بِمَا تَعِدُنَا إِنْ کُنْتَ مِنَ الْمُرْسَلِینَ- پس آن ماده شتر را کشتند و متکبّرانه از فرمان پروردگارشان سرپیچى کردند و گفتند: اى صالح، اگر از پیامبرانى، آن عذابى که به ما وعده مى‌دهى براى ما بیاور.

سوره قمر آیه 27: إِنَّا مُرْسِلُوا النَّاقَةِ فِتْنَةً لَهُمْ فَارْتَقِبْهُمْ وَاصْطَبِرْ - به پیامبرشان صالح گفتیم: همانا ما به شیوه اعجاز، آن شترى را که مى‌خواهند برایشان مى‌فرستیم تا آنان را بیازماییم; پس در انتظار آنان باش و بر آزارشان شکیبایى کن.

سوره اسراء آیه 59: وَمَا مَنَعَنَا أَنْ نُرْسِلَ بِالْآیَاتِ إِلَّا أَنْ کَذَّبَ بِهَا الْأَوَّلُونَ وَآتَیْنَا ثَمُودَ النَّاقَةَ مُبْصِرَةً فَظَلَمُوا بِهَا وَمَا نُرْسِلُ بِالْآیَاتِ إِلَّا تَخْوِیفًا - و چیزى ما را از فرستادن معجزاتِ پیشنهادى مشرکان باز نداشت جز این که پیشینیان این گونه معجزات را نیز دروغ انگاشتند و ما آنان را هلاک کردیم. ما به قوم ثمود آن ماده شتر را که آیتى روشن بود عطا کردیم ولى با دروغ شمردنش به خود ستم کردند و ما معجزات را جز براى بیم دادن مردم نمى‌فرستیم.

* بعیر

بعیر به معنای مطلق شتر است اعم از نر و ماده، چنانکه جمل شتر نر و ناقه شتر ماده است. این کلمه فقط دو بار درقرآن آمده است.

سوره یوسف آیه 65: وَلَمَّا فَتَحُوا مَتَاعَهُمْ وَجَدُوا بِضَاعَتَهُمْ رُدَّتْ إِلَیْهِمْ قَالُوا یَا أَبَانَا مَا نَبْغِی هَذِهِ بِضَاعَتُنَا رُدَّتْ إِلَیْنَا وَنَمِیرُ أَهْلَنَا وَنَحْفَظُ أَخَانَا وَنَزْدَادُ کَیْلَ بَعِیرٍ ذَلِکَ کَیْلٌ یَسِیرٌ - در این هنگام فرزندان یعقوب به سراغ کالاهاى خود رفتند و وقتى آنها را گشودند، دیدند که سرمایه‌شان به آنان باز گردانده شده است. نزد پدر آمدند و گفتند: اى پدر، ما چه مى‌خواهیم؟ این سرمایه ماست که به ما بازگردانده شده است. ما در سفر به مصر نه تنها از گزند عزیز در امانیم بلکه از کَرَم او نیز بهره‌مند خواهیم بود و براى خاندان خود آذوقه مى‌آوریم و از برادرمان مراقبت مى‌کنیم و بار شترى بر سهم خود مى‌افزاییم که دستیابى به این سهمیه آسان است.

سوره یوسف آیه 72: قَالُوا نَفْقِدُ صُوَاعَ الْمَلِکِ وَلِمَنْ جَاءَ بِهِ حِمْلُ بَعِیرٍ وَأَنَا بِهِ زَعِیمٌ - گفتند: جام پادشاه را گم کرده‌ایم، و یوسف گفت: هرکه آن را بیابد و نزد ما بیاورد، مزدش یک بارِ شتر آذوقه است و من خود ضامن آنم.

* هیم

هیم جمع اهیم و مؤنث آن هیماء است و آن شتر تشنه را گویند که از آب سیر نمی‌شود البته در اثر عروض مرض عطش.

سوره واقعه آیه 55: فَشَارِبُونَ شُرْبَ الْهِیمِ - آن را همچون نوشیدن شتران تشنه، مى‌آشامید.

*عشار

عشار مراد از عشار مطلق حامله است اما بعضی آن را به معنای شتر حامله دانسته‌اند.

سوره تکویر آیه 4: وَإِذَا الْعِشَارُ عُطِّلَتْ - و آن گاه که شتران آبستن وانهاده شوند.

* بُدن

بُدن به معنی شتر آماده قربانی در حج آمده است.

