دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

افتاب خواهد دمید

افتاب خواهد دمید

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

این است جهان ما در این لحظه

این است جهان ما در این لحظه
روی تابلو کلیک کنید

کرونا وزمین ما

کرونا وزمین ما
روی تصویر کلیک منید

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۴ آبان ۲۳, شنبه

تسلیت . اسماعیل وفا یغمائی

دندانهای درنده و متعفن تروریستهای بی رحم و شفقت این بار بر پیکر میهن و مردمی نشست که فارغ از هر تفسیر و تحلیل در بنا و بنیاد جهان وامدار فرهنگ و ادب آمیخته به انسانیت آنهاست و انقلاب کبیرشان نوری بود که شعار برادری برابری آزادی را در دید رس چشمها و وجدانها قرار داد. جنگ داعش و نگاه مذهبی داعش از یکسو واز سوی دیگربه خاک و خون کشیدن بسیاری از مردم پاریس تهاجم ارتجاع، انتگریسم
و فاندمانتالیسم متعفن و بیرحم به فرهنگ و شعور و خرد است. کسانی که بنام مکتب و خدا و مذهب این چنین مردم بیگناه  را در سالن کنسرت و ورزشگاه به خاک و خون میکشندبواقع تقطیر شده مکتب توحش و عقب ماندگی و ارتجاع سیاسی و فرهنگی هستند. بعنوان یک ایرانی و پناهنده سیاسی و بعنوان شاعر و نویسنده ای که فرهنگ و ادب فرانسه را دوست دارد و در طول بیش از سی سال ملت فرانسه را تا حد امکان شناخته و است این فاجعه دردناک را به مردم فرانسه و خانواده های سوگوار آنان تسلیت میگویم و امیدوارم ریشه ها و بنیادهای تفکری که اینگونه بیرحمانه میکشد و نابود میکند در همه جا و منجمله فرانسه بر آید.
اسماعیل وفا یغمائی
14 نوامبر 2015 میلادی

۱۷ نظر:

ناشناس گفت...

اسماعیل عزیز سلام
گروه به اصطلاح «حکومت اسلامی» مسئولیت حمله انتحاری در مراسم تشییع جنازه یک جنگجوی شیعه هوادار دولت در بغداد را هم به عهده گرفت که به کشته شدن دستکم ۲۱​ تن و زخمی شدن ۴۱ تن دیگر انجامید.
محمد

ناشناس گفت...

لعنت به کسانی که اینقدر جنایتکارند لعنت باه آن تفکر کثافت قرون وسطائی که اینطور بیرحم است
فرزانه

محمود گفت...

