دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

افتاب خواهد دمید

افتاب خواهد دمید

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

این است جهان ما در این لحظه

این است جهان ما در این لحظه
روی تابلو کلیک کنید

کرونا وزمین ما

کرونا وزمین ما
روی تصویر کلیک منید

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۴۰۲ دی ۷, پنجشنبه

کتاب مستطاب معراجنامه در شرح ظهور حکومت ملایان در ایران.دهقان مردمزاد خراسانی . بمناسبت سالگرد انقلاب!!22 بهمن

از زمره پديده ها، و في ا لحقيقه وجودهائي كه با ظهور حكومت پر شنايع و فضايح ملايان، در ابتداي امر آرام آرام و سپس به سرعت و نيز بساطت، خود را آشكار و عيان نموده ، وجود ادبياتي مخفي در ميان مردم است كه شدت و حدت حملات آن قوياً و عميقاً متوجّه شناعت اعمال و گفتار ملايان است.اين ادبيات مخفي كه در اين مرز و بوم سابقه اي طولاني دارد و علت وجودي آن نيز وجود حكـّامي بوده و هست كه پاسخ هرگونه اعتراض را با كشتن و به حبس كشاندن مخالفان ميدهند، در بنيان و پهنه و صحنهء بساطت خود توسط مردمان به وجود آمده است. يعني كسان و افرادي كه كرسي و نشان نامي ندارند. امروزه روز اگر بخواهيم نمونه و مستوره اي را در مورد فوق الذكر نشان دهيم، اشارت به في الواقع هزاران لطيفه هاي به‌واقع گستاخ و عجين با فراست ،و بسيار دقيقي است كه هر روز در ميان مردم عليه اعمال و رفتار ُحـّكام وامر بران رژيم ولايت فقيه وسردمداران جمهوري اسلامي ساخته ميشود و پرده ازاعمال درون و بيرون آنان برميدارد و آشكار و عيان ميكند كه ذخائر عظيم روحي ملت كهن سال و شريف و مبارزه جوي ايران هرگز پايان نيافته و اين ملـّت بزرگوار و شريف كه عليرغم اين همه آلام و مصايب هايل ،در طي اين سالها، اينگونه و با هزاران تك بيتي، ضرب المثل ها، حكايات كوتاه ولطيفه ها دشمن را به سُخره ميگيرد. دير يا زود در ميدان مبارزت و مجاهدت چنانكه در طول تاريخ بارها نشان داده ،اين ذخيره روحي را درمبارزه نهائى بر دشمن بر خواهد كشيد و حاكمان ولايت جنايت و خباثت و شناعت و رذالت را معدوم خواهد نمود.
ادامه کتاب مستطاب

۷ نظر:

ناشناس گفت...

واقعا این اثر یک شاهکار ادبی در طنز و جامعه شناسی است قبلا خوانده ام و باز میخوانمش ممنوم
حیدر

ناشناس گفت...

با میلیون درود وفا یغمایی عزیز !
حرف از خــدا و ديــنِ خـــدا نيست، لب ببند
شيطان فــــراري است ز ديـــن و مَــــــرام ما!

حمید

ناشناس گفت...

یک خواننده گرامی! باور کنید به خاطر کار و شغلم زیاد هم بیکار نیستم اما از آنجائیکه کا رم بیشتر با کامپیوتر می باشه دسترسیم به سایت دریچه زرد راحتر است در محل کار! و خیلی وقتها برای اینکه کا رم را جمع و جور کنم ساعت ۹ شب میام خونه از شما چه پنهان سایت دریچه زرد به دلیل علاقه و احترام به آقای وفا یغمایی و مطالبشان و بویژه قلم و شعرهای زیبای ایشون که وصف و حال روزگار ما و خا نواده های ما را بعد از این همه رنج و خون و شکنجه دارد بیان میکند شبکه اجتماعی مورد علاقه من است که چند بار طی روز هنگام کار فرصتهای پیش میاد که سایت را چک کنم !

زنده و تندرست باشی دوست عزیز !

حمید

ناشناس گفت...

با عرض پوزش کامنت را اشتباهی در این صفحه گذاشتم !

حمید

ناشناس گفت...

آقای یغمایی شما چندی پیش نوشته بودید «کارهای شخصی و هنری من روی دریچه پائین میآید یعنی من هم میشوم مثل دیگران و در کنار دیگران و بار و بندیل خود را جمع میکنم و میروم جائی دیگر (وبگاه اسماعیل وفا یغمائی)
نوشته بودید در دریچه بعنوان یکی چون دیگران خواهم نوشت. ولی عملاً اینجور نشده است. در همین صفحه ۶ مطلب از خود شماست.
محمد

esmail گفت...

محمد گرامی
پیشنهاد تو چیست؟ قبلا سی چهل تا بود حالا شده شش تا.علتش شرایط روز است و چالش اخیر در هر حال منتظر پسشنهادت هستم

سلطان علی گفت...

به گهی که افتاد از ماه به خاک
خلا شد همه خاک چو اسلام ناب