ما منتقدیم ما حق داریم منتقد باشیم. ما مخالفیم . ما حق داریم مخالف باشیم.باید سخنان منتقدان و مخالفان و همرزمان را شنید.هیچکس کامل نیست واگر خود را کامل بپنداریم بدون آنکه حتی بخواهیم اندک اندک به سنگلاخ جباریت پای خواهیم گذاشت ولی متاسفانه تاپایان هرگز نه خواهیم فهمید و نه قبول خواهیم کرد که در چه تراژدی و فاجعه ای به بند کشیده شده ایم.دموکراسی حرف نیست یک فرهنگ است باید آنرا شناخت پذیرفت وبه آن عمل کرد. آنان که با کلماتی درشت و پر طنین از دموکراسی سخن میگویند ولی در جزئی ترین کارها دمادم دموکراسی را زیر پا میگذارند دروغ میگویند.مشکل اصلی تاریخ ما امیختگی مذهب و سیاست است. تمام کسانی که صادقانه حتی راه نجات را در حکومتی مذهبی یافتند یا ایدئولوزی برخاسته از مذهب را راهنمای عمل قرار دادند جز به کمک ارتجاع و تیره روزی مردم بر نخاستند. اینان در پایه ها از همان مردابی تغذیه میکردند و می کنند که ملایان حاکم میکنند. باید به مذهب به عنوان مسئله ای شخصی احترام گذاشت ولی باید سوداهای رنگین و مسموم برپائی حکومتی که مذهب ذر آن رسوخ داشته باشد را با تمام مدعیانش به زباله دان ریخت. برای درک این حقیقت باید تاریخ ایران و اسلام و بخصوص تشیع را شناخت.نور!نور باز هم نور بیشتر. پشت درهای کهنه و پوسیده متوقف نشویم. نترسیم! درها را بشکنیم و بگذاریم نورحقیقت و شناخت ما را از این همه کهنگی و ارتجاع بشوید. هرگز فراموش نکنیم که زندگی مادی ما سایه و باز آفریده اعتقادات و باورهای ماست. .

روی تصویر کلیک کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۵ آذر ۱۴, یکشنبه

دانلود کتاب “شخصیت محمدی یا حل آن معمای مقدس” نوشته “معروف عبدالغنی الرصافی” ترجمه “م شاپوری“

۲ نظر:

جهانگیر گفت...

اسماعیل جان،

تشکر از ارائه نسخه دیجیتال این کتاب. بعد از اسکن کردن چند صفحه از اول و چند صفحه از وسط این کتاب با چشم، فوری آن را دانلود کردم تا سر فرصت بخوانم. آیا مطمئن هستی که نویسنده کتاب و مترجم آن افرادی که ادعا شده‌اند هستند. و یک نسخه از این کتاب در کتابخانه هاروارد موجود است؟ بسیار تعجب کردم! عبدالغنی عراقی در دهه 30 میلادی و سال‌های قبل از جنگ جهانی دوم این کتاب را نوشته است؟ درد و بلایش بخورد تو کاسه سر مهندس مهدی بازرگان و پیشگامان و نواندیشان دینی در ایران. اون وقت می‌گیم عرب‌ها این‌جوریند و یا چنین و چنانند. خواندن این کتاب را به خودم و تمامی مسلمین چه از نوع خر مسلک و حزب‌اللهی و چه از نوع دیالکتیک ماب فارغ از اینکه ختنه کرده باشند یا بی ختنه، قویاً توصیه می‌کنم!

خدا پدر جاکش امام خمینی را بیامرزد که می‌گفت: "چاپ نشریات و کتب باید هدف و خط مشی داشتهَ باشهَ. باید منزه از انحرافات باشهَ و در یک کلمه اسلامی باشهَ." خب بیا این هم یک کتاب از اسلام.

esmail گفت...

دوست عزیز
سلام این کتاب بسیار معروف است و کتاب 23 سال علی دشتی نویسنده ارجمند خلاصه همین کتاب است من چند سال قبل این را خوانده ام و الرصافی نیز بسیار در میان عراقیها و اعراب معروف و میدانی بنام و با مجسمه او در بغداد صدام وجود داشت. در باره صحت و امانت این کتاب تردیدی نیست
با درود