سوره حج آیه 36: وَالْبُدْنَ جَعَلْنَاهَا لَکُمْ مِنْ شَعَائِرِ اللَّهِ لَکُمْ فِیهَا خَیْرٌ فَاذْکُرُوا اسْمَ اللَّهِ عَلَیْهَا صَوَافَّ فَإِذَا وَجَبَتْ جُنُوبُهَا فَکُلُوا مِنْهَا وَأَطْعِمُوا الْقَانِعَ وَالْمُعْتَرَّ کَذَلِکَ سَخَّرْنَاهَا لَکُمْ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ - و شتران فربهى را که براى قربانى حج آماده کرده‌اید، براى شما از شعائر الهى قرار داده‌ایم. براى شما در آنها خیرى است. پس در حالى که بر دست‌هاى خود ایستاده‌اند نام خدا را بر آنها ببرید و نحرشان کنید و چون به پهلو درافتادند و جان دادند، خود از آنها بخورید و به تهیدستِ قناعت‌پیشه و مستمندى که به انتظار بخشش نزد شما آید از آن غذا دهید. این گونه، شتران را براى شما رام ساختیم، باشد که سپاسگزارى کنید.

 

۴ نظر:

مسعود عالمزاده (شیعه ی سابق و کافر به اسلام) گفت...

💚 زن
🤍 زندگی
❤️ آزادی

۲۳ شهریور ۲۵۸۲ شاهنشاهی ایرانی ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۳ مسعود عالمزاده (شیعه ی سابق و کافر به اسلام) پاريس

... فَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ ؟ ... و کیست ستمکارتر از آن کس که بر خدا دروغى بندد ؟

(عجالتاً علامت سوالی به آیه ششششششریفه اضافه شد که همین یکی اش حکم ارتداد داره و شایسته ی مرگ. الحق و الانصاف که روامداری این الله بی پدرومادر و دین نکبت اش بی نظیره. اما این اصطلاح ... الله بی پدرومادر ... کفر نیست چون تو خود قرآن نوشته .. لم یلد و لم یولد که به فارسی میشه ... بی پدرومادر.. در معنای حقیقی)

... و کیست ستمکارتر از آن کس که بر خدا دروغى بندد ؟
آن کس که مردم رو سر خیک شیره به گلوله ببندد. نمونه اش، خامنه ای بی پدرومادر (در معنای مجازی) حمام منصوری.

نتیجه ی چهارده قرن بلغورکردن لجن نامه ی قرآن همینی شد که می بینیم : ماندن زیر سیطره ی یک مشت لجاره و بچه لات.
بی خیال سوره ی هپروتی هود از رمل های عربستان که از انسانهای آزاد و آزاده یک مشت برده میسازه.
زنده باد آیه های ... سوره ی رابین هود ... از بلاد کفار انگلیس که بنام آزادی، مردم را به شورش علیه ظلم فرا میخواند.
زنده باد آیه های زیبای این ترانه ی شاهکار گوگوش (پل) :

https://www.youtube.com/watch?v=ED6QVQNkHr4

...
کمک کن از مسافرهای عاشق،
سراغ مهربونی رو بگیریم،
کمک کن تا برای هم بمونیم،
کمک کن تا برای هم بمیریم
...
بذار قسمت کنیم تنهایی مون رو،
میون سفره ی شب تو با من،
بذار بین من و تو دستای ما،
پلی باشه واسه از خود گذشتن
...

بلاهت نسل ما (۵۷) بی نظیر بود. ما اینها رو گذاشتیم دویدیم دنبال یک مشت لجاره از سنخ حسن و حسین و تقی و باقر و بی قر.
سگ گوگوش می ارزه به هزارتا از اینها.

بدبختی مارو ببین که هنوز یک مشت ابله لچک به سر و آخوند بی عمامه از انقلاب شکوهمند عرعر می کنند و دنبال هپروت جامعه ی بی طبقه ی توحیدی اند و مزخرف مغلوقی بنام تکامل رو سر چوب کرده ن و میخوان مردم رو باهاش خر کنند.
تکاملی هست و نوک پیکان تکاملی که این ان قلابیون هپروتی نشسته ن سرش و شعار نه شاه نه رهبر میدن. خودشون هم میدونن که زر میزنن، اما باید بگن وگرنه دکون بقالی شون تعطیل میشه. تف به شرف نداشته تون.

جماعت یابو ! هفتاد و چند مدل از این جامعه ی بی طبقه تو پنجاه و چند کشور دنیا تست شد. همه ش با مخ خورد زمین. اونها ول کرده ن، یک مشت بی سواد اومده ن تو زباله دون آشغالهای اونارو جمع کرده ن میخوان به خورد مردم بدن.

