دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

افتاب خواهد دمید

افتاب خواهد دمید

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

این است جهان ما در این لحظه

این است جهان ما در این لحظه
روی تابلو کلیک کنید

کرونا وزمین ما

کرونا وزمین ما
روی تصویر کلیک منید

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۶ آذر ۱۲, یکشنبه

در مرگ یک خصم سیاسی اسماعیل وفا یغمائی

دو سال قبل منصور قدر خواه که هنرمندی مستعد وباذوق وهنوز جوان بود درگذشت.به نظر من اوقبل از اینکه «پوسته نوین» را بر تن کشد،با تمام ضعفها در عمق انسانی مهربان و لطیف بود. در عکاسی و فیلم مطمئنا توانا بود و میتوانست اگر در جو واقعی خود قرار میگرفت بسیار مفید باشد. من اعتقاد دارم او بی شک در سودای آزادی مردم ایران در آغاز کار وبار ادامه

۳۰ نظر:

ناشناس گفت...

حضرت یغمایی
مشکل تو این است
همه چیز را از
پشت عینک بدبینی ات
به آن نگاه میکنی
تنها چیزی که نداری
پرنسیپ هست
به انتخاب و اعتقادات
هیچکس احترام نمیگذاری
فحاشی حق مسلم توست
تو همه رو پیرو مرشد میخوانی
لابد که دوست داشتی و داری
مرید تو بشوند
حتما میدانی
که میگویند پشت سر مرده
نباید حرف زد
البته که هر مرده ای مرده نیست
خمینی هم مرده است
اماآنقدر که تو پشت سر زنده و مرده
مجاهدین حرف میزنی
پشت سر خمینی نمیزنی
مطمئن باش که اگر منصور قدرخواه
روحش ناظر باشد
از این چیزی که نوشته ای
متهوع میشود.

دلسوز

همایون بنی آدم گفت...

ممنون اسماعیل.

مرگ منصور و و هزاران هزار منصور دیگر که بنامردی و نامرادی قبل از اینکه بدانند حیاتی هست و دارند مرده بودند بر ما ایرانیان و ایران تسلیت باد. ای مرگ بر این انقلاب و نابود باد فرهنگ انقلاب و صد لعنت به کیش شخصیت و امام و امام بازی و امام پروری و بیسوادی مطلق که حرث و نسلمان را بر باد داد. چه بیهوده به خاک افتادیم. برای چه؟ چند ده میلیون قربانی، تا کجا نابودی. به جهنم که شاه و خمینی و رجوی میخواستند پاینده بمانند. به جهنم که اینان برای اثبات خویش صد میلیون قربانی گرفتند. ای ننگ بر این اسلام و آن آیین و این دین. تف بر آن پنجتن و لعنت بر این چهارده معصوم و نابود باد هر تنی که برای بقایش هزار هزار تن باید قربانی شوند. مرگ بر هر مکتبی که مرگ راهروان را میطلبد واز شهادت ایشان به شادی می نشیند. نابود باد هر نظامی که رود خروشان خون شهدایش میباید که تا حیات گیرد.

ناشناس گفت...

جناب یغمایی

اگر اشتباه نکنم قدر خواه دو سه سال پیش در آمریکا طی مراسم "پرشکوهی" ازدواج مجدد کرد. به نظرم وقتی می نویسید همسر قدرخواه بد نیست بنویسید همسر اول و به همسر دوم هم تسلیت بگویید.

منصور

esmail گفت...

دلسوز عزیز
سلام اولا من حضرت نیستم ادمم
دوما تو اصلا مقاله مرا نخواندی
سوما مواظب سلامتی خودت باش چون فکر میکنم الان حدودا شصت سال و اندی داری و باید کمتر عصبی شوی
چهارم اینکه من همچنین از تو نفرتی ندارم ولی تو ظرفیتت کم است
خدا یارت دلسوز

ناشناس گفت...

خدا رحمتش کند انشالله خیلی زود فوت کرد
سیف الله

ناشناس گفت...

اولا من به جای آقا
تمایل دارم بگویم حضرت
فکر نکنم اشکالی درش باشه
دوم اینکه اگه به به و چه چه
میکردم اون وقت مقاله خوبی بود
سوم اینکه مثل اینکه
اون چیزی رو که مینویسی
خودتم بهش فکر نمیکنی
چهارما منو با اون
شصت سال و اندی ساله خیالی ات
اشتباه گرفتی
نه من اون نیستم
پنجما حالا از لیبرتی
رفتی سراغ خارج از کشوریها
از بیکاری
کارت فقط گیر دادن
به مجاهدین است
همین.

