دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

افتاب خواهد دمید

افتاب خواهد دمید

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

این است جهان ما در این لحظه

این است جهان ما در این لحظه
روی تابلو کلیک کنید

کرونا وزمین ما

کرونا وزمین ما
روی تصویر کلیک منید

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۵ فروردین ۱۸, چهارشنبه

تشدید قوانین مبارزه با تن‌فروشی اجباری در آلمانتن فروشی زنان در فرانسه جرم شد.بر اساس قانون جدید از این پس کسانی که با پرداخت پول رابطه جنسی برقرار می کنند تا سقف ۴۳۰۰ دلار جریمه مالی می شوند و ممکن است از سوی دادگاه به حضور در کلاس های آموزش و
france1تشریح وضعیت روسپیان ملزم شوند.
با تصویب پارلمان فرانسه از این پس رابطه جنسی پولی در این کشور جرم تلقی شده و متخلفان به جریمه مالی و حضور در کلاس های تشریح وضعیت روسپیان محکوم می شوند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه پارلمان فرانسه روز چهارشنبه قانونی را تصویب کرد که به موجب آن رابطه جنسی پولی و روسپی گری در این کشور جرم تلقی شده و متخلفان به جریمه مالی معادل ۴۳۰۰ دلار و حضور در کلاس های آموزشی محکوم خواهند شد.
فرانسه پنجمین کشور عضو اتحادیه اروپا است که در آن روسپی گری و رابطه جنسی پولی جرم تلقی می شود. پیشتر این پدیده در کشورهای نروژ، سوئد، ایسلند و بریتانیا نیز جرم تلقی شده است.
به موجب قانون جدید تصویب شده در فرانسه قرار شده است به روسپی ها کمک شود تا بتوانند شغلی دیگر پیدا کنند. همچنین بر اساس قانون جدید به روسپیانی که از خارج از فرانسه به این کشور آمده اند کمک خواهد شد تا بتوانند راحت تر اجازه اقامت موقت در این کشور را بگیرند.
این قانون جدید از سوی حزب حاکم سوسیالیست فرانسه مورد حمایت قرار دارد. “ماد اولیویر” تدوین کننده این قانون جدید از حزب سوسیالیست در این رابطه به خبرگزاری فرانسه گفت :” این قانون در تغییر این ایده که می توان با پول اندام کسی را مورد خرید و فروش قرار داد، نقشی اساسی دارد.”
france2قانون جدید پس از نزدیک به بیش از دو سال و نیم بحث و جدل در پارلمان فرانسه تصویب شده است.
گفتنی است قانون جدید با عدم مشارکت اکثریت نمایندگان پارلمان در رای گیری تصویب شد. از مجموع ۵۷۷ نماینده پارلمان فرانسه تنها ۶۴ نفر به این قانون رای مثبت دادند و ۱۲ نفر نیز به آن رای مخالف دادند و باقی نمایندگان پارلمان از حضور در رای گیری خودداری کردند.
“مانوئل والاس” نخست وزیر فرانسه دیروز پس از تصویب این قانون در مجلس شورای ملی فرانسه در صفحه توییتر خود با ابراز خوشحالی ، تصویب این قانون را گام مهمی در جهت احقاق حقوق زنان برشمرد.
“لورنس روسیگنول” وزیر امور حقوق زنان در کابینه فرانسه نیز دیروز همزمان با تصویب این قانون در سخنانی در مجلس ، پدیده روسپی گری را خشونت علیه زنان دانست و گفت تصویب این قانون پیامی را به جامعه روسپیان فرانسه می فرستد مبنی براینکه در نهایت پس از سال ها مناقشه با تصویب این قانون دولت ، مجلس و جامعه فرانسه به طور کامل پدیده روسپی گری را به عنوان یک خشونت کامل علیه زنان می داند.
لورنس روسیگنول وزیر امور خانواده ، زنان و کودکان کابینه فرانسه
روسپی گری در فرانسه جرم شد
بر اساس آمارها نزدیک به ۳۰ هزار روسپی در فرانسه فعالیت دارند. ۶۰ تن از آنها دیروز وهمزمان با تصویب این قانون در پارلمان فرانسه با اجتماع در مقابل آن با سر دادن شعارها و در دست گرفتن پلاکاردهایی به تصویب قانون جدید اعتراض کردند.
روی برخی از پلاکاردهای روسپی های معترض نوشته بود: “نمی خواهد مرا آزاد کنید، من از خودم مراقبت می کنم.”
تظاهرات علیه تصویب قانون جدید در مقابل پارلمان فرانسه
روسپی گری در فرانسه جرم شد
گفتنی است قانون جدید در سال ۲۰۱۳ نیز از تصویب مجلس فرانسه گذشت اما در سنا با مخالفت سناتورهای راست گرا مواجه شد. بر اساس قانون اساسی فرانسه در صورت اختلاف مجلسین عوام و سنا در مورد یک قانون ، رای گیری نهایی درباره آن در مجلس عوام تعیین کننده خواهد بود.

۳ نظر:

ناشناس گفت...

درود بر مجلس فرانسه و المان بسیار کار درستی کردند
سیف الله

تورج میرزا گفت...

یاد مرحوم ایرج میرزا بخیر که فرموده
هرکس که نمود جنده بازی
دائم به ذکر علیل باشد
سوزاک نمایدش بلاشک
گر دختر جبرئیل باشد

نازنین گفت...

هر چند مشکل پایه ای حل نمی شود ولی یک گام در جهت دفاع از زنان بی پناه است