موش به سوراخ کمونیستی نمی رفت، جاروی توحیدی به دنبش بستند. ما میخوایم از دست استالین و مائو و پل پت خلاص شیم، این کره خرها و اون ماچه خر لچک به سر میخوان بن لادن و خمینی رو هم بذارن روش به مون حقنه کنن.

*** از دیکتاتوری پرولتاریا نفرت داری ؟ از جمهوری اسلامی بالا میاری ؟ بسیار عالی ! جمهوری دموکراسیک اسلامی داریم. باغت آباد شه انگوری، نوبرش و آوردیم.***

جمهوری دموکراسیک اسلامی ؟ بقول ترکها ... سیکدیر گده !

کاسه کوزه تونو جمع کنین برین پیش کیم جونگ اون که توش مردم دارند علف میخورن گیرشون نمیاد.

خر پیش این جماعت ارشمیدسه.

ناشناس گفت...

چند سال پیش برای دیدن موزه علم(science museum ) در لندن رفته بودم. در ورودی درب اصلی موزه پلاکارد نسبتاً بزرگی نصب شده بود در رابطه با شتر، و روی آن این سوال را مطرح کرده بود« آیا میدانید چگونه شتر میتواند مسافتی طولانی را بدون مصرف غذا طی کند؟»
بعد توضیح میدهد شتر حدود 40 کیلوگرم چربی دارد که منبع اصلی تغذیه موتور حرکتیش است و این راز تداوم مسافرت طولانی اوست بدون اینکه نیاز به سوختگیری مجدد داشته باشد. بعد در همان پلاکارد توضیح میدهد ، جالب این است که تمام این 40 کیلوگرم چربی فقط در یک محل ذخیره شده و اگر در سراسر بدن شتر پخش شده بود او را می‌کشت.
بی اختیار به یاد آیه 17 سوره مبارکه غاشیه افتادم که می‌فرماید: افلا ینظرون الی ابل کیف خلقت ؟!...

مسعود عالمزاده (شیعه ی سابق و کافر به اسلام) گفت...

💚 زن
🤍 زندگی
❤️ آزادی

۲۳ شهریور ۲۵۸۲ شاهنشاهی ایرانی ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۳ مسعود عالمزاده (شیعه ی سابق و کافر به اسلام) پاريس / ۱

برادر آخوند ناشناس که انقدر خایه داری که حتا اسم مستعار هم نداری. الحق و والانصاف که از سلاله ی علی هستی که جلوی دشمناش می گوزید، به رفقای خودش با نامردی از پشت حمله میکرد. تازه این رفقاش اعتراض میکردند که .. علی تو چه آدم بی عرضه ای هستی، ما آمدیم حمایتت کنیم تا تو خلیفه بشی، ابو موسی اشعری سرتو مثه یه بچه ده ساله شیره مالید. اونم زد همه شونو کشت. راستی این جریان چی بود که علی میگفته ... اسئلونی ما قبل ما تفقدونی ... بپرسید آنچه میخواهید پیش از آنکه میان شما نباشم. چرا بجای انتظار سوال همه ی این دانش اش رو به بقیه نگفت ؟ چرا بششششریت رو محرررررررررروم کرد ؟ اونایی که گفته چی بوده ؟ حیض و نفاس و واجبی کشی ! راستی میدونی علی گفته بوده شیر زنی که پسر زاییده دو برابر سنگین تره ؟ که اگه یه سگ پرید رو یه گوسفند بره ای که زاییده حرومه ؟ ! ! ! !
مشقلونی قبل مش ممدلونی !

میشه لطف کنی وظیفه ی شرعی آخوندی ات رو انجام بدی سه خط بنویسی "نسیم" موزه ی لندن چه ربطی به شقیقه ی شتر داشت تا ما هم سوات مون زیات شه ؟ اسلام ۵ر۹۹ % اش دروغه، نیم درصدش مسخره. شیعه ۱۰۰% اش دروغه. خب مومن، چرا یکی تون جرئت نمیکنه اینارو مقاله کنه بفرسته مجله ی نیچر چاپ کنه ؟ البته بهتره بفرستی روزنامه های فکاهی. تو همون سوره ی مار غاشیه چند تا آیه اونورترش نوشته ... الی الارض کیف سطحت ؟ ... و به زمین نمی فکرید که چگونه صاف و پهن شده ؟ جناب ماله کش ! یه ماله ای هم برای این آیه از لجن نامه ی قران بکش ببینیم.