دلسوز

ناشناس گفت...

گفته میشود پشت سر رفتگان نباید صحبت کرد. من البته به رسم رهبر عقیدتی پشت سر مردگان هم حرف نمی زنم اما به امثال حسین توتونچی و حسن حبیبی و پرویز خزاعی و دیگر شرکا، یادآور میشوم. عبرت بگیرید از مرگ منصور قدرخواه
به کجا رسیدید و می رسید از بی مروتی و دروغ و تهمت؟
می‌شد من و شما ، منصور شده باشیم و الان زیر خراورها خاک
تراب

ناشناس گفت...

آقای یغمایی عزیز،

درج نظرات خوانندگانی که نسبت به خاطره ای از خاطرات شما واکنش کرده اند، چه موافق و چه مخالف، چه فحاش و شیاد و چه نقاد و نیک نفس، چه فایده ای دارد و چه گرهی را از کار بستۀ مسائل مهم ایران و ایرانی باز می کند. درج اظهار نظر خواننده زمانی مفید است که نوری بیندازد بر گوشه ای تاریک در راه حل مسائل عمده ملی . کسانی که با چشم بسته و خونهای دلمه بسته به شما فحاشی و اهانت می کنند ارزشی ندارند که نظراتشان را درج کنید. کافی است فقط به انشا و املاشان توجه کنید تا ببینید که کیستند. خیلی ها قبلا به این نکته ها اشاره کرده اند اما ظاهرا شما توجهی ندارید. من شاید آخرین نفر نباشم؛ اما بد هم نیست بدانید که وبلاگ شما تا جایی که به درج نظرات مربوط می شود، باید جای مطالب ارزشمندتری باشد!

اصغر

esmail گفت...

دلسوز
بگو تا خسته شوی عزیز
ثانیا به به و چه چه تو برای من دهشاهی ارزش ندارد ببر برای بقیه
خد یارت

حنیف حیدرنژاد گفت...

اسماعیل عزیز
تاثر و همدردی عمیقا انسانی تو همراه با صمیمیتی که از خود و او و ما گفته ای به دل مینشیند. امید آنکه، آنانکه جز هتاکی و تنفر و توهین چیز دیگری برای گفتن ندارند، به خود آیند و تا قبل از آنکه مرگ آنها را دریابد، وجدان خود را یافته و بر بازیچه بودن و وسیله شدن بر علیه دیگران نقطه پایانی بگذارند. به خویش برگردند و چند صباح باقی مانده را آزاد بیاندیشند و آزاد زندگی کنند.

انتقالی از صفحه داخلی گفت...jahandid گفت...

روانش شاد و روحش در ارامش باد. او ديگر خصم نيست. هر چه بود براى وطنش و مردمش در راه ازادى با جان مايه خود طى راه كرد. در اين لحظه كه ديگر نيست و به ديار ان پديده كه از هوشيارى و دانش و عدالت مطلق برخوردار است، عزم سفر كرد و رفت و ما را با ياد عشق به ازادى تنها گذاشت. اين شامل همه يارانى كه چه درست و چه اشتباه، در راه ازادى قدم رنجه كرده اند ميشود. در هنگام نبودشان ديگر خصمتى نيست و هرچه هست يادهاى پاك انها ست، اگرچه كه با هر يك از ديگر انسانهاى شريف بى مهرى كرده باشند و يا...

انتقالی از صفحه داخلی گفت...


Reza Molaynejad گفت...

اسماعیل عزیز
در مقابل این ادبیات واحساس انسانی تو چه می توان گفت ونوشت که همسنگ تجلی شور وشوق انسانی توباشد.تو در حد همین امکان محدود واحاطه مقتدرانه ات بر کلام وبا وجدانی آرام بما پیامی از محبت و اانسانیت را می آموزی که روح ما کسالت زدگان را می افروزاند .احساس مسئولیت تو برای تسکین دردها و نگاه امیدوارانه به آینده- من و شاید دیگرانی راهم به دنیائی ببرد که هوای بلورین پاکش آلودگی رهبران حقیر را تجربه نکرده است.

ثریا ریگی گفت...

