ما منتقدیم ما حق داریم منتقد باشیم. ما مخالفیم . ما حق داریم مخالف باشیم.باید سخنان منتقدان و مخالفان و همرزمان را شنید.هیچکس کامل نیست واگر خود را کامل بپنداریم بدون آنکه حتی بخواهیم اندک اندک به سنگلاخ جباریت پای خواهیم گذاشت ولی متاسفانه تاپایان هرگز نه خواهیم فهمید و نه قبول خواهیم کرد که در چه تراژدی و فاجعه ای به بند کشیده شده ایم.دموکراسی حرف نیست یک فرهنگ است باید آنرا شناخت پذیرفت وبه آن عمل کرد. آنان که با کلماتی درشت و پر طنین از دموکراسی سخن میگویند ولی در جزئی ترین کارها دمادم دموکراسی را زیر پا میگذارند دروغ میگویند.مشکل اصلی تاریخ ما امیختگی مذهب و سیاست است. تمام کسانی که صادقانه حتی راه نجات را در حکومتی مذهبی یافتند یا ایدئولوزی برخاسته از مذهب را راهنمای عمل قرار دادند جز به کمک ارتجاع و تیره روزی مردم بر نخاستند. اینان در پایه ها از همان مردابی تغذیه میکردند و می کنند که ملایان حاکم میکنند. باید به مذهب به عنوان مسئله ای شخصی احترام گذاشت ولی باید سوداهای رنگین و مسموم برپائی حکومتی که مذهب ذر آن رسوخ داشته باشد را با تمام مدعیانش به زباله دان ریخت. برای درک این حقیقت باید تاریخ ایران و اسلام و بخصوص تشیع را شناخت.نور!نور باز هم نور بیشتر. پشت درهای کهنه و پوسیده متوقف نشویم. نترسیم! درها را بشکنیم و بگذاریم نورحقیقت و شناخت ما را از این همه کهنگی و ارتجاع بشوید. هرگز فراموش نکنیم که زندگی مادی ما سایه و باز آفریده اعتقادات و باورهای ماست. .

روی تصویر کلیک کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۵ بهمن ۱۰, یکشنبه

ترس و سازشکاری تاریخی مردم ایران ایرج قهرمانلو

 
اگر نگاهی به تاریخ سرزمینمان ایران بیندازیم در می‌‌یابیم , از پس شکست‌های مذلت بار پی‌ در پی‌ از مسلمانان عرب که با پرداخت هزینه سنگین و دادن زنها و دختران و نو جوانان پسر به اسیری ، و همچنین تسلط قرن‌ها حکومت‌های سرکوبگر, آهسته آهسته روان ملی‌ مردم آین مرز بوم دفرمه شده‌ ست . قصد توهین به مردم را ندارم  ادامه‌ی مطلب...

۱ نظر:

جواد گفت...

متاسفانه این گونه اظهارنظرها کاملا شخصی و سلیقه ای است که هیچ مبنای علمی ندارد. اگر مردم ایران فاقد شهامت و قضاقدری هستند کدام ملت شجاع و فداکار است. اینگونه اظهارنظرها تنها گریز روشنفکران مایوسی است که بجای نقد عملکرد خود و یافتن علل شکست خود در هدایت مردم، عملا با متهم کردن مردم به قضا و قدری بودن و فاقد شهامت بودن، خود را از پاسخگویی بی نیاز می بینند.
استاد عالیقدر آقای قهرمانلو، مردم دلیر ایران بارها و بارها در صحنه عمل انقلابی جسارت خود را به ثبوت رسانده اند ولی ضعف نیروی پیشتاز مانع از تحقق خواسته هایشان شده است.
جنبش روشنفکری ایران باید علل فساد خود را قبل از هر چیز دریابد. تحلیل روانکاوانه ملت ایران در صلاحیت شما نیست