اسماعیل گرامی با احترام به دیدگاهت، در رابطه با نفس جنایت و مردم با فرهنگ و فهمیده فرانسه حق با توست.
ولی یک نکته را اگر جامعه انسانی فراموش کند و آگاهانه و یا ناآگاهانه از آن غافل شود باید فجایع عظیم تر جهانی را شاهد باشیم(بخصوص اگر در میان نخبگان و روشنفکران که شاخکهای حساس جامعه هستند باشد عمق فاجعه به مراتب دردناکتر است).
البته در بسیاری شعرهایت به اصل قضیه پرداخته ای و در این که پشت صحنه را به خوبی میشناسی تردرد ندارم.
من باور ندارم که داعش و القاعده و امثالهم ساخته باورهای کهنه و ارتجاعی هستند.
باورم بر این است که این گروهها با استفاده از زمینه باورهای کهنه و ارتجاعی، ساخته شده و مهر مشخصی به آنها زده میشود. آن هم توسط بخشی از استراتژیستهایی که بحران سازی جهانی را به عنوان تاکتیکهای "از این ستون به آن ستون فرج" برای حل موفت بحرانهای عمیق شونده سرمایه داری در باطلاق گیرکرده جهانی، به کار میگیرند. عمل آنها از روی کینه و نفرت نیست بلکه از روی برنامه ریزی برای اهداف مشخصی است که ما الان از آن هیچ خبری نداریم.
متاسفانه قیمت آن را همه مردم جهان می پردازند. ماهیت گروه القاعده، عملکردش، داستان برجهای دوقلو و چندین صفحه سیاه شده گزارش پنتاگون در رابطه با این حادثه را امروزه کدام آگاه سیاسی است که نداند!
اتفاقا امروز یک جمله از راکفلر را در مطلبی خواندم: "ما در آستانۀ یک تغییر و تحول جهانی هستیم. تنها چیزی که احتیاج داریم یک بحران بزرگ مناسب است تا ملّتها نظم نوین جهانی را بپذیرند."
این جمله مربوط به حدود بیست سال قبل است(۱۴ سپتامبر ۱۹۹۴ در کنفرانس بازرگانی سازمان ملل متّحد). وقتی در بیان عمومی این همه وقاحت و صراحت ورجود دارد در پشت صحنه و پشت درهای بسته که هیچ خبرنگاری به آن راه ندارد چه حرفها و حدیثهایی است؟!
شاخ هایمان را زیر کدام کلاه پنهان کنیم. کجا بدنبال چه باید گشت؟
دیگر به این باور رسیده ام که حتی سیاستمداران طراز اول کاملا شناخته شده در تمام دنیا (چپ و راستش هم اصلا فرقی ندارد)، حتی در میهن خودمان، نیستند که حوادث سیاسی را کنترل و یا سمت میدهند. بلکه در پشت تمام حواث جهانی، مولتی میلیاردهایی هستند که هیچ یک از مردم جهان حتی اسم آنها را نمیداند و تصویری از آنها در هیچ کجا منتشر نمیشود(به عنوان نمونه کوچک علنی، داووس یکی از جاهایی است که حداقل بخشی از این سیاستها هماهنگ شده و تقیسم کار صورت میگیرد). بقیه فقط بازیگران تئاتری هستند که حتی به خودشان هم امر مشتبه شده کاری که میکنند نه ایفای یک نقش، بلکه حقیقت آنهاست.
"دعوای سر لحاف ملا" که در سطح جهانی آن فجایع غیرقابل تصوری را رقم میزند، در واقع فقط صحنه آرایی ها و صحنه سازیهای استراتژی های برده ساز اربابان زر و زور و تزویر است.
آنها بیماران روانی هستند که دنیا در گردابها و باطلاقهای خونین هر روز غرق میکنند تا فقط با صفرهای حسابهای بانکی خود بازی کنند و قهقهه های رضایت سر بدهند. این بیماران روانی به چیزی کمتر از برده داری با تغییر شکل و فرم و نوع قرن بیست یکمی آن تن نمیدهند.
از این همه تعفن و جنون حال آدم به هم مبخورد. ولی بیشتر از آن، از خواب بودن میلیارها انسان دچار بدحالی میشوم.

esmail گفت...

چنین است روزگار دوست عزیز من تسلیتم برای ادمهائی است که دیروز زنده بودند و به زندگی کوچک خود شاد با ارزوهایشان و امروز نیستند و رفتند به دست قاتلانی که به امید بهشت و دیدار خدا بر مردم آتش گشودند چه بگویم که سخت دلم گرفته سخت از این همه تاریکی

بایرام گفت...

هیلاری کلینتون گویا گفته داعش کیست ولی لعنت به این دین قساوت پیشه عقب مانده که این درندگان را تربیت میکند

ناشناس گفت...


آیا رهبری مجاهدین حاضر است جنایت پاریس را با ذکر نام جانیان (داعش) محکوم کند؟ همین طور توی هوا، محکوم کردن آن جنایت که هنری نیست و نمی‌توانند جز این کنند.
لینک از سایت مجاهدین
http://www.mojahedin.org/news/139413

به گزارش تلویزیون الجزیره شورای کل انقلابیون عراق طی بیانیه‌یی اعلام کرد انقلابیون موصل سمت راست شهر و بخشی از سمت چپ آن را پس از نبرد با نظامیان مالکی به کنترل خود درآورده‌اند. این شورا گفت رهبران سیاسی و امنیتی از شهر فرار کرده و از نیروهای امنیتی خواستار تسلیم شد.

تلویزیون الرافدین بیانیه شورای نظامی انقلابیون عراق را درباره حوادثی که در موصل در جریان است پخش کرد

در این بیانیه آمده است:
انقلابیون موصل با تمامی گروههایشان توانستند به فضل خداوند سمت راست شهر موصل را تحت کنترل خودشان درآورند و تمام هدفهای استراتژیکی اشغال شد و تمامی فرماندهان سیاسی و امنیتی فرار کردند و کسی نجات پیدا نکرد مگر کسی که خودش را تسلیم کرد و سلاحش را بر زمین گذاشت. ما به همه نظامیان مالکی از افسران و سلسله مراتب و پرسنل پلیس فدرال و گردانهای تکاور فراخوان می‌دهیم که سلاحشان را بر زمین بگذارند و خودشان را به انقلابیون و یا اهالی تسلیم نمایند... تا جانهایشان را نجات بدهند و سلامتشان را تأمین کنند چرا که فرماندهان فاسد، به آنها پشت کردند و آنها را در زیر آتش انقلابیون حق رها کردند