چه فرهنگ زیبائی اقای یغمائی بسیار جالب و کاش این فرهنگ برای همه ما در برابر مخالف و منتقد وجود داشت

p گفت...

من اعتقاد دارم او بی شک در سودای آزادی مردم ایران در آغاز کار وبار و زندگی آرام خود را با در آمد مکفی کنار گذاشت و به شورا پیوست.

م.ح فرانسه گفت...

این خصم سیاسی نبود خصم سیاسی یکی دیگر است که این را هم به حرکت می اورد

ناشناس گفت...

آقای یغمایی سلام. من واقعا مخالف این نوشته شما هستم. مطمئن باشید که خدای ناکرده نه قصد بی حرمتی به شما را دارم و نه به منصور قدر خواه. فقط میخواهم بگویم برادر تا کی نباید قاطعیت داشت. قدرخواه و امثال قدرخواه بالاخره در دستگاه جهنمی رهبر عقیدتی ماندند و علیه کسانی که کمترین حرف و نقدی داشتند تیغ کشیدند. این دیگر به چه دردی میخورد که متناقض بوده یا نبوده اند. محض رضای خدا دست از تعارفات معموله بردارید حقیقت را بگوئید به فکر کسانی باشید که تمام عمرشان در دستگاه جهنمی رهبر عقیدتی تباه شد و افرادی مانند قدرخواه و جانور بی حیایی به نام دلسوز که چند پیام اینجا گذاشته ککشان هم نگزیده. محض رضای خدا ول کنید این جماعت را چه مرده چه زنده. به خدا اینها اگر قیامتی باشد باید جواب پس بدهند. هم اینها و هم همه کسانی که همچنان مانده اند و از این جریان جهنمی دروغگو شارلاتان حقیر و پست دفاع میکنند. شما روزی با قدر خواه و قدرخواهها دوست بودید امروز نیستید. یادتان باشد فردا اگر پرویز خزایی هم مرد برندارید این حرفها را بنویسید. اینها به دوست و غیر دوست خیانت کردند و خدا جزای اینها را خواهد داد. ببخشید اگر مثل شما نمیتوانم اهل گذشت و عشق و مهر باشم. چه جنایتها و چه زشتکاریهایی این جماعت با افراد خودی کردند شما بهتر میدانید.
کسری

ناشناس گفت...

این بدبختانه یا خوشبختانه فرهنگ ماست که وقتی کسی از دار دنیا رفت همه زشت کاری هایش را فراموش می کنیم و بدنیال تاکید بر جنبه های مثبت زندگی او می گردیم. بسیار خوب اما اجازه بدهید یک سوال را طرح کنم.
آقای یغمایی عزیز شما می فرمایید قدر خواه درونش با بیرونش در جنگ بود. شاید همینطور باشد اما نتیجه این جنگ چه بود؟ نتیجه را همه می دانیم اما چرا بیاد بیرون بر درون پیروز شود؟ آیا غم نان و آب می تواند توجیه خوبی برای آن باشد؟
یکی از همین روزها سالروز در گذشت انسان شریفی ست که غم نان و آب مانع از دفاعش از حقیقت نشد. هوشنگ عیسی بیگ لو را می گویم که با سن بالا کارگری می کرد و نان خود را با رنج کسب می کرد اما با دروغ همراه نمی شد .
آیا قدر خواه هم چنین بود ؟ شاید چنین نبود که با ما چنان کرد.
باقی بقای شما
آق اولی

esmail گفت...

کسری گرامی
مخالفت و انتقاد شما حق شماست ولی من اینطور فکر میکنم امیدوارم مجموع عقاید متفاوت ما بتواند در کنار هم و مخالف و منتقد هم یک هارمونی انسانی و دمکراتیک ایجاد کند موفق باشید

ناشناس گفت...

اق أولى عزيز با سلام .
با احترام به شما وتمام دوست داران هوشنك عيسى بيكلو استدعا ميكنم عيسى عزيز را با أمثال قدر خواه وx y هقايسه نفرماييد و او ونام نيكش را نيالاييم .
يكى از دوستداران وشيفتكان عمو هوشنك راد مرد ايران روحش شاد

ناشناس گفت...

