ما منتقدیم ما حق داریم منتقد باشیم. ما مخالفیم . ما حق داریم مخالف باشیم.باید سخنان منتقدان و مخالفان و همرزمان را شنید.هیچکس کامل نیست واگر خود را کامل بپنداریم بدون آنکه حتی بخواهیم اندک اندک به سنگلاخ جباریت پای خواهیم گذاشت ولی متاسفانه تاپایان هرگز نه خواهیم فهمید و نه قبول خواهیم کرد که در چه تراژدی و فاجعه ای به بند کشیده شده ایم.دموکراسی حرف نیست یک فرهنگ است باید آنرا شناخت پذیرفت وبه آن عمل کرد. آنان که با کلماتی درشت و پر طنین از دموکراسی سخن میگویند ولی در جزئی ترین کارها دمادم دموکراسی را زیر پا میگذارند دروغ میگویند.مشکل اصلی تاریخ ما امیختگی مذهب و سیاست است. تمام کسانی که صادقانه حتی راه نجات را در حکومتی مذهبی یافتند یا ایدئولوزی برخاسته از مذهب را راهنمای عمل قرار دادند جز به کمک ارتجاع و تیره روزی مردم بر نخاستند. اینان در پایه ها از همان مردابی تغذیه میکردند و می کنند که ملایان حاکم میکنند. باید به مذهب به عنوان مسئله ای شخصی احترام گذاشت ولی باید سوداهای رنگین و مسموم برپائی حکومتی که مذهب ذر آن رسوخ داشته باشد را با تمام مدعیانش به زباله دان ریخت. برای درک این حقیقت باید تاریخ ایران و اسلام و بخصوص تشیع را شناخت.نور!نور باز هم نور بیشتر. پشت درهای کهنه و پوسیده متوقف نشویم. نترسیم! درها را بشکنیم و بگذاریم نورحقیقت و شناخت ما را از این همه کهنگی و ارتجاع بشوید. هرگز فراموش نکنیم که زندگی مادی ما سایه و باز آفریده اعتقادات و باورهای ماست. .

روی تصویر کلیک کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۵ تیر ۳۰, چهارشنبه

درگذشت مهدی نکوگویان

مهدی نکوگویان پس از گذران سی و چند سال غربت و تبعید در پاریس درگذشت. نکوگویان از هواداران مجاهدین [وفارغ از تعریف و تمجید های بی بار و بری که نه در زندگی بل درمرگ از جانب صدر نشینانی که بلندای دیوارهای فلک رفعت جسدهای سوراخ سوراخ و پیکرهای سرد در غربت مردگان  توجیه گر وسایه بان خطاها و تاج و تخت پوشالی آنانست نثار  میشود و پشیزی ارزش ندارد]، مردی مهربان و پرکار و ساده و صمیمی  و دوستدار صلح و آزادی و دموکراسی بود که حدود سی و چند سال درپاریس و در کارهای سخت صنفی  مشغول به کار بود. درگذشت او را به همسر و خانواده و دوستانش تسلیت میگویم. باشد که جهان را سامانی و جانی نهان باشد و بر این همه رنج نهان ارج نهد.اسماعیل وفا یغمائی

۳ نظر:

Reza Molaynejad گفت...

یاد مهدی نکوگویان انساانی پاک وبی آلایش گرامی باد .مهدی شخصیتی بود که در راه رسیدن به آزادی بی ریا گام بر می داشت او جوانی

و طراوت زندگی را در این راه گذاشت وکوچکترین توقعی از ارباب بی مروت دنیا نداشت .به خانواده محترم نکوگویان و تمام دوستان تسلیت می گویم روحش شاد ویادش گرامی باد.

jahandid گفت...

با درود به ازاديخواهان،
ادمى نيكو از ميان ما به جاودانگى گام نهاد. نامش نيكو و يادش، ياداور نيكى ها باد.
روحش شاد و ارامشش جاودانه

ناشناس گفت...

فكر نمي كنم آقاي مهدي نكو گويان و خانواده اش از تسليت گويي شما چندان شاد باشند
اين را احساس من ميگويد ، چون مهدي عاشق اين راه ومسير بود و طبعا با كساني كه اين مسير و راه رانيمه كاره گذاشته اند، چندان ميانه اي نداشت .
البته خدا رحمتش كند ، او ازميان ما رفته ولي شك ندارم اگر خودش جان مي داشت و مي توانست حرفي بزند ، ميگفت : اگر مي خواهيد ارزش هاي مرا پاس داريد ، به رهروان اين مسير دشنام ندهيد .
افتخار اين نيست كه رفتگان را پاس بداريم و زنده ها را بكوبيم !