بر اساس گزارش این تلویزیون زندانیان در (زندان) تسفیرات و زندان مبارزه با تروریسم موصل آزاد شدند
اخبار موثق حاکی است انقلابیون مقر فرماندهی عملیات نینوا را به تصرف درآوردند.
انقلابیون حول مؤسسات دولتی و بانکها برای حفاظت و تأمین آنها به‌صورت گسترده مستقر شدند.
افراد لشگر 2در ساحل سمت چپ موصل با خودروهای شخصی‌اشان بعد از سقوط ساحل سمت راست موصل به‌صورت گسترده فرار کردند.
فرار بزرگ سربازان ارتش مالکی از ساحل سمت چپ موصل بعد از سقوط ساحل سمت راست.
سرگرد ریان الحیالی فرمانده شبه‌نظامیان سوات در موصل کشته شد.
عناصر مسلح، گردان اول نیروهای واکنش سریع در موصل را تصرف کرده و آن را به آتش کشیدند.
یک فرمانده تیپ در لشکر 12 موصل به قتل رسید و فرمانده یک گردان زخمی شد».

تلویزیون التغییر گفت: نیروهای دولتی از فرودگاه عقب‌نشینی کردند و دو هلیکوپتر و صدها توپ را رها کردند که غنایمی برای نیروهای مسلح خواهد شد. نیروهای دولتی در استان نینوی ناپدید شدند و هزاران خودرو و زرهی نظامی را رها کردند»
تلویزیون التغییر در خبری دیگری گفت: علی غیدان و عبود قنبر از فرماندهی عملیات نینوی فرار کرده و سلاحهای سبک و سنگین را رها کردند که به‌دست افراد مسلح افتاد
فرودگاه موصل از هر نیرویی تخلیه شده است و نیروهای حفاظتی فرودگاه عقب کشیده‌اند
خبرهایی حاکی از کنترل انقلابیون بر فرودگاه موصل است.
مساجد موصل در خوشحالی و سرور از آزاد شدن تکبیر سر داده‌اند».
ساختمان استانداری نینوی به‌دست عناصر مسلح سقوط کرده است».
===================
آیا رهبری مجاهدین حاضر است جنایت پاریس را با ذکر نام جانیان (داعش) محکوم کند؟ مینا

ناشناس گفت...

امیدوارم بزودی ریشه این داعش کثافت کنده شود و منطقه خاورمیانه آرامش پدا کند خدا کشتگان را بیامرزد
حسن.ع

قاضی گفت...

زنده باد فرانسه مرگ بر داعشهای پست فطرت کثیف

ناشناس گفت...

خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران كشتار مردم بيگناه در پاريس را تروريسم وحشيانه و جنايت عليه بشريت توصيف كرد و آن را قويا محكوم نمود. او اين فاجعه بزرگ را به رئيس جمهور، دولت و مردم فرانسه تسليت گفت و صميمانه ترين همدرديهايش را به خانواده قربانيان ابراز كرد.

وي افزود: امشب وجدان بشريت در شوك و ناباوري و حيرت فرو رفته است كه چگونه مي توان تحت نام خدا و دين چنين جنايتي را مرتكب شد. مردم ايران كه 37 سال است تحت حاكميت سياه ديكتاتوري مذهبي و تروريستي آخوندي، يعني پدرخوانده داعش، قرار دارند با اين جنايتها به خوبي آشنا هستند و مردم فرانسه و احساساتشان را در اين لحظات سخت كاملاً درك مي كنند و با آنها همدرد هستند.

خانم رجوي تأكيد كرد بنيادگرايي تحت نام اسلام چه در لباس شيعه و ولايت فقيه و چه در لباس سني و داعش و جنايات ضد بشري آنها هيچ ربطي به اسلام ندارد و اين پديده شوم در هر كجا كه باشد دشمن صلح و بشريت است.
http://aftabkaran.com/akhbar.php?id=26744
ایرانی

ناشناس گفت...

دوست عزیز برادر یا خواهر ایرانی

مهم این است که خانم رجوی با ذکر نام مشخص جانیان که اطلاعیه داده و جنایت پاریس را پذیرفته اند، آنرا محکوم کند.
آیا رهبری مجاهدین حاضر است جنایت پاریس را با ذکر نام جانیان (داعش) محکوم کند؟ مینا

ناشناس گفت...

...... بنيادگرايي تحت نام اسلام چه در لباس شيعه و ولايت فقيه و دهبر عقیدتی و چه در لباس سني و داعش و چه در لباس نفی استثمار و جنايات ضد بشري آنها هيچ ربطي به اسلام ندارد
جواد

عارف گفت...