از جمله خدمات آقای منصور قدرخواه (به مجاهدین) قانع کردن امثال ابوالقاسم رضایی (حبیب) بود برای اینکه اینترنت و دنیای مجازی را جدی بگیرند. در این زمینه وی حدود ۱۴ سال پیش نامه مفصلی برای مسئولین سازمان نوشت . بعد هم سایت «ایران لیبرتی» را راه انداخت که خدمت بزرگی به رهبری سازمان بود. البته پشت سر وی نیز (با اینکه به هرزه نویسی و مداحی و بی مروتی افتاد) امثال همان حبیب و (...) صفحه ها گذاشتند...
اگرچه متاسفانه آقای قدرخواه در دستگاه عفن هرزه نویسان رفت و نوشته های جلف و بی مقداری هم از نوع مداحی های توتونچی و رضا فلاحی و حسن حبیبی و پرویز خزاعی و حمید نصیری و زری اصفهانی نوشت اما مثل افراد نامبرده و مانند بسیاری از ما، خود قربانی جهل و جور رژیم بود.
باشد که مرگ نابهنگام او همه را به فکر وادارد و کینه ها را بشوید. شیوا

بوف کور گفت...

خدا رحمتش کند رفت و راحت شد

ناشناس گفت...

شیوای عزیز
مبارزه پیگیر و جدی با ایدئولوژی و اپورتونیسم رهبر عقیدتی و افشای او یک وظیفه است برای همه آنهایی که به آرمان بنیانگذاران سازمان عشق می ورزند. کینه شخصی و پدر کشتگی با کسی نداشته ایم و نداریم که حالا با مرگ قدرخواه قرار باشد روی هم را ببوسیم و آشتی کنیم و بقول شما کینه ها را بشوییم.
ما هم سر شیخ را بکوبیم به سنگ
هم اینکه سر رهبر آلوده ننگ
القصه در این زمانه رنگ به رنگ
ماییم و همین جماعت و شهر فرنگ

منصور

ناشناس گفت...

من هم با حرف ناشناس موافقم. نباید مرحوم هوشنك عيسى بيكلو را با زنده یاد منصور قدرخواه, هنرمند انقلابی و متعهد مقایسه نمود. منصور اهل میدان بود. اهل مبارزه بود. و در تمامی صحنه های افشاگری و اعتراض بر ضد حکومت جمهوری اسلامی در صحنه بود. افشاگری میکرد. فیلمبرداری میکرد. صحبت میکرد. اعتراض میکرد. او تمای سرمایه هنری اش را در خدمت مقاومت گذاشت و فیلمهای بسیار مستند و تماما بر ضد حکومت جمهوری اسلامی ساخت, ا ز جمله اثر بسیار پر ارزش تولد ترور. او یکی از اولین پایه گذاران یک وبسایت مستقل و سیاسی بنام ایران لیبرتی پر از محتوا و بر ضد حکومت جمهوری اسلامی بود (قبل از بسیاری از وبسایت های بی محتوای کنونی). منصور پر از انرژی و خود جوش و پر مایه و خستگی ناپذیر بود. بله, نباید مرحوم هوشنك عيسى بيكلو را با زنده یاد منصور قدرخواه مقایسه نمود. یاد هر دو بخیر.

حسین

بیانیه جشنواره بین المللی سینمای تبعید

http://www.hambastegimeli.com/%DA%AF%D8%B2%D9%8A%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1/60969-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D8%AF%D8%9B-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D8%A8%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AA%D8%B9%D9%87%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%86%D8%B5%D9%88%D8%B1-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87

گوگل

مرحوم هوشنك عيسى بيكلو (سه و یا چهار لینک)

https://www.google.com/search?q=%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%86%D9%83+%D8%B9%D9%8A%D8%B3%D9%89+%D8%A8%D9%8A%D9%83%D9%84%D9%88&oq=%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%86%D9%83+%D8%B9%D9%8A%D8%B3%D9%89+%D8%A8%D9%8A%D9%83%D9%84%D9%88&aqs=chrome..69i57.103634j0j7&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8

مرحوم منصور قدرخواه (هزاران لینک از فعالیت ها)

https://www.google.com/search?q=%D9%85%D9%86%D8%B5%D9%88%D8%B1+%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%2C&oq=%D9%85%D9%86%D8%B5%D9%88%D8%B1+%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%2C&aqs=chrome..69i57.639j0j7&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8#q=%D9%85%D9%86%D8%B5%D9%88%D8%B1+%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87,&start=70

ستاره شناس گفت...

