دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

دریچه زرد. اسماعیل وفا یغمائی

افتاب خواهد دمید

افتاب خواهد دمید

مردم. ایران و طبیعت ایران در خطرند

. فراموش نکنیم کورش نماد آغاز تاریخ واقعی ایران در مقابل تاریخ جعلی آخوند و مذهب ساخته است. کورش نماد هویت واقعی ایرانی در دور دست تاریخ است. گرامی اش داریم.بیاد داشته باشیم و هرگز فراموش نکنیم :در شرایط بسیار خطیر کنونی در گام نخست و در حکومت ملایان و مذهب مجموع جامعه انسانی ایران،تمامیت ارضی ایران،و طبیعت ایران در سراسر ایران در تهاجم و نکبت حکومت آخوندها در خطر است. اختلافات را به کناری بگذاریم، نیروهایمان را در نخستین گام در راستای نجات این سه مجموعه هم جهت کنیم و به خطر اصلی بیندیشیم .

این است جهان ما در این لحظه

این است جهان ما در این لحظه
روی تابلو کلیک کنید

کرونا وزمین ما

کرونا وزمین ما
روی تصویر کلیک منید

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی

در گذرگاه تاریخ ایران. اسماعیل وفا یغمائی
تاریخ دوران باستانی ایران

۱۳۹۶ بهمن ۸, یکشنبه

برادر کوچک و رفیق من که از او می آموزم

برادر کوچک و رفیق نازنین من گریفین.گاه او را میبینم واز چشمهایش می اموزم و از برخوردهایش معنای محبت را یاد میگیرم و میفهمم که تا حیوانات راچون خود ندانیم هرگز آدم نخواهیم شد و انسانیت مورد نظررخ نشان نخواهد داد. در این تردید ندارم. دیگر رابطه انسان با انسان کار ساز نیست مکتبی باید که انسان و حیوان و طبیعت دست بر دوش هم نهند. در این عکس گریفین بمن اجازه داد تا کلاهم رابر سر مبارکش بگذارم و مرا مفتخر نمودتا کلاهم را برکت بخشم. گریفین نیز چون من و تمام جهان از آتش پر اعجاز انفجار بیگ بانک بر آمده است پس چون من است. همخون من است و برادر من است.من جهان را این چنین میشناسم هنگامیکه از قفس متعفن سنتهای کهنه و آن خدای کهنه و رسول و کتابش گریختم و ترس را بدور افکندم زیرا حس کردم که فرزند تمامیت بی پایان جهانم و ذره ای از تمامیت او مثل گریفین.با حقوقی کاملا مساوی.

۴ نظر:

reza گفت...

توف بر تو و تمامی‌ اشعار زیبایت.

esmail گفت...

رضا جان! باشد ولی چرا؟ بخاطر سگ یا من!؟

Unknown گفت...

Ba Dorood ,
Iyn akse shoma, ba an khoshaliytan , dar kenar iyn mojoode mehrban,tasviri ast az onsore irani, yek donya eshgh va ensandoosi. magher na inke ensaniyat va tamadone har jaamee ra rabete anha ba heyvanat misandjand.
hamishe shad bashid.
Behrouz

Unknown گفت...

Ba Dorood,
ensaniyt va tamaddone har melati ra ba rabateye anha ba heyvanat mitavan sandjiyd.
iranaiyan gabl az hamleye tazaiyan angoone bodeand ke shoma anra baztaab mikonid....dar kenar iyn mojoode mehraban ,adam yek donya khoshhali da chehreytan mibinad,...va anhaiyke iyn aks ra nemitavannad bebinanad, bayad donbale an onsore gharibeye tazi-neshane va ALI-neshan dar zamir nakhodagaheshan bashand
shad va saarafraz bashid.
Behrouz.