بیشتر جنایات اتفاق افتاده در تاریخ بشر یا توسط مذهب و تحت نام خداو دین بوده و هست یا اینکه بصورت غیر مستقیم و یا در پشت صحنه در آن شریک بوده اند. حالا این بابا فکر کرده حالا که همه رئیس جمهور ها پیام میدن گفته ما هم رئیس جمهوریم دیگه ، بزار یه چیزی بگیم. (یارو تو تخیلاتش فکر میکنه که غربی ها با پیام ایشان به صلح آمیز بودن اسلام پی میبرند)
اسلام در زمانی که در قدرت نیست ازصلح و آرامش میگه. به محض اینکه یه ذره قدرت میگیره دست به هر جنایتی میزنه. همین سازمان مجاهدین در عراق که بود و در شهر اشرف که احساس قدرت میکرد چه بلاهائی که بر سر اعضا و هوادارنش که نطری متفاوت داشتند نیاورد. محاکمه میکرد، زندان میکرد و...
در بین سازمانها و احزاب خاورمیانه ای سازمان مجاهدین از سازمانهائی است که اولین عملیات های انتهاری راشروع کرده است. حالا نوبت به داعشی ها که میرسه این عملیات ها جنایت کارانه میشوند. از طرف دیگه همکاران همین تروریست ها در سوریه و عراق را انقلابیون عشایر میخوانند.یک ذره صداقت در این پیام وجود نداره. همه اش تظاهر و ریاست

ناشناس گفت...

ایرانی گرامی . خبر پیروزی داعش بر موصل وشادمانی مجاهدین ضد ارتجاع ??????? به این تاریخ 9:23:16 AM 1393/3/20 میباشد. شرم بر رجوی . کوروش

منصور لرستانی گفت...

خانم رجوی بعنوان مسئول یک مقاومت لازم نیست از کسی دستور بگیرد چه بکند

محمود گفت...

اسماعیل گرامی دوستانی که مرا میشناسند برایم پیام داده بودند که منبع این جمله راکفلر کجاست.
دوستانی که نسبت به گلوبالیزه کردن (NWO) از سالها قبل حساسیت دارند به خوبی با این موضوعات آشنا هستند و این جمله راکفلر خیلی معروق شد. با یک جستجوی سریع به راحتی در دسترس است.
ولی برای دوستانی دنبال آن هستند یکی از لینکها را میفرستم. به جمله شماره 7 نگاه کنید.
http://www.illuminatirex.com/conspiracy-misquotes

حمید ع گفت...

آقای محمود شما در نظر دوم برای مستند کردن نظر اول در مورد نقل قول از راکفلر لینکی داده اید که در حقیقت نه اثبات که جعلی بودن نقل قول مورد استفاده شما را اثبات کرده.
یعنی این لینک به مطلبی است که 10 تا از بزرگترین جعل و تحریف نقل قول معروف جهان را لیست کرده و اثبات جعلی بودن انها را نوشته، که شماره 7 آن به نقل قول راکفلر اشاره دارد و نقل قول صحیح از سخنرانی او را هم نوشته.
حتماً شما ان را خواندهاید که لینک دادید! و متوجه شدید که اثبات غلط بودن نظر خودتان هست! فقط من ماندم که هدف شما چه بوده؟ شاید این هست که تست کنید ایا خوانندگان خواب هستند؟
به هر حال توطعه و فریب و تولید بحران و..... در همه زمانها سیاست بعضی مراکز قدرت بوده و هست ولی به کار بسیار جدی تر و تحقیقات بسیار گترده تر نیاز هست، مثلا نوشته های نوام چامسکی را بخوانید ، تا نظریهای دایی جان ناپلئونی .

محمود گفت...

حمید عزیز حق با شماست.
مشکل در کمبود وقت و عجله کاری است. زیرا تمام وقت را دنبال حل و فصل حداقلهای زندگی بودن و در این ضیغ وقت، سر زدن به اخبار و موضوعات، یک راه حل دارد و آن هم عجله کاری است. من چند تب باز داشتم زمان کپی گرفتن لینک اشتباه را کپی کردم. ولی با یک جستجو در اینترنت به سرعت قابل دسترس. کافی است این جمله را در اینترنت سرچ کنید: "All we need is the right major crisis and the nations will accept the New World Order". هر چند پروپاگاندای سرمایه داری سعی کرده با شلوغ کاری صدای آن را ساکت کند ولی هنوز با بوی آن کاری نمیتواند بکند. این سایت هم مغلطه کرده و به دلیل اینکه موضوع به 21 سال قبل برمیگردد، سر تاریخ این جمله تردید است که 23 سپتامبر بوده یا 14 سپتامبر این سایت سر این تارخ مغلطه کاری کرده. ولی اصل جمله صدها بار یه آن رفرنس داده شده.
از توجه تان ممنون و حق با شماست لازم است که توجه بیشتری به انتشار مطالب داده شود.