حسین اقا میگویند به مرده که رو بدهی به کفن خودش....د حالا حکایت تو هست. اگر بر سر لینک است در مورد امام خمینی از همه بیشتر لینک هست در ضمن کا بگذار وضع همینطور بماند که داستان آن مرحوم دور و دراز است و خیلی ها میدانند ان مرحوم انقدر محترم بود که در راه اردن یکبار اقای سامع در اتوبوس با چنان کلماتی از قدر و منزلت آقای قدر خواه یاد کرد که همه تعجب کردند چون تمام صفاتی را که شایسته خودش و مسئول شورا بود به آقای مرحوم قدر خواه هدیه داد

ناشناس گفت...

حسین آقا
سحر با معجزه پهلو نزند دلخوش دار
سامری کیست که دست از ید بیضا بزند

از قدیم گفته اند ملا شدن چه آسان انسان شدن چه مشکل.
در دم دو دستگاه ملا ساز رهبر عقیدتی از این تیپ ها که لینک داده ای زیاد بود و الان هم باز چند تایی هست . کلا رهبر هقیدتی همه آنهایی که استعداد معامله دارند را می خرد البته چقدر و چند اش بماند چون قیمت ها فرق می کند از بخور و نمیر تا لوکس تذیت زندگی ها . ولی همینقدر بدان که رهبر اول خوب دانه می پاشد بعد که طرف توی تور افتاد هی قیمت را پایین می کشد. در این دستگاه وقتی وارد شدی دیگر روحت را وجدانت را خلاصه همه چیزت رابه رهبر فروخته ای و باید فقط آن چیزی را بگویی که رهبر ازل می گوید. دیگر وجدان و شرافت و این چیزها را نداری. همه را فروخته ا ی به رهبر در مقبل رهبر هم هر کثفت کاریی که کرده باشی یا می کنی و یا خواهی کرد را به دیده اغماض می نگرد.
در این دستگاه بده بستان همیشه در تعادلی که رهبر تعیین می کند باقی است و مجبور هستی که با ساز او و هر طور که رهبر خواست و در هر کجا که گفت برقصی.
خلاصه در دستگاه رهبر عقیدتی هر چیزی که وجود داشته باشد اما یک چیز مطلقا نیست. آنهم انسانیت است چون رهبر عقیدتی اصلا آنرا نمی فهمد و نمی داند یعنی چه. انسان بودن و انسان زیستن و انسان ماندن به هر قیمت این آن چیزی ست که معجزه ای مانند هوشنگ عیسی بیگلو رااز سحر امثال رهبر عقیدتی متمایز می کند.

آق اولیناشناس گفت...

حسین آقا تقلب چرا داداش

یک موی هوشنگ عیسی بیگلو به تو و هزاران نفر مثل قدخواه و مهدی سامع می ارزد.

در گوگل بنویس
هوشنك عيسى بيگلو
و نتیجه را ببین

حسن

ناشناس گفت...

اینها همه مثل رهبری عقیدتی سرشار از مالیخولیا و توهم اند. از این حسین آقا بپرسید مجاهدین با کی و با چی مبارزه میکنند؟ موضوع مبارزه آانها چیست؟ برای حقوق بشر برای دموکراسی برای کرامت آدمی برای حقوق زنان برای چی مبارزه میکنند؟ اگر بحث فیلم ساختن است و با فیلم ساختن قرار است با رژیم مبارزه کرد که این علم و کتل و سازمان و به اسارت گرفتن جندین هزار نفر در خاک عراق را نمیخواهد. همین فیل سارهای متفرد و تکی هم دارند علیه رژیم فیلم میسازند و کار میکنند. جمع کنید بساط تان را دست از سر مردم بردارید مبارزه پیشکش شما گلاب زدید به یک جنبشی که میتوانست مردمی باشد و مردمی بماند. یک فرقه مافیایی جهنمی ساخته اید که به لعنت خدا نمیارزد. خجالت بکشید. دست بردارید از گنده نمایی و قمپز درکردن. مخاطبی ندارید و ول معطلید.
نکیسا

esmail گفت...

جناب با ادب ممنون از فحشهایت خودت را خسته میکنی نه مرا خداوند شما را هدایت بفرماید

ناشناس گفت...

خداوند رحمتش کند انسان والائی بود و انشالله تعالی الان از هر غم و ناراحتی جداست
سیف الله

خدیجه آجیده گفت...

درود بر او که در رکاب خانم رجوی جانش را فدای آزادی ایران کرد و رستگار شد و ننگ بر بریدگان و وادادگان سیاسی