راستی شنیدی که انشتین شیعه شده بوده ؟ در نامه ای به آیت الله بوگندو بروجردی چس میت گفته بوده پیش خودت بمونه وگرنه سر منو زیر آب می کنند ! این نامه کجاست ؟ نکنه جزو اون اسنادی بوده که موساد کامیونی ورداشت برد ؟ موش از کونتون بلغور میکشه، فقط بلدین بزنین تو سر دختر مدرسه ای ها. تف تو اون غیرت نداشته تون. گه بزنن به این دین تون از صدر تا ذیل. راستی اگه حسین سرور آزادگانه، چرا روز عاشورا افتاد به چی چیز خوری و پاچه خواری یزید رو کردن ؟ اگه از غیب خبر داشت چرا همه ی زیروبالای دارودسته اش رو سر سه سوت جمع کردن ؟

راستی امام زمان بی کون و پیزی تون که چهارده قرنه از ترسش رفته تو چاه، چرا خایه نداره بیاد بیرون ؟ گه بزنن به این دینی که تو ۱۳۰۰ سال نتونسته ۳۳۰ تا آدم درست و حسابی تربیت کنه تا اون ننه مرده ته چاه با قازوراتش بازی نکنه ! راستی این امام غایب بی پیزی چیزی هم میخوره یا نه ؟ اونی که تو این مدت ریده از برج میلاد هم میزنه بالا. نکنه دستگاه داره فشرده ش میکنه ؟

راستی ممدی چطوری شق کرد ماه رو دوتا کرد ؟ این ... واقتربت الساعهٔ وانشق القمر ... رو یکی از شعرای عرب (اگر اشتباه نکنم امرووالقیس) تصحیح کرد و شیشکی رو بست خدمت ممدی.

راستی زینب و بقیه ی بازماندگان واقعه ی آش شور کربلا، چرا از یزید پول پول پول پول پول میگرفتند. کجا نوشته که این ها برای حسین تعزیه گرفتند ؟ اون زین العابدین که خودش رو زده بود به موش مردگی و ۸۰ سال هم زنده ماند و عمرید، چرا دو تا نوحه برای اون باباش که جلوی چشم اش کشته بودند نخوند ؟ چرا تو اون سخیفه ی صد جا زیده سه خط نگفته ؟ در عوض برای سربازان اسلام (یعنی امیرالمومنین یزید علیه السلام) دعا میکرد و دیلمیان رو نفرین کرده. به دارو دسته ی یزید خط میده که برین تو چاههای دیلمیان سم بریزین. آخه مردک پفیوز بی غیرت پاچه خوار، این دیلمیان بودند که باباتو کشتند یا امویان ؟ سکینه خواهر حسین شده بوده استاد تنبور و رقاصی. مردم چنان جمع میشدند بزن و بکوب اش رو ببینند که یکبار یه پشت بام خراب میشه و کلی کشته میشن. سکینه تنبور بزنه و قر بده و اشکالی نداره، اما یه دختر مدرسه دو تا نی ناش ناش بکنه باید با گوله بزنی اش ؟
راستی جریان برده داری و برده فروشی فاطی رو هم یه ماله ای بکش.
چند هزارتا از اینها میخوای برات بگم ؟

مسعود عالمزاده (شیعه ی سابق و کافر به اسلام) گفت...

۲۳ شهریور ۲۵۸۲ شاهنشاهی ایرانی ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۳ مسعود عالمزاده (شیعه ی سابق و کافر به اسلام) پاريس / ۲

از همه جا میان بهتون فرو می کنن تادسته هیچ گهی نمی تونن بخورین، میزنین تو سر بچه مدرسه ای ها ؟

میگن یه مردک بی غیرت توحیدی بود. همه ش دنبال الواطی و ارقگی. نه به زن و بچه اش می رسید، نه خرجی میداد. هرچند وقت یه بار میامد خونه زنش رو میگرفت میزد. یکبار که خیلی از حد گذروند، همسایه ها از درودیوار ریختند تو و یقه ی طرف رو چسبیدند که آخه پفیوز بی طبقه ی توحیدی، تو که هیچوقت خونه نیستی، خرجی که نمیدی، به زن و بچه ت نمیرسی. پولت که میره تو جیب و ویل پنت و حزب الله و چین و پوتین و کا گ ب.از همه جا می کنند تو کونت جیک نمیزنی. گور مرگت، سالی یه بار که میای، چرا این بیچاره رو میزنی.
اون شیعه ی توحیدی هم گفت .... همه ی اینا درست، اما اگه نزنمش، مردم از کجا بفهلند این زن مننننننننننننننننننننننننننه ؟

بلانسبت خر، شیعه خودتی و جد و ابائت !

ماسمالونی قبل ماله کشونی !